سه شنبه, 08 مهر 1399 ساعت 11:22
کد خبر: 76543

۱۰۹ هزار واحد خالی شناسایی شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: با شروع عملیات اجرایی سامانه ملی املاک و اسکان در مرحله اول، ۱۰۹ هزار واحد خالی تاکنون شناسایی شده است.

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در یک برنامه تلویزیونی گفت: با شروع عملیات اجرایی سامانه ملی املاک و اسکان با ارسال ۱.۵ میلیون پیامک برای مالکین در مرحله اول ۱۰۹ هزار واحد خالی تاکنون شناسایی شده است.
محمودزاده اشاره کرد: در سامانه املاک و اسکان تاکنون برای ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد خالی شناسنامه ایجاد کرده ایم که حدود ۵۰ درصد املاک کشور است. وی با بیان اینکه خلاء قانون نداریم، در خصوص روش شناسایی خانه‌های خالی گفت: از تضارب اطلاعاتی که از دستگاه‌های مختلف جمع آوری می‌شود واحدهای خالی شناسایی می‌شوند.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: اکنون تا تصویب و اجرای قانون جدید، بر اساس قانون قبل از خانه‌های خالی مالیات اخذ می‌شود. محمودزاده در آخر گفت: هدف از اجرای این قانون فقط تشویق و ترغیب مالکین برای عرضه واحدهای خالی به بازر است و هیچ اجباری در کار نیست. مالکان می‌توانند خانه هایشان را اجاره ندهند، اما باید مالیات آن را بدهند. واحدهای بسیاری داریم که استفاده نمی‌شود و این آسیب‌های اقتصادی و اجتماعی در پی دارد.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399