شنبه, 28 دی 1398 ساعت 16:20
کد خبر: 66390

بهره‌برداری از ۳۰۰ کیلووات نیروگاه خورشیدی در ۵ منطقه تهران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: تا پایان سال جاری، ادارات محیط زیست مناطق با نظارت اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در مجموع ۳۰۰ کیلووات نیروگاه خورشیدی در ساختمانها و بوستانهای مناطق ۱۷،۱۲،۱۶،۵،۶ طراحی، احداث و مورد بهره برداری قرار خواهد داد.

 مجتبی یزدانی با اعلام این مطلب گفت: با عنایت به اسناد بالادستی و الزامات قانونی مانند برنامه سوم شهرداری تهران، قانون مدیریت سبز، مصوبه هیات وزیران و مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری تهران اقداماتی را در جهت توسعه و ارتقاء سطح اجرای طرح ها و پروژه ها در زمینه مصرف بهینه انرژی در ساختمان های شهرداری و همچنین توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر از جمله طراحی و اجرای نیروگاههای خورشیدی در اماکن عمومی را در دست اجرا دارد.
یزدانی با بیان این که مدیریت مصرف انرژی بصورت جدی در معاونت خدمات شهری و محیط زیست مناطق ۲۲ گانه در حال پیگیری و اجرا است، گفت: با اجرای سیاست‌های اجرایی در زمینه مدیریت مصرف انرژی، تدوین برنامه اجرایی و همچنین ارائه طرح‌های جامع از جمله تدوین دستورالعمل اجرایی بهینه‌سازی مصرف منابع (آب، برق، گاز) در ساختمان‌های شهرداری تهران، ممیزی ساختمان و تعیین نقاط هدر رفت انرژی، شناسایی نقاط بهبود و اجرای راهکارهای موثر سعی شده است تا در کاهش هزینه‌های اقتصادی و ارتقای کیفیت بهره‌وری انرژی ساختمان اقدامات مفید صورت پذیرد.
وی در ادامه افزود: تا پایان سال جاری، ادارات محیط زیست مناطق با نظارت اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در مجموع ۳۰۰ کیلووات نیروگاه خورشیدی در ساختمانها و بوستانهای مناطق ۱۷،۱۲،۱۶،۵،۶ طراحی، احداث و مورد بهره برداری قرار خواهد داد.
به گفته یزدانی اجرای طرح های جامع مدیریت مصرف انرژی و اصلاح الگوی مصرف در مناطق ۲۲گانه منجر به روند کاهشی مصرف منابع در ساختمان‌های تحت تملک شهرداری و کاهش هزینه‌ها در مجموعه شهرداری تهران و همچنین ارتقای کیفیت محیط زیست شهری شده است.
وی اذعان کرد: همچنین اقدامات صورت گرفته به گونه ای است که کاهش میزان مصرف حامل‌های انرژی در قبوض صادره برای ساختمان‌های تحت پوشش طرح کاملا مشهود و ملموس است.
یزدانی اظهار کرد: طبق بررسی‌های انجام شده و مقایسه میزان مصرف منابع در ۵۶۰ ساختمان تحت پروژه اصلاح الگوی مصرف از سال ۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۶ در زمینه میزان مصرف آب، برق و گاز ۳، ۹ و ۵/۶ درصد در ساختمان‌های تحت پوشش روند کاهشی داشته است، که منجر به کاهش انتشار ۳۴۱۱ تن گاز CO۲ از ساختمان‌های شهرداری تهران شده است.
وی در پایان تاکید کرد: بنابراین به منظور تداوم برنامه‌های توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و افزایش اقدامات باید به نگهداشت و بهره برداری صحیح تجهیزات، آموزش‌ پرسنل علی الخصوص اداری، اجرایی و خدماتی بیش از گذشته پرداخته شود.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399