شنبه, 29 تیر 1398 ساعت 10:14
کد خبر: 58889

آقای لیلاز یارانه‌ها مال شماست، حمالّی‌اش با ماست

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

جناب آقای دکتر سعید لیلاز در نقد برنامه‌های اقتصادی اخیراً فرموده باشند که: «شخضاً به عنوان کسی که تاکنو‌ن یک دینار یارانه نگرفته ...»

البته ایشان به عنوان صاحب منصب علم تاریخ که مانند بسیاری از افراد دیگر در حوزه اقتصاد اظهار نظر های طوفانی می‌کنند، را نمی‌توان ملامت کرد اما دو ‌نکته را باید تذکر‌ دهیم؛
۱- واحد پول ایران همین ریال محتضر است و دینار واحد پول همسایه‌های بغلی یعنی کویت و‌ عراق است، بنابراین یارانه های ما به ریال پرداخت می‌شود نه دینار و اگر ایشان یارانه دیناری دریافت نکرده‌اند، جای تعجب نیست.
۲- ایشان و به خصوص هم فکرانشان پیوسته این ترجیع بند را در چاره جویی های اقتصادی داشته اند که ۷۰ الی ۸۰ درصد یارانه‌ها به جیب دو یا سه دهک بالای جامعه می‌رود.
بنابراین جناب لیلاز اصلاً نیازی به دریافت یارانه توسط حضرتعالی نیست؛ چرا که براساس این محاسبات من درآوردی، ما به جای شما یارانه می‌گیریم تا ۷۰درصدش را تقدیم به شماها کنیم و نیازی به دردسر دادن به شما و ایجاد مزاحمت برایتان نیست.
بنا به آن مثل معروف، در حقیقت یارانه ها مال شماست و حمالّی‌اش با ماست.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399