شنبه, 08 دی 1397 ساعت 12:46
کد خبر: 51051

زنان در کلان حرکت تاریخی جامعه نقش اساسی دارند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه بنا به فرمایشات رهبری زن نه شرقی و نه غربی در متن و در مرکز است، گفت: در انقلاب اسلامی زنانی رشد کردند که می توانند در ساحت های مختلفی چون رشد و تذهیب، حفظ خانه سالم و خانواده متعادل و ولایت اجتماعی فعالیت کنند. این زن همه جامعه را تحت تاثیر حرکت خود قرار می‌دهد و در کلان حرکت تاریخی جامعه نقش اساسی دارد.

 مینو اصلانی در نشست تخصصی بررسی شاخص های عدالت جنسیتی که در دانشگاه صداوسیما برگزار شد با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به کنگره ملی هفت هزار شهید زن کشور و تعریف الگوی سومی از زنان مسلمان گفت: مقام معظم رهبری سه الگو را درباره زنان ارائه می‌کنند. از جمله شاخص هایی که می‌تواند ما را به سمت "زن الگو" رهنمون کند شاخص های الگوی سوم است.

وی افزود: ایشان به الگوی زن شرقی اشاره می‌کنند. آنچه از رد پای زن شرقی می‌بینیم خنثی بودن است و ایشان می‌فرماید این الگو قابل اعتنا نیست و زن را به مرحله کمال نمی‌رساند.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه الگوی زن غربی نیز یک الگوی نخ نماست و این زن نمی‌تواند الگوی جامعی از زن بودن و مادر بودن باشد اظهارکرد: زن غربی دچار بی هویتی است. حق کرامت الهی در این الگو از زن سلب شده هست.

وی افزود: بنا به فرمایشات رهبری اما زن نه شرقی و نه غربی در متن و در مرکز است. در انقلاب اسلامی زنانی رشد کردند که می‌توانند در ساحت‌های مختلفی چون رشد و تذهیب، حفظ خانه سالم و خانواده متعادل و ولایت اجتماعی فعالیت کنند. این زن همه جامعه را تحت تاثیر حرکت خود قرار می‌دهد و در کلان حرکت تاریخی جامعه نقش اساسی دارد.

اصلانی با بیان اینکه زنان باید در الگوی سوم ابتدا در جهان اسلام و سپس تمام جهان نقش آفرینی کنند، اظهار کرد: الگوی زن نه شرقی و نه غربی الگویی برای برون رفت بحران زن در جهان است.

وی افزود: بنا به فرمایشات رهبری این زنان اوج احساس و لطف و رحمت زنانه را با روح جهاد و شهادت و مقاومت در آمیختند و مردانه ترین میدان ها را با شجاعت و اخلاص و فداکاری خود فتح کردند.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه این الگو بسیار جای کار دارد و باید این الگو را به همه بشناسانیم گفت: فیلم نامه‌ها و کتابهایی در این باره تهیه شده است که می‌تواند در اختیار فیلم سازان قرار بگیرد.

منبع: ایسنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399