وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی

سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 09:13

جنجال ناتمامِ مالیات بر محصولات دخانی

بهزاد ولی‌زاده رئیس دبیرخانه ستاد کشوری درباره مالیات بر ارزش افزوده کالاهای دخانی گفت: در دی ماه سال ۹۸ مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ای با ارقامی برای مالیات بر ارزش افزوده در بخش دخانیات تصویب کردند. در بند ت ماده ۲۸ مالیات بر ارزش افزوده، نرخ‌هایی برای مالیات سیگار، توتون و…
چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399 ساعت 09:31

جزئیات اجرای مصوبه مالیاتی ستاد کرونا

سازمان امور مالیاتی نحوه اجرای مصوبه مالیاتی ستاد ملی کرونا درباره موعدهای مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده را مشخص کرد.
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه شماره(٥) در رابطه با پذیره نویسی صندوق واسطه گری مالی یکم، به کلیه هموطنان هشدار داد مراقب سوء استفاده دلالانی که برای اجاره کد ملی افراد به آنها مراجعه می‌کنند، باشند.
سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 ساعت 12:10

فردا آخرین مهلت خرید سهام ETF های دولتی

عباس مراد پور مدیر کل دفتر امور بانکی و بیمه ای وزارت اقتصاد در ارتباط زنده تلویزیونی با شبکه خبر گفت: ۱۴ بانک آماده فروش سهام دولتی در قالب صندوق‌های ETF هستند، همچنین مردم از طریق درگاه‌های اینترنتی بانک‌ها نیز می‌توانند سهام صندوق‌های سرمایه گذاری را خریداری کنند.
وزارت امور اقتصادی و دارایی درباره پذیره‌نویسی صندوق واسطه‌گری مالی یکم، به هموطنان هشدار داد؛ مراقب سوء استفاده دلالانی که برای اجاره کد ملی افراد به آنها مراجعه می کنند، باشند.
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: 31 اردیبهشت ماه، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره زمستان 1398 است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی میزان سرمایه مورد نیاز برای تحقق جهش تولید را حداقل هزار هزار میلیارد تومان دانست.
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه از آنجایی که واحدهای مسکونی در یک مجتمع قیمت یکسانی ندارند راه اندازی بورس املاک و مسکن را با مشکلاتی در نرخ گذاری عنوان کرد.
معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی کشور، از حذف مرحله راستی آزمایی در فرایند ثبت نام فعالان اقتصادی در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور جهت دریافت شماره اقتصادی خبر داد.
علیزاده گفت: موعد‌های مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۹ تمدید شد.
چهارشنبه, 17 ارديبهشت 1399 ساعت 11:56

نحوه پرداخت مالیات علی الحساب پزشکان مشخص شد

امیدعلی پارسا رئیس کل سازمان امور مالیاتی براساس قانون بودجه سال ۹۹ شیوه‌نامه پرداخت مالیات علی الحساب پزشکان توسط مراکز درمانی را به ادارات مالیاتی ابلاغ کرد.
چهارشنبه, 17 ارديبهشت 1399 ساعت 10:12

سبد خالی مالیات از خانه های خالی

مالیات بر خانه های خالی که سال هاست حرف و حدیث های بسیاری را در پی داشته امسال به صورت یک وظیفه تکلیفی در بودجه سال 99 به دولت ابلاغ شده اما به نظر می­رسد که با توجه به شرایط موجود وزارت راه و شهرسازی امسال نیز با تمام وعده…
سه شنبه, 16 ارديبهشت 1399 ساعت 10:43

ناچاریم پیشنهاد امهال مالیات را تکرار کنیم

وزیر اقتصاد در خصوص مالیات می گوید ناچاریم بطور مداوم پیشنهاد امهال، برای ستاد ملی مبارزه با کرونا و شورای هماهنگی اقتصاد کشور ببریم، چون بخوبی واقفیم که بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی، بخاطر کرونا با مشکلات زیادی مواجه هستند.
دژپسند گفت: با اذن رهبری ۴۰۰ هزار میلیارد تومان به بورس اضافه شد و قرار است به صورت زنجیره‌ای شاهد عرضه صندوق‌های ETF باشیم و قرار نیست این روند متوقف شود.
وزیر اقتصاد اظهار داشت: برنامه ریزی این است که بعد از اولین صندوق ای تی اف به سراغ سهام عدالت می‌رویم و بعد از اعلام توزیع سهام اولین صندوق، سهام شرکتهای بعدی را آماده می‌کنیم.
چهارشنبه, 10 ارديبهشت 1399 ساعت 13:41

