دوشنبه, 01 مهر 1398 ساعت 09:31
کد خبر: 61993

اطلاعات تکميلي

  • رئیس کل بیمه مرکزی مطرح کرد:

نوسانات ارزی - ریالی مانع افزایش ضریب نفوذ بیمه‌های زندگی خواهد بود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: مدیریت مباحث دیجیتالی بلاک چین‌ها و استارت آپ‌ها در صنعت بیمه نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و مطالعه عمیق دارد و دستیابی به ضریب نفوذ هدف گذاری شده در گرو توسعه دیجیتالی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی، دکتر غلامرضا سلیمانی که در جمع اعضای هیات امنای پژوهشکده بیمه سخن می گفت با اعلام این مطلب افزود: بسیاری از صنایع کشور با ماموریت ها و ظرفیت های صنعت بیمه آشنایی کافی ندارند و همین مشکلاتی را در حوزه پوشش های ناکافی بیمه‌ای برای حجم ارزش دارایی‌های واقعی این صنایع به وجود می آورد.
وی افزود؛ اگر شرکت‌های بیمه‌ای با اصول مدیریت ریسک و نقش ضریب امنیتی در کاهش حق بیمه آشنایی داشته باشند دوران جدیدی در تعاملات صنعت کشور و صنعت بیمه آغاز خواهد شد
رئیس کل بیمه مرکزی با اعلام این مطلب که بیش از یکصد و چهل هزار نفر به صورت مستقیم درصنعت بیمه فعالیت می کنند، آینده صنعت را بسیار روشن ارزیابی کرد و گفت: مدیریت مباحث دیجیتالی بلاک چین‌ها و استارت آپ‌ها در صنعت بیمه نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و مطالعه عمیق دارد و دستیابی به ضریب نفوذ هدف گذاری شده در گرو توسعه دیجیتالی است.
دکتر سلیمانی با بیان این مطلب که نوسانات ارزی - ریالی و مسائل تورمی، مانع افزایش سریع ضریب نفوذ بیمه های زندگی خواهد بود، تصریح کرد: صنعت بیمه می تواند با استفاده از روش ها و راهکارهای علمی و عملی که توسط پژوهشکده بیمه طراحی می شود از این چالش عبور کند.
رئیس شورای عالی بیمه با تاکید بر ضرورت برون سپاری بخشی از فعالیت‌های پژوهشکده به سندیکای بیمه گران، انجمن‌های حرفه‌ای و تخصصی و نظایر آن، خاطرنشان کرد: ایجاد فضای تعامل در صنعت بیمه در رشد و توسعه آن تاثیر بسیاری دارد و پژوهشکده بیمه می‌تواند با واگذاری بخشی از مسئولیت ها بر مباحث و ماموریت های اصلی خود تمرکز بیشتری داشته باشد.
وی ارتباط پژوهشکده با دانشگاه‌ها و شرکت‌های بیمه ای را ضروری توصیف کرد و ضمن تاکید بر اهمیت حمایت از پایان نامه های دانشگاهی در مقاطع بالای تخصصی، گفت: پایان نامه های دانشجویی می توانند هزینه های پژوهشی را در حوزه صنعت بیمه به حداقل برسانند.
گفتنی است در آغاز این نشست دکتر حمید کردبچه، رئیس پژوهشکده بیمه، گزارش کاملی از عملکرد پژوهشکده بیمه در سال گذشته این مرکز علمی صنعت بیمه را به رئیس کل بیمه مرکزی و اعضای هیات امنا ارائه کرد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399