چهارشنبه, 09 بهمن 1398 ساعت 19:45
کد خبر: 66802

تاکید لاریجانی بر استفاده از ظرفیت بین‌المجالس کشورهای اسلامی در مقابله با «معامله قرن»

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح «معامله قرن» پلید و خیانت بار و برای فشار بر مردم مظلوم فلسطین است، گفت: از تمام ظرفیت بین‌المجالس کشورهای اسلامی برای ممانعت از اجرای این طرح استفاده خواهد شد.

به گزارش روز چهارشنبه اداره‌کل اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس شورای اسلامی، «علی لاریجانی» در گفت‌وگوی تلفنی با «سلیم الزعنون» همتای فلسطینی خود طرح «معامله قرن» را که روز گذشته توسط «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا ارائه و رونمایی شد، «خیانت قرن» خواند و آن را محکوم کرد.
لاریجانی با اشاره به جزییات و مفاد طرح معامله قرن گفت: این طرح، معامله‌ای پلید برای فشار بر مردم مظلوم فلسطین بیش از هر زمان دیگر و از صدر تا ذیل آن خیانت بار است.
رییس مجلس اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با محکوم کردن اقدام بانیان و حامیان این طرح خائنانه، اطمینان دارد که با پشتوانه مبارزاتی مردم و مقاومت ملت قهرمان فلسطین این طرح نیز همانند دیگر توطئه های قبلی آمریکا و رژیم صهیونیستی، به شکست می‌انجامد.
لاریجانی بر لزوم اقدام همه کشورهای اسلامی در مخالفت با طرح خیانت قرن و حمایت از حقوق مردم مظلوم فلسطین تاکید کرد و افزود: از ظرفیت بین‌المجالس کشورهای اسلامی (PUIC) برای پشتیبانی از حقوق حقه فلسطینیان و ممانعت از اجرای طرح پلید معامله قرن استفاده خواهیم کرد.

نمی گذاریم فلسطین، جولانگاه رژیم صهیونیستی و آمریکا شود

«سلیم الزعنون» رییس مجلس فلسطین نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با قدردانی از حمایت‌های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از مردم و آرمان فلسطین در مجامع منطقه ای و جهانی گفت: توطئه های استکباری آمریکا، رژیم صهیونیستی و حامیانشان نه تنها علیه سرزمین تاریخی و اصیل فلسطین بلکه در ضدیت با مصالح و منافع تمامی کشورهای اسلامی است.
وی افزود: ما با تمام توان خود در برابر این توطئه خواهیم ایستاد و نمی گذاریم سرزمین های اشغال شده فلسطین، جولانگاه نقشه های خباثت بار رژیم صهیونیستی و حامی اصلی اش آمریکا شود.
رییس مجلس فلسطین در پایان از تمامی کشورهای عربی و اسلامی خواست تا در برابر توطئه های آمریکایی- صهیونیستی از جمله طرح مجرمانه و خیانت بار معامله قرن ایستادگی کنند و به حمایت از مردم مظلوم فلسطین بشتابند.
«علی لاریجانی» روز چهارشنبه در گفت‌وگوهای تلفنی جداگانه با «نبیه بری» رییس مجلس لبنان و «اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، با محکوم کردن طرح «معامله قرن»، تاکید کرد: در این طرح نه تنها حقوق فلسطینی‌ها پایمال شده، بلکه با معرفی بیت المقدس بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، احساسات همه مسلمانان و موحدان جهان جریحه‌دار شده است.
شخصیت های سیاسی در کشورهای مسلمان از روز گذشته طرح «معامله قرن» واکنش نشان داده اند، همچنین شهرهای مختلف فلسطین از جمله غزه و کرانه باختری در واکنش به این اقدام ترامپ، شاهد تظاهرات سراسری است.
همه گروه‌ها و جریان‌های فلسطینی مخالفت صریح خود را با این طرح اعلام کردند. در میان کشورهای عربی نیز عربستان سعودی، امارات، قطر و بحرین که به دنبال عادی‌سازی رابطه با رژیم صهیونیستی هستند، از این طرح حمایت کردند.
«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه به وقت محلی همراه با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید حاضر شد و با رونمایی طرح صلح خود موسوم به «معامله قرن» بیان کرد که شهر قدس پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی باقی می‌ماند.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399