جمعه, 23 اسفند 1398 ساعت 10:52
کد خبر: 68452

شناسایی هفت میلیون نفر برای دریافت بسته حمایتی کرونا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به آسیب‌ها و تبعات بیماری کرونا در کشور گفت: دولت بسته حمایتی برای اقشار آسیب‌پذیر و فاقد درآمد ثابت جامعه اختصاص داده است.

محمدباقر نوبخت در حاشیه بازدید از آزادراه شهید همت در استان البرز گفت: بر این اساس کسانی را که شغل خاصی برای تامین درآمد ثابت ندارند، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی شده‌اند که تا پایان اسفند ماه جاری یک بسته حمایتی اختصاص یافته و به آنان مبالغی پرداخت خواهیم کرد. وی ادامه داد: برای کسانی که مشاغلی داشتند و اکنون دچار مشکل شده‌اند با سازوکارهای تعریف شده، تسهیلات کم‌بهره با دوره تنفسی سه ماهه پیش‌بینی شده است.
به گفته وی شمار کسانی که شناسایی شده‌اند به هفت میلیون نفر است که از اقشار کم برخوردارند و کسب و کار آنان در آستانه سال نو خسارت جدی دیده، بسته های حمایتی تعلق می‌گیرد.
نوبخت افزود: تلاش دولت براین است که با همه تنگناهای بودجه‌ای که دشمنان خبیث ملت ایران در این شرایط خاص تحمیل کرده‌اند به مردم و بیماران کمک شود. وی در خصوص اقدامات انجام گرفته برای پیشگیری و مهار کرونا در کشور گفت: اکنون به دستور رییس‌جمهوری اقداماتی در حال انجام است، تامین اعتبار برای ستاد ملی مبارزه با کرونا و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از جمله این اقدامات است. نوبخت بیان داشت: همچنین تجهیز بیمارستان‌ها با هدف درمان و مهار کرونا از برنامه‌های اجرایی است، هفته گذشته ۵۳۰ میلیارد تومان اعتبار به عنوان تنخواه در اختیار ستاد ملی مبارزه با کرونا قرار گرفت.همچنین ۴۰۰ میلیارد تومان در اختیار ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران اختصاص یافت که در مجموع تاکنون یک هزارو ۳۵۰ میلیارد تومان در این بخش هزینه شده است. معاون رییس‌جمهوری اظهار داشت : دشمنان خبیث ملت ایران در این شرایط که بیماری کرونا مشکلاتی برای جهان و ایران به وجود آورده، حاضر نیستند از فشار تحریم‌ها بکاهند و حتی با سخت‌دلی بر میزان تحریم‌ها افزوده‌اند. رییس سازمان برنامه و بودجه در ادامه از افتتاح پروژه ادامه آزاد راه شهید همت تا پایان هفته آینده خبر داد. ویروس کرونا که به طور رسمی کووید-۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از ۱۲۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399