انرژی و آب

چهارشنبه, 01 آبان 1398 ساعت 10:44

تضعیف قیمت نفت با کاهش تقاضا

کاهش تقاضا برای طلای سیاه به دلیل پایین آمد رشد اقتصادی در جهان، یکی از مهمترین عوامل تضعیف قیمت نفت در بازار به شمار می‌آید و باعث شده تا امروز هم نفت معاملات خود را با کاهش ارزش آغاز کند.
چهارشنبه, 01 آبان 1398 ساعت 13:36

رشد ۳۲ درصدی مصرف گاز در بخش خانگی

 سخنگوی شرکت ملی گاز با اشاره به مصرف ۲۲۷ میلیون متر مکعبی مصرف گاز در بخش خانگی گفت: این در حالی است که مصرف گاز در بخش خانگی در روز جمعه ۱۷۱ میلیون متر مکعب بوده که نشان‌دهنده رشدی ۳۲ درصدی در مصرف گاز است.
عصر اقتصاد: رئیس موسسه مطالعات بین المللی انرژی گفت: تولید انرژی در کشور برابر با 9.5 میلیون بشکه است و حدود 6 میلیون بشکه از این میزان در داخل مصرف می شود، چرا که شدت مصرف انرژی در ایران شش برابر جهان و ۱۲ برابر کشورهای پیشرفته همچون ژاپن است.…
نایب رئیس و عضو هیات مدیره اتحادیه جایگاه‌داران سوخت اعلام کرد: بیشتر جایگاه‌ها فاقد بنزین سوپر هستند.
حسن نشان زاده مقدم نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت پتروشیمی اروند در بازدید از غرفه این شرکت در ششمین نمایشگاه بین المللی کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته در تهران در خصوص حضور این شرکت در نمایشگاه اظهار کرد: فرصت این نمایشگاه باعث شد که از نزدیک…
مدیر تولید شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به سیاست کلان این هلدینگ بر استفاده از تجهیزات تولید داخل از ‏برگزاری رویداد بزرگ ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با محوریت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ‏خبر داد.
رضایی گفت: مهلت استفاده از ۴ رقم آخر کد ملی به عنوان رمز کارت سوخت امروز به پایان می‌رسد.
بر اساس اطلاعات حاصله با توجه به ارزان بودن نرخ فرآورده در ایران ترجیح بر این است که بنزین سوپر صادر شود.
عصراقتصاد: وزیر نیرو بر لزوم تشکیل کارگروه دائمی میان این وزارتخانه و شهرداری تهران تاکید کرد و گفت: ایجاد یک ساز و کار دائمی بین مدیریت شهری پایتخت و وزارت نیرو و همچنین همکاری‌های تعریف شده می‌تواند الگویی برای سایر شهرها بوده و افزایش تاب‌آوری شهری را در پی داشته…
دوشنبه, 29 مهر 1398 ساعت 15:59

حجم آب سدهای کشور ۵۳ درصد شد

میزان پرشدگی سدهای کشور در نخستین ماه سال آبی جدید (مهرماه۹۸ تا شهریور۹۹) به سطح ۵۳درصد کاهش یافته که میزان بارش های کشور نیز در این بازه زمانی ۵.۸ میلیمتر گزارش شده است.
وزیر نفت با بیان این که بیش از ۹۵ درصد پتروشیمی‌ها در بازگرداندن ارز بسیار خوب عمل می‌کنند، گفت: تنها چند شرکت بازی درمی‌آورند که به دستگاه‌های نظارتی معرفی شده‌اند.
گفتگو با 180 مصرف کننده مواد پلی اتیلنی و پلی پروپیلنی در روزهای اولیه K2019 دستاورد خوب جم در نمایشگاه سال جاری به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی جم؛ مهندس علی سلیم زاده، رئیس بهره برداری پلی اتیلن سبک خطی، با حضور در K-show از این…
دوشنبه, 29 مهر 1398 ساعت 11:26

تداوم ریزش قیمت نفت در بازار جهانی

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه تحت تاثیر تداوم نگرانی‌ها نسبت به چشم‌انداز اقتصادی جهانی و تاثیری که روی تقاضا برای نفت خواهد داشت، کاهش پیدا کرد.
مدیر عامل سابق شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم میزان آسیب پذیری صنعت نفت را در شرایط تحریم کاهش دهیم، گفت: اکنون اقتصاد بدون نفت تعریف شده ولی باید برای مکمل آن پلن‌هایی داشته باشیم که انعطاف پذیری و سیالیت داشته باشد.
دوشنبه, 29 مهر 1398 ساعت 15:25

