دوشنبه, 07 بهمن 1398 ساعت 11:25
کد خبر: 66730

انتقاد مجلس از اجرایی نشدن حذف سود مرکب

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اجرایی نشدن قانون حذف سود مرکب از سوی بانک ها انتقاد نمایندگان مجلس را در جلسه دیروز خانه ملت برانگیخت.

این قانون که دریافت سود جرایم تسهیلات بانکی تولیدکنندگان کشاورزی، دامی، صنعتی را ممنوع کرده است، پس از ایراد شورای نگهبان با اصرار نمایندگان بر رای خود برای تعیین تکلیف نهایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شده بود، آذر گذشته دراین مجمع به تایید رسید.

به گزارش خانه ملت، سیدحسن حسینی شاهرودی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در نشست علنی دیروز مجلس در تذکری شفاهی دراین باره گفت: به رغم تصویب طرح حذف ربح مرکب و سود جرایم تسهیلات بانکی تولیدکنندگان کشاورزی، دامی، صنعتی از سوی مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام متاسفانه تاکنون اقدام موثری از سوی بانک‌ها صورت نگرفته است.

سیدجواد ساداتی نژاد، نماینده مردم کاشان در مجلس، هم به رئیس بانک مرکزی در این باره تذکر داد و گفت: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات، ربح مرکب را لحاظ می کنند که موجب ایجاد مشکلاتی در تولید و خدمات شده است که لازم است به این موضوع توجه شود.

مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود، نیز در تذکر به رئیس‌جمهوری گفت: مساله قانونی حذف سود مرکب مراحل خود را طی کرده و مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز آن را تصویب کرده از این رو درخواست می‌شود هر چه سریعتر این قانون به بانک‌ها ابلاغ شود تا مشکل تولیدکنندگان برطرف شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399