سه شنبه, 10 ارديبهشت 1398 ساعت 08:56
کد خبر: 55856

«ل» شکسته و‌ سیاستگذاری اقتصادی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

از قدیم مثلی معروف بود و بلکه معروف است که می‌فرماید:

خانه از پای بست ویرانه است

خواجه در بند نقش ایوان است

ما که مازان باشیم و‌ پیوسته در این گونه امور به دنبال کشف حکمت و فلسفه بعضی امور، بیش از بقیه غور می‌کنم، پیوسته در تلاش بودم که تصوری از اینکه خانه‌ای در حال خراب شدن است و صاحب خانه به دنبال نقش و نگار در و دیوار است را داشته باشم؛ اما از آنجا که کمتر مصداق منطبق با آن را می‌یافتم نمی‌توانستم تصور کنم که چرا باید خواجه در زمان ویرانی خانه به امور تزئینی بپردازد، تا اینکه طرح‌های جدید وزارت اقتصاد و بانک مرکزی و سازمان بورس اوراق بهادار را دیدم و متوجه شدم که چنین هم می‌شود.
لذا می‌بینیم که معضل مالی تولیدکنندگان و مشکلات نفدینگی فعالیت سالم اقتصادی، بی‌چاره و بی‌درمان مانده و حضرات به دنبال ایجاد روش‌ها و آپشن‌های جدید مبادلات بانکی و معاملات ارزی هستند تا فلان رانتخوار و بهمان سفته‌باز بتواند به کسب و کار سوداگرانه خود در مدل‌های جدید باشد.
آورده‌اند که به شاه‌سلطان‌حسین صفوی خبر دادند که لشکر محمود افغان به دروازه شمالی اصفهان رسیده است. شاه چُلمن خرافی و هنردوست گفت: این حرف‌ها را رها کنید، دیشب با خط خوش یک «ل» شکسته نوشتم که به صد اصفهان می‌ارزد.

مازان

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399