سهم 12درصدی هلدینگ خلیج فارس در بورس

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس گفت: این شرکت به عنوان بزرگترین شرکت در بازار سرمایه با ۶۷ هزار میلیارد تومان سرمایه، ۱۲ درصد از کل بورس را به خود اختصاص داده ودر سال مالی ۹۷ نسبت به سال مالی گذشته ۱۳۷ درصد رشد سود خالص داشته است.
جعفر ربیعی مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در مجمع عمومی این شرکت که در برج میلاد در حال برگزاری است، گفت: سهام هلدینگ خلیج فارس برای نوسان گیری انتخاب خوبی نیست. اگر به صورت بنیادین و بلندمدت سهام این شرکت را خریداری کنید دائما ثروت شما افزایش پیدا می‌کند و این…
وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم اعمال مدیریت کارآمد و اقتصادی در مصرف بهینه آب و استفاده از حداکثر ظرفیت های موجود برای افزایش تولیدات بخش کشاورزی تاکید کرد.
سیاست های ایالات متحده مدت هاست که، به دست گرفتن کنترل نفت خاورمیانه را دنبال می کند. چیزی که ترامپ در ادعاهای اخیر خود مطرح و اعلام کرده است که آمریکا کنترل نفت خاورمیانه را به دست گرفته است. اما آیا این ادعای عجیب و بزرگ می تواند به واقعیت…
عصر اقتصاد – اصفهان: 21 پروژه فرهنگی، اجتماعی، HSE و ورزشی با همفکری و همکاری اعضای کمیته مسئولیت‎های اجتماعی شرکت گاز استان اصفهان تعریف و طی سال جاری اجرایی شده است.
وزیر نفت گفت: اکتشافات نفت و گاز در پهنه ایران ادامه دارد و هر زمان اکتشافات جدید به نتیجه برسند، به عنوان خبرهای خوش افزایش ذخایر قابل برداشت نفت و گاز کشور به اطلاع مردم خواهند رسید.
یکشنبه, 28 مهر 1398 ساعت 13:36

حضور پتروشیمی جم در بازارهای جهانی

برنامه ریزی برای حضور مستمر در بازارجهانی از اهداف اصلی پتروشیمی جم در توسعه صادرات محصولات پتروشیمی است
طرحی را آغاز می کنیم که افزون بر تولید محصول در زنجیره ارزش و سودآوری بالا، منابع مالی آن نیز تامین شده باشد.
سخنگوی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق ایران گفت: اکنون درهمه استان‌های کشور نیروگاه‌های تجدیدپذیر راه‌اندازی شده و ظرفیت نصب شده به ۸۴۱ مگاوات رسیده است.
عصراقتصاد: وزیر نیرو گفت: تا پایان دولت دوازدهم چهار هزار روستای دیگر به جمع روستاهای برخوردار از شبکه آب شرب سالم و پایدار افزوده خواهد شد.
چهارشنبه, 24 مهر 1398 ساعت 09:05

ضعف اقتصادی چین باعث ریزش قیمت نفت شد

روز گذشته قیمت نفت بار دیگر تحت تاثیر نگرانی ها به دلیل عدم تحقق توافق های تجاری بین آمریکا و چین دچار کاهش شد، چرا که آمار نشان دهنده ضعف اقتصادی در کشور چین هستند.
چهارشنبه, 24 مهر 1398 ساعت 11:38

طرح کوچک‌سازی «پترول» کلید خورد؟

پتروشیمی گچساران رسما از «پترول» به هلدینگ خلیج فارس منتقل شد/ مدیرعامل صنایع پتروشیمی خلیج فارس، «مسعود شفیعی» را مدیرعامل پتروشیمی گچساران کرد.
بررسی عملکرد ۶ماهه منتهی به ۳۱شهریور ۱۳۹۸ شرکت‌های تابعه سیمان تامین شستا در بخش سیمان انجام و وضعیت شرکت‌های حوزه عمران و حمل و نقل نیز بررسی شد.
از ابتدای سال جاری تا تاریخ ۲۱ مهر سال ۱۳۹۸، معاملات بورس بنزین در رینگ بین‌الملل، بیش از ۱۵۴میلیون دلار ارزآوری برای کشور داشته که حدود ۴۴ درصد آن مربوط به «بنزین اکتان ۹۱ » و ۵۶ درصد آن مربوط به «بنزین اکتان ۹۵» است.
شرکت پتروشیمی ارومیه موفق به دریافت گواهینامه عدم آلایندگی از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست ایران شد‌.
مدیرعامل شرکت ملی نفت گفت: در 8 ماه گذشته 8 هزار میلیارد تومان از طریق بازار سرمایه برای پروژه‌های نفتی تامین مالی کرده‌ایم.
صفحه 1 از 216

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395