شنبه, 28 دی 1398 ساعت 14:40
کد خبر: 66376

لزوم حصول توافق میان صنایع بالادست و پایین‌دست زنجیره فولاد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل ایران گفت: تاکید سندیکا این است که ابتدا سعی شود هماهنگی‌های لازم میان صنایع بالادست و پایین‌دست، در مجموعه‌ها انجام شود.

پیرو نامه‌ای که از سوی معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تشکیل جلسه ستاد تخصصی فولاد در خصوص تامین ورق سرد صنایع لوازم خانگی و شمش شرکت ملی فولاد ایران صادر شد، امیرحسین کاوه، به عنوان یکی از اعضای کمیته تخصصی فولاد که در سه جلسه گذشته حضور داشت و مجددا به ۲۹ دی ماه ۹۸ دعوت شده است، اظهار کرد: اگر توافقی میان صنایع بالادست و پایین‌دست در مجموعه‌ها حاصل نشود، باید این امر در ستادهای وزارت صمت دنبال شود.
وی افزود: تلاش می‌کنیم مسائل میان سندیکا و شرکت فولاد مبارکه در دفاتر سندیکا یا فولاد مبارکه حل شود که خوشبختانه تا کنون نیز موفق بوده‌ایم. از این رو، زمانی که جلسات ستاد کمیته تخصصی فولاد یا ستاد تنظیم بازار تشکیل می‌شود، لازم است که در ابتدای امر به تولیدکننده و مصرف‌کننده وقت لازم را بدهند تا با یکدیگر توافق کنند.
2569
دبیر سندیکای لوله و پروفیل اضافه کرد: پس از آنکه این صنایع به توافقی دست پیدا نکردند، دستیابی به توافق در ستادها و کمیته‌ها پیگیری شود. این امر باید راهبرد اولیه باشد.
کاوه تصریح کرد: از مسئولان امر تقاضا می‌شود تا صنایع بالادست و پایین‌دست به دور از مسائل حاشیه‌ای به توافق و جمع‌بندی مشترک برسند که برای منافع شرکت‌های بزرگ و کوچک حالات برد ـ برد به وجود آید و شرایط برای مصرف‌کننده نیز به گونه‌ای پیش رود که وضعیت موجود را تحمل داشته باشد. در نهایت از این امر مصرف‌کنندگان نهایی یعنی جامعه سود ببرند.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط