چهارشنبه, 14 اسفند 1398 ساعت 14:09
کد خبر: 68155

گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور از وضع تحقق منابع و مصارف بودجه سال ۱۳۹۸ ارایه شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، گزارشی از وضع تحقق منابع و مصارف پیش‌بینی شده بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور و اقدامات لازم در ماه پایانی سال در مورد مصارف ضروری، به شورای عالی ارایه نمود.

 به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی، روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، به علت وقوع سیل گسترده فروردین ماه سال جاری، در بخش‌های زیادی از کشور و همچنین حوادث طبیعی و غیرمترقبه دیگر در سال جاری، الزامات تخصیص‌های مقتضی صورت پذیرفته و در عین حال نیز پروژه‌های اساسی زیربنایی با قوت دنبال شده است.
به موجب این گزارش، شورا پس از بحث و بررسی به منظور فراهم شدن امکان پرداخت حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت و سایر پرداخت‌های اجتناب‌ناپذیر، تصمیمات لازم را برای تأمین منابع مورد نیاز این مصارف اتخاذ کرد.
در این جلسه همچنین پس از گزارش رئیس کل بانک مرکزی، شورای عالی، مصوبات پیشینی برای ایجاد تعادل در بازار ارز، حمایت و تشویق از صادرات کالا و خدمات فنی مهندسی را مورد تأکید قرار داد و تداوم سیاست‌ها و اقدامات در مورد تقویت نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری و مبارزه با پول‌شویی را خواستار شد.
در بخش دیگری از جلسه، آثار و تبعات شیوع بیماری کرونا بر بخش‌های مختلف اقتصادی ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پیشنهادهای دولت برای حمایت از واحدهای تولیدی و خدماتی که به سبب اقدامات احتیاطی و عمل به توصیه‌های پیشگیرانه بخشی از درآمد خود را از دست می‌دهند، مطرح شد.
در این جلسه همچنین مقرر شد تا به منظور حمایت از کسب و کارهای کوچک و شاغلان این بخش‌ها تا زمان برگشت به شرایط عادی، مهلت‌های قانونی لازم در زمینه‌های مالیاتی، گمرکی و بانکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.


منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399