سه شنبه, 08 مهر 1399 ساعت 12:06
کد خبر: 76549

خبر خوش برای مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

حضور مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری در هیأت‌های حل اختلاف مالیاتی بلامانع شد.

به گزارش از بازار سرمایه، معاون اجرایی کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران گفت: به دنبال برگزاری جلسات کارگروه مالی کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران و پیگیری مشکلات نهادهای مالی عضو کانون و با مشارکت مستمر همکارانم در کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران، موفق شدیم یکی دیگر از مشکلات صندوق‌های فعال در بازار سرمایه در مواجهه با سازمان امور مالیاتی را حل کنیم.
معاونت اجرایی کانون در این خصوص اضافه کرد: با توجه به بند ۹ دستورالعمل دادرسی مالیاتی به‌ شماره ۱۱۷۳۰۰ مورخ ۱۳ بهمن ماه ۸۷، افراد مجاز به حضور در جلسات هیأت حل اختلاف مالیاتی باید «کارمند حقوق‌بگیر اشخاص حقوقی» باشند که با توجه به ‌ماهیت صندوق‌ها، این موضوع عملأ امکان‌پذیر نیست.
وی توضیح داد: با این وجود و بر اساس نامه جدید معاونت حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی کشور، از این پس علاوه بر درج اسامی مدیران در روزنامه رسمی کشور، هر نوع مدرک معتبر دیگری که سِمَت مدیران را محرز کند، برای حضور در این هیأت‌ها می‌تواند مورد استناد قرار گیرد؛ بنابراین حضور مدیر صندوق در این هیأت‌ها که احاطه بیشتری نسبت به‌ موضوع دارد با ارائه مدرک معتبر بلامانع است.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399