شنبه, 28 دی 1398 ساعت 15:17
کد خبر: 66382

اطلاعات تکميلي

  • معاون مالی اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد:

افزایش سرمایه 2300 میلیارد تومانی برای توسعه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون مالی اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به برگزاری مجمع فوق‌العاده شرکت مس در هفته جاری، گفت: شرکت مس با هدف تامین مالی طرح‌های توسعه، تصمیم دارد سرمایه‌اش را از 7800 میلیارد تومان به میزان 30درصد افزایش دهد.

به گزارش مس‌پرس، «کیارش مهرانی» با بیان این‌که شرکت‌های بزرگ صنعتی راه‌های مختلفی برای تأمین منابع مالی دارند و یکی از این راه‌ها استفاده از منابع و سود به‏دست‏آمده در شرکت برای افزایش سرمایه است، گفت: بنا بر افزایش سرمایه‌ای که در دستور کار داریم، مجموعه شرکت مس تصمیم دارد سرمایه‌اش را از 7800 میلیارد تومان به میزان 30درصد (2340 میلیارد تومان) افزایش دهد و از آن برای تأمین مالی طرح‌های توسعه که در دستور کار دارد، استفاده کند.وی با اشاره به این‌که سود انباشته یکی از منابع داخلی است که شرکت‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند، ادامه داد: شرکت مس برای پیشبرد همه طرح‌های توسعه‌ای به حدود 23000 میلیارد تومان سرمایه جدید نیاز دارد که در برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، حدود نیمی از آن را از محل منابع داخلی و از محل سود انباشته تأمین خواهیم کرد و بخش دیگر را از طریق تأمین منابع مبتنی بر پروژه انجام خواهیم داد.
معاون مالی اقتصادی شرکت مس افزود: با افزایش سرمایه سال‌جاری، سرمایه شرکت مس از 7800 میلیارد حداقل به 10000 میلیارد می‌رسد؛ همچنین برای سال‌های آینده و برنامه‌های آینده 10000 میلیارد را به حدود 23000 میلیارد تومان خواهیم رساند که بخشی از محل سود انباشته است و بخشی از محل Project financeکه برای آن در حال برنامه‌ریزی هستیم و در همین راستا می‌خواهیم صندوق پروژه‏ای تأسیس کنیم و بخشی از منابع را از طریق بازار سرمایه تأمین کنیم.
مهرانی ادامه داد: با توجه به نرخ بازدهی بالایی که صنعت مس دارد، ما می‌توانیم بخشی از منابع مورد نیاز را از سهامداران بگیریم که پیش‌بینی من حدود 10000 میلیارد تومان است و 13000 میلیارد مابقی را هم با صندوق‌های بازار سرمایه و ابزارهای مالی رایج بازار سرمایه تأمین کنیم؛ بنابراین، ما یک برنامه ساده داریم تا این پروژه‌ها به لطف پروردگار ظرف 3سال آینده، یعنی تا پایان برنامه ششم توسعه، اجرایی شود.
معاون مالی اقتصادی شرکت مس با تاکید بر این‌که صنعت مس یکی از صنایع پیشران اقتصاد کشور است، تصریح کرد: حاشیه سود شرکت مس در حال حاضر حاشیه سود بسیارخوبی است و بالای 50درصد است و بازدهی هم که صنعت مس در میان‌مدت داشته، بازده دلاری بوده، یعنی جزو صنایعی بوده که صادرات‏محور و ارزآور بوده و بازدهی دلاری داشته است.
وی افزود: اگر کسی بخواهد سرمایه‌گذاری کند، پیشنهاد ما این است که افراد به‏ جای خرید دلار و سکه، سرمایه‌های خود را در صنعت مس سرمایه‌گذاری کنند؛ چراکه این صنعت در کنار ظرفیت‌های عظیمش، دانش فنی، معادن دارای پتانسیل بالا، نیروی انسانی دارای تجربه بین‌المللی و ویژگی‌های ارزشمند دیگری دارد که به پربازده بودن صنعت مس کمک می‌کند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399