چهارشنبه, 03 ارديبهشت 1399 ساعت 13:49
کد خبر: 70029

ضوابط اجرایی بودجه سال ۱۳۹۹ ابلاغ شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: پس از تصویب در هیات وزیران، ضوابط اجرایی بودجه سال ۱۳۹۹ ابلاغ شد.

به گزارش روز چهارشنبه سازمان برنامه و بودجه کشور، هیات وزیران در جلسه ۳۱ فروردین ماه به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی ضوابط اجرایی بودجه سال ۱۳۹۹ را تصویب کرد.
بر اساس ماده ۲ این مصوبه، دستگاه‌هایی اجرایی موظف اند موافقت نامه های هزینه‌ای، تملک دارایی‌های سرمایه ای جدید و مالی خود را بر اساس بند ی ماده ۲۸ قانون الحاق ۲ و دستور العمل‌های ابلاغی سازمان تنظیم و با سازمان برنامه و بودجه کشور مبادله کنند.
بر این اساس ابلاغ تخصیص سه ماهه دوم اعتبارات هزینه‌ای دستگاههای اجرایی مندرج در جدول ۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ و همچنین دستگاهای استانی منوط به مبادله موافقت نامه های هزینه ای شده است.
بر اساس این ضوابط خرید هرگونه خودروی سواری خارجی ممنوع است و خرید خودرو سواری داخلی توسط دستگاه‌های اجرایی حداکثر به تعداد خروج خودروهای سواری با رعایت مقررات در سقف اعتبار مجاز خواهد بود.
همچنین احداث و خرید ساختمان‌های جدید اداری توسط دستگاه‌های اجرایی از جمله شرکت‌های دولتی بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت ممنوع است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399