دوشنبه, 18 آذر 1398 ساعت 08:44
کد خبر: 64927

اطلاعات تکميلي

  • دبیر ستاد انتخابات کشور اعلام کرد

افزایش بیش از  ۱۵ درصدی ثبت نام داوطلبین نمایندگی مجلس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور  شامگاه روز شنبه در آخرین روز مهلت ثبت نام داوطلبین انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تا این ساعت، در مجموع ثبت‌نام ۱۳۸۹۶ نفر  نهایی شد، که از این میان ۱۶۰۵ نفر زن و ۱۲۲۹۱ نفر مرد هستند.

سید اسماعیل موسوی با اشاره به افزایش حداقل  ۱۵ درصدی ثبت نام ها نسبت به دوره قبل، بر اساس ثبت نام های نهایی شده تا این ساعت گفت: میزان ثبت‌نام زنان  ۱۲ درصد و ثبت نام مردان ۸۸ درصد است.
دبیر ستاد انتخابات کشور در خصوص میزان تحصیلات داوطلبین انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ۶۰۱ نفر معادل ۴ درصد تحصیلات حوزوی دارند، ۱۴ درصد دکترا، ۷۷ درصد کارشناسی ارشد و مابقی لیسانس و کمتر از آن را دارا هستند.
وی در ادامه گفت: : ۳۷ درصد داوطلبان زیر ۴۰ سال دارند، ۲۶ درصد ایثارگرند، ۴ درصد سابقه نمایندگی مجلس دارند و ۲۳ درصد نیز حداقل یکبار پیش از این در انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده‌اند.
موسوی همچنین گفت: استان تهران با ۳۱۳۸ نفر، اصفهان با ۱۰۹۹ نفر، خراسان رضوی با ۹۸۰ نفر، خوزستان با ۸۰۰ نفر و استان فارس با ۷۳۹ نفر بیشترین داوطلبان را داشته‌اند. موسوی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر تعداد ثبت نامی از خارج از کشور نیز گفت: در مجموع ۵ نفر از خارج کشور برای انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کردند.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور در خصوص ثبت‌نام انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان نیز گفت: دومین روز از ثبت‌نام داوطلبان مجلس خبرگان رهبری به پایان رسید و مجموعاً تا پایان روز دوم،  ۵۷ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.
وی افزود: از استان‌های تهران ۳۱ نفر، قم ۱۷ نفر، فارس ۲ نفر، خراسان‌رضوی ۲ نفر و خراسان‌شمالی ۲ نفر برای حضور در مجلس خبرگان ثبت‌نام کردند.
موسوی در پایان گفت: ثبت‌نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی به پایان رسیده اما ثبت‌نام برای داوطلبان مجلس خبرگان رهبری تا ۲۱ آذر ماه ادامه خواهد داشت.
گفتنی است ورود داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم به ستاد انتخابات کشور از ساعت ۱۸ روز شنبه پایان یافت.
به علت تعداد زیاد داوطلبان حاضر در ستاد،  یک سالن دیگر برای ثبت نام افرادی که در صف منتظر هستند، اختصاص یافت.
این در حالی است که طی روزهای اخیر بارها ستاد انتخابات کشور از داوطلبان خواسته بود در مهلت پیش بینی شده در ستاد حاضر شوند و ثبت نام خود را به ساعات پایانی موکول نکنند.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399