آب و نیرو

وزیر نیرو با مناسب خواندن میزان بارش‌ها گفت: در غرب، جنوب غرب کشور و استان خوزستان، آمادگی خوبی در مخازن برای مهار سیلاب وجود دارد و امیدواریم امسال حداکثر بهره‌برداری را از سیلاب‌های پیش‌رو برای تولید برق و دیگر مصارف در بخش‌های مختلف داشته باشیم.
دوشنبه, 18 فروردين 1399 ساعت 10:25

صادرات برق؛ تضمین امنیت کشور

نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی با بیان اینکه با صادرات برق، یک استراتژی کاربردی و مهم را دنبال کنیم، گفت: صادرات برق می‌تواند متضمن ایجاد امنیت، بالا بردن قدرت چانه زنی در مراودات بین المللی، ارزآوری و خلق ثروت برای کشور باشد.
آمار موجود کل آب ورودی به مخازن سدهای کشور ۳۰.۳۱ میلیارد مترمکعب است که مقایسه ورودی آب امسال نسبت به سال گذشته، کاهش ۳۶ درصدی را نشان می دهد.
 کوروش نفیعی مدیرعامل هلدینگ انرژی شستا در گفت‌وگو با شستا رسانه با اشاره به برنامه ریزی عملیاتی صورت گرفته در حوزه تولید برق گفت: تابستان۹۹ تولید در شرکت برق خلیج فارس جهش اساسی خواهد داشت.
معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: تولید در بخش‌های مختلف از جمله صنعت و کشاورزی نیازمند منابع آبی است.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ساتکاب گفت: با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان‌ پهبادهای افق‌ پرواز و عمود پرواز به منظور رصد خطوط انتقال برق، رودخانه‌ها و مسیل‌ها، سدها و مناطق دارای رانش خاک طراحی و آماده‌سازی شده است.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق(ساتکاب) گفت: در سال رونق تولید بیش از 50 کالای استراتژیک صنعت آب و برق با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان بومی‌سازی شده است.
دوشنبه, 26 اسفند 1398 ساعت 09:26

سرایت کرونا از طریق آب نداریم

به خاطر بالا رفتن شدت مصرف به دلیل توصیه به شست‌وشوی مکرر دست‌ها علیرغم اینکه به جهت تامین آب از ذخایر سدها و منابع زیرزمینی مشکلی نداریم، اما به لحاظ توزیع مشکل داریم.
مدیر امور انتقال نیروی نواحی برق منطقه‌ای تهران، از آمادگی این امور در زمینه خطوط شبکه تحت پوشش برای پیک بار سال 99 خبر داد.
مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: اکنون حدود ۳۰ میلیارد متر مکعب حجم موجودی آب سدهای کشور است و از همین رو دغدغه‌ای وجود ندارد.
با افتتاح پست 230.63 کیلوولت بهارستان و سه پروژه مهم انتقال، فوق توزیع و دیسپاچینگ و مخابرات شرکت برق منطقه‌ای تهران در بیستمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران برق 110 هزار مشترک جدید در تهران تامین شد.
وزیر نیرو با اشاره به پایان پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، از این حرکت به عنوان نمادی از تاب‌آوری ملت ایران در شرایط سخت تحریم‌های ظالمانه، امیدبخشی و پیام‌رسان پایداری و استواری ملت ایران به آیندگان نام برد.
دبیر انجمن تولیدکنندگان آب معدنی و آشامیدنی و بسته‌بندی گفت: در هفته گذشته فشار زیادی بر روی صنعت ما وارد شد و بیشتر برندهای ما ۳۰ تا ۴۰ درصد در عرض چند روز افزایش فروش داشت هرچند اکنون اوضاع به روال عادی برگشته است.
دوشنبه, 19 اسفند 1398 ساعت 12:25

افزایش ۳.۵ درصدی تولید آب در کشور

طی ۱۰ روز ابتدایی اسفند ماه سال ۹۸ تولید آب در کشور ۳.۵ درصد افزایش یافت.
وزیر نیروه به نقش بهای منابع انرژی اعم از آب و برق در سبد هزینه‌های خانوار اشاره و گفت: توصیه شده همکاران شرکت‌های آب و برق اگر با تاخیر در پرداخت بهای آب و برق مواجه شدند، حداکثر همراهی را با مشترکان داشته باشند.
وزیر نیرو از بهره‌برداری 202 پروژه در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران از زمان اجرایی شدن آن در نیمه نخست امسال تاکنون در استان‌های مختلف کشور خبر داد.
سه شنبه, 13 اسفند 1398 ساعت 13:23

