وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور خبرداد: 15 مهرماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل تابستان 1399 است.
هیات وزیران با اصلاح اساسنامه جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران شرایط تصدی این شغل را برای متقاضیان تسهیل کرد.
وزیر اقتصاد و دارایی اظهار داشت: برخی از نمایندگان نیز در مورد عملکرد نظام بانکی و به ویژه بانک‌های خصوصی پرسشی داشتند که قرار شد تا ۱۰ روز آینده نظر خود را به صورت مکتوب اعلام کنیم.
مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه مرکزی روز گذشته با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی برگزار شد. دژپسند در این مجمع از رشد صنعت بیمه را شایسته قدردانی دانست.
روند بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در جلسه کمیسیون اقتصاد دولت به پایان رسید و در دستور کار جلسه اصلی هیات وزیران قرار گرفت.
وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به ضرورت استفاده از فرصت طلایی بورس برای سیستم بانکی و واگذاری دارایی‌های مازاد گفت: نباید با برخی اظهارنظر‌ها بازار سرمایه را خدشه‌دار کرد.
عصر اقتصاد: مفاد توافقنامه میان وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک ملی را درباره صدور سفته الکترونیک ویژه تسهیلات کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از بیماری کرونا منتشر شد.
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور، گفت: 15 شهریورماه، آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار 1399 می باشد.
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: ۱۵ شهریورماه، آخرین مهلت ارائه الکترونیکی اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار ۱۳۹۹ است.
مبلغ ۱۰۹,۵۰۰ میلیارد ریال اوراق مرابحه عام طی سه ‌ماهه اول ۱۳۹۹ منتشر شد. کمیته اطلاع رسانی هفته دولت مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی، در قسمت دوم گزارش اهم عملکرد و دستاوردهای یکساله سازمان بورس و اوراق بهادار ایران عنوان داشت: با هدف تعمیق،…
یک کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه اصلاح نظام مالیاتی کشور جز با تقویت حکمرانی ریال امکانپذیر نیست، گفت: برای اصلاحات مالیاتی بهتر است دولت لایحه بدهد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: فرهنگ نفتي، به واسطه اطمينان بابت وجود يک درآمد بي دردسر و ثابت، بواقع، فرهنگ رخوت، ايستايي و مبتني بر حمايت خواهي و «ضمانت» هاي دولتي است، در حالي که فرهنگي که امروز بازار سرمايه توليت آن را بر عهده گرفته؛ تکيه بر…
وزیر اقتصاد با بیان اینکه طبق تفاهم‌نامه با وزارت صمت ۵۰ شرکت خصوصی دیگر در بازار سرمایه عرضه اولیه خواهند شد، گفت: موضوع فروش اوراق نفت جلسه اول بررسی‌اش را پشت‌سر گذاشت، شورای اقتصاد مصوبه داده است، ولی بنا به دلایلی فعلاً دست نگه داشته شد.
سازمان امور مالیاتی نحوه اعمال تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم در مشارکت‌ها را ابلاغ کرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه اصرار ما این است که بازار سرمایه استحکام داشته باشد از سهامداران خواست که بازار سرمایه را کوتاه‌مدت نبینند.
فرض کنید شما تولید کننده یا صنعتگر هستید که یک تولیدی در اطراف پایتخت دارید، پس از مدتی به شما می‌گویند اگر تولیدی خود را برای کاهش آلودگی هوا تا شعاع ۱۲۰ کیلومتر از اطراف تهران دور کنید، تا چند سال از شما مالیات نمی‌گیریم، شما هم به امید برخورداری…
رییس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: شنبه یکم شهریورماه، آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل است و این مهلت به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.
وزیر اقتصاد گفت: دولت قائل به این است که بازار سرمایه باید مورد توجه باشد و تقویت شود.
مدیرکل دفتر روابط عمومی و فرهنگ سازی مالیاتی گفت: شنبه یکم شهریورماه، آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل است.
سازمان امور مالیاتی اعلام کرد که شنبه یکم شهریورماه، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل است.
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور، اعلام کرد: مودیانی که اظهارنامه مالیاتی خود را با رعایت مقررات، صادقانه و مبتنی بر واقعیت، تنظیم و در مهلت قانونی ارایه کنند، اظهارنامه آنان بدون رسیدگی مورد پذیرش قرار می‌گیرد.
 سامانه ملی املاک و اسکان کشور که وزارت راه و شهرسازی دیروز آن را برای دومین بار رونمایی کرد با استقبال سرد مسئولان وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی مواجه شده است عصر اقتصاد: «سامانه ملی املاک و اسکان کشور»، به عنوان پیش‌نیاز شناسایی و اعمال مالیات بر خانه‌های خالی،…
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به حل مشکلات مربوط به عرضهETF دوم، از عرضه باقيمانده سهام دولت در شرکتهاي پالايش نفت اصفهان، تهران، تبريز و بندرعباس در قالب صندوق دارا دوم در هفته اول شهريورماه خبر داد.
پارسا گفت: ساعات کاری ادارات مالیاتی در روز‌های باقیمانده مرداد و شنبه اول شهریورماه افزایش می یابد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: لایحه افزایش سهم شرکت‌های دولتی در بورس و فرابورس شرایط را برای ورود شرکت‌های خصوصی به بورس تسهیل کرده و باعث شفافیت بازار بورس می‌شود.
وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه‌ای نتیجه یازدهمین مرحله از حراج اوراق بهادار دولتی در هفته منتهی به ۲۱ مرداد ماه ۹۹ را اعلام کرد.
سه شنبه, 21 مرداد 1399 ساعت 15:42

دارا دوم پنجم شهریور عرضه می‌شود

وزیر اقتصاد از عرضه دارا دوم در اولین چهار شنبه شهریور ماه خبر داد.
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه مردادماه امسال مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل است، گفت: صاحبان مشاغلی که شرایط بهره مندی از مالیات مقطوع را دارند، می‌بایست تا پایان مردادماه براساس فرم مربوطه مراتب را به سازمان امور مالیاتی کشور اعلام…
وزیر اقتصاد گفت: حدود ۸۵ درصد واردات مواد اولیه هستند، باید برای رسیدن به جهش تولید واردات و صادرات در گمرکات بدون توقف صورت بگیرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام اینکه تا چهار ماهه اول امسال معادل ۱۳هزار و ۷۰۰میلیارد تومان عرضه اولیه در بازار سرمایه صورت گرفته است، از وارد شدن ۵۰شرکت خصوصی به بورس تا پایان سال جاری خبرداد.
صفحه 1 از 18

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399