عصراقتصاد:  نامگذارى سال ٩٨ با عنوان سال "رونق تولید"  لزوم تمرکز بر تغییرات مبتنی بر اصلاح ساختار نابسامان اقتصادى را نشان می دهد  و این تغییرات نیازمند هدف گذاری های درست از جانب دولت به عنوان مهمترین نهاد تاثیرگذار در شاکله اقتصاد کشور است. سال‌هاى گذشته نیز شعارهاى هم مضمون با رونق تولید مطرح شده ولى همچنان آن طور که باید و شایسته است مورد توجه متولیان امر قرار نگرفته است که تحقق تمامی این شعارها در کنار مدیریت جهادى نیازمند اتخاذ و اعمال سیاست ها و تصمیمات حمایتى از بخش تولیدات داخلى است بعلاوه اینکه نظام های بانکى و مالیاتى کشور سامان داده شود و رویکرد حمایتی، جایگزین نگاه تجارى بر تسهیلات اعطایى باشد چراکه رونق تولید ثمره و نتیجه نهایی یک ساختار رونق ساز است.

عصراقتصاد: با همّت کارکنان شرکت فروشگاه زنجیره ای افق کوروش، محموله 15 میلیاردی خانواده بزرگ گروه صنعتی گلرنگ حاوی 20 هزار بسته غذایی و بهداشتی پس از آماده سازی و بسته بندی، در بین آسیب دیدگان مناطق سیل زده لرستان و خوزستان توزیع شد.

هیات عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال دو بخشنامه استخدامی از سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و نیز دو بخشنامه استخدامی از سازمان امور اداری و استخدامی کشور، مقرر کرد استخدام شهرداری ها، مطابق قانون باید از طریق انتشار آگهی عمومی، بدون تبعیض و با رعایت برابری فرصت ها باشد.

استاد اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف اظهار داشت: شروع عملیات بازار باز که برای اولین بار در ایران اجرا می‌شود، بسیار حساس است و لازم است با درایت و دقت خاصی آغاز شود، وگرنه موجب به هم ریختن بازار پول و بازار بدهی خواهد شد و استفاده از مواهب آن به محاق خواهد رفت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور سرهنگ رازقی رییس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس راهور فاتب ضمن اعلام این خبر افزود : مقارن ساعت ۲۱:۲۰ شب گذشته ، در مسیر شرق به غرب خیابان انقلاب نرسیده به چهارراه ولیعصر روبروی خیابان مظفر در مسیر خط ویژه دو موتور سیکلت با یکدیگر تصدف کردند.

سرهنگ تورج کاظمی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از دستگیری سارق اسکیمری با بیش از ۲۰۰ شاکی و مالباخته خبر داد.

دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 ساعت 13:46

قیمت جهانی نفت به از 74 دلار گذشت

رویترز نوشت: قیمت جهانی نفت روز دوشنبه با سه درصد افرایش از 74 دلار فراتر رفت.

نماینده رفسنجان در مجلس گفت: ملخ‌ها نهایتا تا اوایل خرداد از کشور خارج می‌شوند اما بیش از حضورشان در مناطق مختلف کشور، تخم‌ریزی‌شان مهم است به نحوی که این نگرانی وجود دارد که اگر در ایران تخم‌ریزی کنند قطعا سال آینده به جای اینکه عربستان کانون حضور ملخ‌ها باشد، ایران خواهد بود.

عضو مجمع نمایندگان خوزستان گفت: اقدامات تسکین‌دهنده دیگر برای  استان خوزستان کارساز نیست بلکه با یک دید راهبردی باید در جهت لایروبی رودخانه‌ها، تقویت سیل‌بند‌ها و ایجاد کانال‌های انحرافی اقدام شود.

 

صرافی‌ بانک‌ ملی قیمت فروش دلار را 13هزار و 650 تومان اعلام کرد.

صفحه 1 از 3908

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395