مصرف آب در کشور نگران کننده است

معاون آب و آبفای وزیر نیرو ضمن تاکید بر رعایت اصول بهداشتی و شستشوی دست‌ها، خواستار مصرف بهینه آب از سوی مردم شد.
شرکت فجر انرژی خلیج فارس با هدف توسعه بهره برداری از انرژی های نو، نیروگاه خورشیدی با ظرفیت اسمی 20 کیلووات ساعت نصب و راه اندازی کرد. این بخش در مدت 8 ماه بهره برداری، حدود 20 مگاوات برق تولید و به شبکه تزریق کرده است. نماهنگ "به توان آفتاب"…
سه شنبه, 13 اسفند 1398 ساعت 10:31

افزایش ۳۰ درصدی مصرف آب آشامیدنی

معاون آب و آبفای وزیر نیرو در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: مصرف آب آشامیدنی با توجه به شیوع بیماری کرونا در برخی نقاط کشور تا ۳۰ درصد افزایش یافته است.
قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران با تاکید بر اینکه باید مصرف را مدیریت کنیم، خاطرنشان کرد: مصرف روز گذشته تهران 3 میلیون و 322 هزار متر مکعب بوده که با اول تیرماه که زمان پیک مصرف است، برابری می کند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران ادامه روند افزایشی مصرف آب را عاملی برای ایجاد مشکل در تامین آب تهران در تابستان عنوان کرد.
آب شهر تهران با کیفیت 70 درصد از آبهای سطحی و سدهای پنج‌گانه و 30 درصد از منابع آب زیرزمینی تامین می‌شود. هر چقدر مصرف آب افزایش یابد فشار بر منابع آب زیرزمینی بیشتر می‌شود که باعث می‌شود کیفیت ایده‌آل نباشد. بنابراین توصیه می‌شود آب را در کیفیت مطلوب نگه…
یکشنبه, 11 اسفند 1398 ساعت 08:30

افت فشار آب در تهران

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه چندین روستای تهران به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم امروز با قطع آب مواجه شده اند، گفت:مصرف آب در برخی نقاظ تهران به خصوص شهر قدس 50 درصد افزایش یافته است.
از شهروندان محترم استان تهران درخواست می‌شود ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشت فردی تا حد امکان از مصارف غیر ضروری مانند شست‌وشوی فرش، پتو، درها و پنجره‌ها فعلا خودداری شود تا برای مصارف ضروری دچار کمبود آب نشویم و این مقطع حساس را بدون کم‌آبی و قطع آب سپری کنیم.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، رضا اردکانیان روز یکشنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری پست ۴۰۰ کیلوولت و خط انتقال ۴۰۰ به ۱۳۲ از اسفراین به بجنورد در چارچوب هجدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سفر به استان خراسان شمالی در جمع خبرنگاران، گفت: چرخ توسعه و عمران در صنعت آب و…
سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: از سال ۹۲ تا کنون، عملیات آبخیزداری در سطح ۴ میلیون و ۴۰۸ هزار هکتار از اراضی کشور اجرا شده است.
مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به مدیریت پیک بار تابستان و اجرای طرح‌های تشویقی گفت: امسال 350 میلیارد تومان پاداش به مردم، صنایع و کشاورزان پرداخت و در مقابل آن 7 هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی شد.
چهارشنبه, 30 بهمن 1398 ساعت 10:03

آب ورودی به سدها ۴۰درصد کمتر از پارسال

معاون آب و آبفای وزیر نیرو در یکی از شبکه های اجتماعی با انتشار نقشه پراکندگی بارش‌ها در کشور نوشت: ورودی آب به سدها از ابتدای سال آبی جاری ( مهر ۹۸) تاکنون، نسبت به پارسال ۴۰درصد کمتر است.
مدیرعامل بورس انرژی ایران، جزئیات بازار گواهی ظرفیت نیروگاه‌ها را تشریح کرد.
سخنگوی صنعت برق از اعمال خاموشی‌های اضطراری ناشی از محدودیت سوخت نیروگاه‌ها در کشور خبر داد و تصریح کرد: این اقدام در جهت پایدار نگه‌داشتن شبکه برق بسیار ضروری است.
صفحه 1 از 52

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399