سه شنبه, 15 بهمن 1398 ساعت 13:07
کد خبر: 67021

علی لاریجانی: در حال حاضر ایران در منطقه قدرتمند و نقش آفرین است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

علی لاربجانی یک وجه دیگر انقلاب را استقلال سیاسی کشور دانست و گفت: در حال حاضر ایران در منطقه قدرتمند و نقش آفرین است، این در حالیست که کمتر به این مساله توجه می شود.

علی لاریجانی سه شنبه در آیین افتتاحیه طرحهای پانزدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران وزارت نیرو، با حضور وزیر نیرو در تصفیه خانه طرح آبرسانی غدیر شادگان، به تحریم های اقتصادی اشاره کرد و افزود: اگر دست به دست بدهیم و به سرمایه های درونی کشور توجه داشته باشیم در مقابل تحریمها و ستم جدید آمریکا موفق می‌شویم.
وی اضافه کرد: کاهش بیکاری و افزایش رشد اقتصادی نیاز به سرمایه گذاری دارد، این درحالی است که فشارهای تحریم باعث کاهش سرعت سرمایه گذاری در کشور شده است.
علی لاریجانی اظهار داشت: پیش از این نیازهای کشور از طریق واردات تامین می‌شد اما بعد از تحریمها این نیازها از طریق تولیدات داخلی تامین می شود و در همین راستا شرکت های داخلی و دانش بنیان فعال شدند که این مساله شرایط اقتصادی را در سال آینده بهبود می‌بخشد.
وی تاکید کرد: برای رسیدن به این هدف، باید اتحاد داشته باشیم و از حب و بغض نسبت به یکدیگر بپرهیزیم.
رییس مجلس شورای اسلامی همچنین با تاکید بر معرفی دستاوردهای کشور گفت: ما وظیفه مهمی در معرفی دستاوردها و تلاشها و آبادانی های کشور داریم اما گاهی کشکمش های سیاسی و غبارآلودگی فضا، کاری میکنند که خدمات دولت دیده نشود و این یک اشکال است.
وی با بیان این اینکه مسئولان باید سازندگی و رفع نیازهای مردم را در اولویت قرار دهند افزود: در بخش های مختلف کشور اقداماتی از جمله تصفیه‌خانه های آب، برق، آموزش و...‌ اقداماتی در حال انجام است که باید به مردم معرفی شود.
علی لاربجانی یکی از ابتکارات وزارت نیرو برای استفاده بهینه از منابع را یادآور شد و گفت: پارسال به جای سدسازی و ساخت نیروگاه‌ها با گفتگوی با مردم درباره صرفه‌جویی و با تدبیر توانستند سه هزار مگاوات را ظرف دو سال صرفه‌جویی کنند.
وی تاکید کرد: یکی از اهداف انقلاب اجرای طرح ها برای آبادانی بوده که نمونه آن همین طرح‌هایی که در خوزستان اجرا شده است و این یکی از اصول انقلاب یعنی آبادانی کشور به دست فرزندان آن است که باید به آن توجه شود، نمونه آن تاسیس جهاد سازندگی توسط امام راحل بوده است.
لاریجانی اظهار داشت: در زمان شاه چند شهر آباد داشتیم و بقیه شهر و روستاها رها شده بود و امکانات رفاهی نداشتند اما اکنون روستاها دارای جاده، برق، آموزش و بهداشت هستند، اگرچه مشکلات اقتصادی دارند.
علی لاریجانی در ادامه، یک وجه دیگر انقلاب را استقلال سیاسی کشور دانست و گفت: در حال حاضر ایران در منطقه قدرتمند و نقش آفرین است، این در حالیست که کمتر به این مساله توجه میشود.
به گفته وی در زمان قبل از انقلاب در همین کشور و همین جغرافیا و امکانات مادی، دستورات سفیران انگلیس و آمریکا و مستشاران نظامی ملاک عمل قرار میگرفت، شاه حکومتی وامانده داشت که در داخل دیکتاتور و در خارج دستوربگیر بود.
وی افزود: رژیم شاه حتی از فلسطین حمایت نکرد اما از اسرائیل حمایت کرد که به آن نفت فروخت، در حالیکه اکنون شرایط به عزتمندی تبدیل شده است و ایران توانسته از نظر سیاسی، استقلال خود را به دست آورد و روی پای خود بایستد و این یکی از اهداف بزرگ انقلاب بود.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395