چهارشنبه, 18 دی 1398 ساعت 09:59
کد خبر: 66083

بروجردی: انتقام ایران در چارچوب قوانین بین‌المللی بود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که به آمریکایی ها توصیه می کنیم که هرچه سریع تر منطقه را ترک کرده و از اقدامات شتاب زده پرهیز کنند.

علاءالدین بروجردی با اشاره به انتقام سخت ایران از آمریکا و حمله به پایگاه عین الاسد عراق که نظامیان آمریکایی در آن مستقر بودند، بیان کرد: تا قبل از این به دنبال حماقت بزرگ ترامپ، کشور های منطقه فکر می کردند که ایران در خصوص انتقام صرفا رجز خوانی می کند. درصورتی که جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده است که به دنبال جنگ و تنش در منطقه نبوده و نیست اما به هر تجاوزی قاطعانه پاسخ می دهیم.
وی در ادامه اظهار کرد: مقام معظم رهبری، فرماندهان عالی نظام و سپاه پاسدران انقلاب اسلامی نیز بر این سیاست خارجی ایران تاکید داشتند. بر اساس منشور ملل متحد هر کشور حق دفاع از خاک خود را دارد. آمریکا از پایگاه عین الاسد عملیات جنایت آمیز خود را آغاز کرد و سردار شهید سپهد قاسم سلیمانی را به شهادت رساندند. ایران نیز بر اساس مقررات بین المللی از کیان خود دفاع کرد.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این اقدام مقتدرانه عکس العملی قانونی از سوی جمهوری اسلامی بود. افکار عمومی دنیا نیز این انتظار را از جمهوری اسلامی داشتند. ما همانند برخی از کشورهای زبون موجود در برخی از نقاط دنیا نیستیم و در برابر هر تجاوزی مقتدرانه خواهیم ایستاد.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با تاکید بر اینکه آمریکا باید هرچه سریع تر منطقه را ترک کند، بیان کرد: به آمریکایی ها توصیه می کنیم که هرچه سریع تر منطقه را ترک کرده و از اقدامات شتاب زده پرهیز کنند. چراکه هر اقدام جدیدی از سوی آنان با عکس العمل قاطع ایران روبرو خواهد شد. آمریکایی ها اشتباه بزرگ خود را تکرار نکنند.
وی افزود: به کنگره آمریکا توصیه می کنم هرچه سریع تر با استیضاح ترامپ و برکناری او آمریکا را از گرفتار شدن در بحران های بزرگ تر نجات دهد. اینکه ایران اعلام کرده است پایگاه هر کشوری که آمریکا از آن علیه ایران اقدام امنیتی انجام دهد را خواهد زد کاملا مطابق ماده 51 مشور ملل متحد می باشد. طرف حساب ما نقطه آغازین حمله و تجاوز علیه کشورمان است. کاری که با پایگاه عین الاسد انجام دادیم با هر پایگاه دیگری که علیه ما اقدام نظامی انجام دهد، خواهیم کرد. به کشور های منطقه توصیه می کنیم هرچه سریع تر نسبت به خروج نظامیان آمریکا از منطقه اهتمام ورزند.

منبع: ایسنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399