شنبه, 17 فروردين 1398 ساعت 08:46
کد خبر: 54858

سیل و پاچه شلوار

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اولین طنز سال ۱۳۹۸ را به موضوعی درباره سیل اختصاص می‌دهم.

طبیعتاً ما تهران‌نشین‌ها در مورد سیل حداکثر دغدغه‌مان در حد رودخانه‌های دربند، درکه، فرحزاد و پارک نهج‌البلاغه است که شکر خدا با لایروبی به موقع توسط شهرداری تهران تا امروز بی‌خطر رفع شده است و‌ یک مختصر نگرانی‌هایی در مورد دروازه غار به پایین داریم که انشاالله آن هم رفع می‌شود.
باقی قضایا مربوط می‌شود به ایام تعطیل و نشستن پای شبکه‌های اجتماعی و‌ نشان دادن و انتشار عکس‌ها و مطالب و شایعات مربوط به سیل و قلم‌فرسایی‌های طلبکارانه.
در راستای همین امر خطیر واژه‌ای که ترجیع‌بند خرده‌فرمایشات منتقدین در شبکه‌های اجتماعی بود، کلمه «مسئولین» بود.
که به نظر می‌رسید هرکسی که بیشتر به مسئولین ناسزا می‌گفت و خرابی‌های غیرمترقبه ترین سیل یک قرن اخیر کشور را به بی‌تدبیری و بی‌عرضگی مسئولین نسبت می‌داد، احساس فرهیختگی و روشنفکری بیشتر می‌کرد.
در این ‌میان مسئولین با یک بلاتکلیفی جالبی مواجه بودند؛ مثلاً فتاح و عزیز جعفری با لباس وارد سیلاب شدند و به طرز عجیبی مورد نقد و تمسخر قرار گرفتند و از سوی دیگر حسن روحانی و‌ جهانگیری و اردکانیان وارد آب نشدند و متهم به عدم همدردی با سیل‌زدگان شدند و ما که مازان باشیم متوجه نشدیم که اگر روزی روزگاری عافیت نشینی تهران را ترک‌کنیم و به سراغ سیل‌زدگان برویم، باید وارد سیلاب بشویم یا نشویم؟ و اگر وارد شدیم پاچه شلوار را بالا بزنیم یا نه؟

مازان

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399