دوشنبه, 28 بهمن 1398 ساعت 08:45
کد خبر: 67382

تولید روزانه خودرو به ۴ هزار دستگاه رسید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه عنوان کرد که علیرغم همه فشارها و تحریم‌های دشمنان، رشد صنعت کشور طبق گزارش بانک مرکزی از منفی ۱۲.۵ درصد در اسفند ماه ۹۷ به مثبت ۲.۳ درصد در دی‌ماه امسال رسیده است.

به گزارش وزارت صمت، رضا رحمانی گفت: دشمنان فشارها و تحریم‌های سخت را بر ما تحمیل کرده‌اند، اما ما می‌توانیم از این شرایط عبور کنیم و تهدیدها را به فرصت بدل کنیم، همچنان که تاکنون نیز توانسته‌ایم.
وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال القای ناامیدی در جامعه هستند، تصریح کرد: سال گذشته رمز دشمنان تعطیلی پی در پی کارخانه‌ها بود که خوشبختانه با تلاش تمامی فعالان عرصه تولید این نقشه با شکست مواجه شد .
وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص طرح اصلاح قیمت بنزین و اقدامات وزارتخانه برای جلوگیری از گرانی در آن مقطع بیان کرد: در آن شرایط ما مردانه پای کار آمدیم، قیمت‌ها را کنترل کردیم و نگذاشتیم اثر روانی اصلاح قیمت بنزین باعث گرانی در جامعه بشود.
رحمانی در ادامه افزود: رسالت سختی بر دوش ما است و این رسالت و تکلیف ایجاب می‌کند که مردانه و با تمام قوا پای کار بیاییم. وی در خصوص وضعیت خودرو نیز گفت: تولید خودرو به وضعیت مناسبی رسیده است و اکنون به تولید روزانه ۴ هزار خودرو رسیدیم.

تولید خودرو در آذر و دی ۱۰۰ درصد افزایش یافت

سعید زرندی هم در مراسم افتتاح سالن مجموعه‌سازی بدنه خودرو یکی از شرکتهای خودروسازی گفت: به کسانی که قصد دلالی در این بازار را دارند اخطار می‌دهیم که در این بازار به زودی متضرر خواهند شد.
وی افزود: دولت قصد دارد با وضع مالیات بر عایدی سرمایه که مقدمات آن در مجموعه وزارت صنعت نهایی شده از کسانی که بیش از یک خودرو دارند مالیات دریافت کند و کسانی که اقدام به خرید بیش از یک خودرو با هدف کسب سود و دلالی کنند، قطعاً متضرر خواهند شد.
زرندی افزود: دولت و مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت با هدف ایجاد نهضت داخلی سازی و حمایت از کالای بومی، هزار و ۱۶۵ میلیون یورو خرید کالای خارجی از تولیدات صنایع داخلی را در سال‌جاری هدف‌گذاری کرد که ۲۷۵ میلیون یوروی آن سهم بخش صنعت خودرو بود و خوشبختانه این هدف تاکنون محقق شده است.
وی با بیان اینکه نرخ بالای خودرو موجب رنجش مردم شده است گفت: البته این نرخ بالا ناشی از مسائلی است که خارج از حوزه کنترل خودروسازان است و مسائلی نظیر تورم و نرخ ارز روی آن اثر می‌گذارد.
معاون طرح و برنامه وزیر صمت افزود: ۲ هزار و ۲۶۷ میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد و از ابتدای سال تاکنون ۳۰۰ هزار میلیارد تومان به آن افزوده شده و در واقع نظام بانکی کشور تولید نقدینگی دارد که این امر هم موجب افزایش قیمت کالاها و از جمله خودرو می‌شود.
زرندی با اشاره به اینکه هم اکنون ظرفیت ساخت سالانه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار خودرو در کشور وجود دارد افزود: هم‌اکنون ۱۲ درصد ارزش افزوده کشور مربوط به این صنعت است و ۶۳۰ هزار نفر در کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این صنعت مشغول به کار هستند و اگر نهضت ساخت داخل در این صنعت جدی گرفته نمی‌شد امسال مجبور بودیم برای تأمین نیاز کشور، در چنین شرایطی ۱۰ میلیارد دلار ارز از کشور خارج کنیم.
وی با اشاره به اینکه در ماه‌های اخیر خوشبختانه کشور توانسته است شوک‌های ناشی از تحریم‌ها را تحمل و سپری کند افزود: از ابتدای امسال، صدور جواز کسب ۱۸ درصد و صدور پروانه بهره برداری ۵ درصد رشد کرده است و در همین مدت ۳۳۹ هزار پروانه نظام صنفی صادر شده که نشان‌دهنده رشد ۳.۹ درصدی این بخش در مقایسه با سال گذشته است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399