سهامداران از فروش فوری و شتابزده خودداری کنند

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: با توجه به ارزش بالای سهام، سهامداران خود مدیریت سهام خود را داشته باشند و از فروش آن خودداری کنند.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه امسال نیز صاحبان مشاغل خودرویی تکلیفی به تسلیم اظهارنامه مالیاتی ندارند مالیات عملکرد سال 98 این مودیان را به روال سال های گذشته، به صورت مقطوع دانست.
وزارت امور اقتصادی و دارایی از مهمترین دستگاه‌های اجرایی دولت است که طیف گسترده‌ای از سازمان‌ها و نهادهای خدمات‌رسان ازجمله گمرک، مالیات، بیمه و بانک‌ها تحت نظارت و پوشش آن فعالیت می‌کنند. بدین لحاظ برقراری ارتباط مستقیم بین مردم و بالاترین مقام این وزارتخانه یعنی شخص وزیر اقتصاد از اهمیت…
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی در دستورالعملی نحوه تشخیص درآمد مشمول مالیات واردکنندگان کالا را به ادارات امور مالیاتی ابلاغ کرد.
فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست صمیمی با کارشناسان و فعالان بازار سرمایه اظهار کرد: یکی از حلقه‌های مفقوده بازار مالی را، بورس به سهولت پر می‌کند. زمانی که راجع حجم نقدینگی صحبت می‌کنیم همه نگران هستیم.
رییس کل سازمان امور مالیاتی گفت: مالیات سیستم بانکی را مجبور به تمکین از اخذ سود ۱۵ درصدی از سپرده‌ها کرد و اکنون که نرخ واقعی سود سپرده‌ها منفی است، اخذ مالیات بر سود سپرده‌های بانکی موضوعیت ندارد.
سه شنبه, 02 ارديبهشت 1399 ساعت 19:44

سقف معافیت مالیاتی حقوق ۹۹ اعلام شد

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، با اعلام میزان معافیت سالانه حقوق و همچنین نرخ مالیات بر درآمد حقوق سال ۱۳۹۹ گفت: سقف معافیت مالیاتی در سال جاری به صورت سالانه ۳۶ میلیون تومان و به صورت ماهانه سه میلیون تومان است.
سازمان امور مالیاتی بخشنامه معافیت سالانه حقوق و همچنین نرخ مالیات بر درآمد حقوق سال ۱۳۹۹ تا سقف ۳۶ میلیون تومان را ابلاغ کرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در جمع مدیران نظام مالیاتی کشور، وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به سیاست " وصول مالیات با رعایت اصول"، تاکید کرد اقدامات خوبی برای حمایت مالیاتی از فعالان اقتصادی و کسب و کارهایی که از شیوع بیماری کرونا متأثر شده اند…
وزیر اقتصاد اظهار داشت: یکی دیگر از تدابیر، بخشودگی جرایم قابل بخشش مالیاتی بود که در نتیجه آن، حدود 10 هزار میلیارد تومان از معوقات مالیاتی، به حیطه وصول درآمد.
معاون سازمان امورمالیاتی کشور گفت: اصناف موظف هستند تا ۳۱ فروردین اظهارنامه مالیات ارزش افزوده خود را اعلام کنند اما زمان پرداخت ۳۱ اردیبهشت است.
رئیس سازمان امور مالیاتی در نشست معاون اول رئیس جمهور با معاونان و مدیران وزارت اقتصاد، از رشد ۳۱ درصدی درآمدهای مالیاتی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ خبر داد.
سازمان امور مالیاتی به دنبال مصوبه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی الزام ارائه گواهی مفاصاحساب مالیاتی برای دریافت ضمانت‌نامه بانکی و گشایش اعتبارات اسنادی را حذف کرد.
وزیر اقتصاد گفت: بر اساس گزارشی که مسئول خزانه‌داری در آبان ۹۷ ارائه کرد، دارایی‌های دولت ۷ میلیون میلیارد تومان برآورد شده بود که البته نمی‌توان همه این دارایی‌ها را ارزیابی کرد.
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد که مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان ۱۳۹۸ تا پایان فروردین ماه سال جاری برای تمامی مودیان تمدید شده است.
صفحه 1 از 16

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399