چهارشنبه, 04 دی 1398 ساعت 11:18
کد خبر: 65635

آلودگی هوا از بنزین نیست

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: خودروسازان ایران به حداکثر ظرفیت تولید خود بازگشته‌اند و با قدرت به تولید ادامه خواهند داد.

مسعود پزشکیان در مراسم تولید انبوه محصولات ایران‌خودرو با موتور یورو 5 اظهار داشت: تولید انبوه این محصولات در حالی صورت می‌گیرد که ما تحریم هستیم و تمام خودروسازهای خارجی با ما قطع ارتباط کردند اما توانستیم با اتکا و اعتماد به جوانان و کارآفرینان این حرکت ملی را انجام دهیم. ما اگر به جوانان میدان دهیم آنها می‌توانند کارهای اساسی را انجام دهند.
وی ادامه داد: آمریکا با این تفکر که با اعمال تحریم‌ها کارخانه‌های تولید خودرو در کشور ما تعطیل خواهند شد اولین تحریم خود را بر این مبنا قرار داد اما امروز می‌توانیم با افتخار بگوییم که خودروسازان ایران به حداکثر ظرفیت تولید خود بازگشته‌اند و با قدرت به تولید ادامه خواهند داد. تفکر مقامات کاخ سفید در مورد اعمال تحریم‌ها علیه خودروسازی یک خیال خام بوده است
نماینده مردم تبریز با اشاره به آلودگی هوا در شهرهای مختلف گفت: براساس گزارشات ارائه شده آلودگی سطح شهرها از بنزین نیست بلکه سوخت گازوییل اتوبوس‌ها و حضور پتروشیمی‌ها اطراف شهرها باعث شده که سطح آلودگی امسال بیشتر از سال‌های گذشته شود.
وی افزود: رفع آلودگی هوا با شعار دادن میسر نمی‌شود بلکه این کار نیاز به کارشناسان خبره دارد تا به یک راهکار اساسی برسد. مجلس در صورت نیاز با قانونگذاری و دولت با اقدامات اجرایی وارد میدان خواهند شد.
پزشکان در پایان تصریح کرد: در حال حاضر کمیسیون‌های صنایع، اجتماعی و بهداشت به این موضوع ورود کرده‌اند اما نباید انتظار غیرواقعی از مجلس داشت زیرا نهایت توان مجلس این است که نظر کارشناسان را در این خصوص ببیند و در نهایت آنها را تبدیل به قانون کند.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399