قوه قضاییه

آناهیتا یاوری عصراقتصاد: سخنگوی قوه قضائیه درباره پرونده پولشویی در استان گلستان گفت: این پرونده در مرحله بازپرسی قرار دارد و ۹ نفر بازداشت هستند؛ این باند ٣٠٠ عضو دارد و مبلغ پولشویی بیش از ۵ هزار میلیارد تومان است و با تدبیر انجام شده سعی کردیم اموال متعلق به…
عصراقتصاد: گردهمايی نخبگان و خيرين حقوق دان مهرورز روز گذشته در كانون سردفتران و دفترياران برگزار شد.
سه شنبه, 12 آذر 1398 ساعت 10:38

قاطبه مدیران کشور پاک دست اند

نظارت مستمر پیشگیرانه، هدایتگرانه و مقتدرانه سه عنصر مهم و شعار اصلی ما در دیوان محاسبات است.
عصراقتصاد:رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه با تشریح فعالیت‌های اداره قوانین، گفت: شیوه نامه‌ای برای جلسات نقد رأی نوشتیم که در آن دو مدل قضایی و دانشگاهی با دستورالعمل‌های جداگانه تعریف شده است.
یکشنبه, 10 آذر 1398 ساعت 09:37

ختم رسیدگی به پرونده محمدعلی نجفی

عصر اقتصاد: دومین جلسه رسیدگی مجدد به پرونده محمدعلی نجفی به ریاست قاضی کشکولی برگزار شد.
دادستان کل کشور با بیان اینکه سیاست جدی دستگاه قضایی قرار گرفتن در کنار دولت وکمک برای رفع مشکلات اقتصادی است، گفت: قوه قضائیه در کنار دولت برای کمک به رونق اقتصادی استان اهتمام دارد.
عصراقتصاد: رییس قوه قضاییه گفت: هم دولت، هم مجلس و ما به عنوان دستگاه قضایی باید به آنچه که رهبری به عنوان حمایت از فعالان اقتصادی و رفع دغدغه‌های کارآفرینان و سرمایه گذاران بیان نمودند عمل کنیم. بنای ما در دستگاه قضایی این است که هم در حوزه دادستانی و…
عصراقتصاد: مدیرعامل مؤسسه خدمات درمانی بسیجیان گفت:‌ خدمات بیمه‌ای ما شامل ارائه خدمات جامع بوده و سالانه بیش از 11 هزار و 500 نفر خانوار تحت پوشش بیمه‌ای قرار می‌گیرند.
عصراقتصاد: رئیس قوه قضاییه با اعلام آمادگی دستگاه قضایی برای کمک به دولت در کنترل قیمت ها، بر ضرورت انسجام و همکاری همه دستگاه‌ها برای کاهش فشار‌های معیشتی بر مردم، تاکید کرد.
وکیل مدافع محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران گفت: با توجه به رضایت اولیاء دم میترا استاد، هر چند دیگر طرف دعوا محسوب نمی‌شوند اما دادگاه آنها را برای جلسه محاکمه روز ششم آذر، احضار کرده است.
نماینده دادستان ضمن بیان اینکه در مورد نیروگاه شهید منتظری که به عنوان وثیقه گذاشته شده است، اما و اگرهایی مطرح است، گفت: دیواندری می‌گوید ما وثیقه گرفتیم و مدیر حقوقی بانک حقوقی باید آن را پیگیری می‌کرد در این رابطه از آن‌ها توضیح می‌خواهیم، نیروگاه شهید منتظری اصفهان چه…
لیلا ابوالفتحی عصر اقتصاد: پرونده های قضایی تولیدکنندگان و اخلالگران اقتصادی که زیر مجموعه های زیادی دارند جدای از اتفاقات روی داده در بطن آنها و اتهامات وارده، به دلیل اشتغالزایی و زیر مجموعه های نیروی انسانی بالا جای اندکی تامل دارد.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: دومین جلسه رسیدگی به پرونده تیمور عامری به اتهام اخلال در نظام ارزی کشور در شعبه یک دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی، به ریاست قاضی موحد برگزار شد.
لیلا علی نژاد عصراقتصاد: رئیس سازمان دامپزشکی از ابلاغ دستورالعمل پرورش الاغ شیری در کشور خبر داد و گفت: ممنوعیت خروج اسب از کشور لغو شده و در حال مذاکره با اروپائیها برای صادرات اسب هستیم.
 عصر اقتصاد: رییس قوه قضائیه گفت: در مبارزه با فساد مشغول حاشیه‌سازی‌ها و ملامت ملامت‌کنندگان نمی‌شویم.
عصراقتصاد: دهمین جلسه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری و سایر متهمان در شعبه اول ویژه دادگاه رسیدگی به جرایم اقتصادی دادگاه انقلاب به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین قاضی موحد برگزار شد.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی،صنایع و معادن تهران از نهایی شدن ساز و کار تهاتر کالا میان ایران و چین خبر داد و گفت: این کار از طریق چین و هنگ کنگ اجرایی خواهد شد.
عصراقتصاد: رییس قوه قضائیه گفت: در مبارزه با فساد مشغول حاشیه‌سازی‌ها و ملامت ملامت‌کنندگان نمی‌شویم.
رئیس قوه قضائیه گفت: واقعیات نشان می‌دهد قاچاق کالا نگران کننده است و بحث از رونق تولید با مسئله قاچاق کالا قابل جمع نیست و باید با همت جدی موضوع قاچاق سازمان یافته را حل کنیم.
عصراقتصاد: تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری از سوی رئیس قوه قضاییه ابلاغ شد.
عصراقتصاد: نهمین جلسه رسیدگی به پرونده ۹ متهم اقتصادی مبنی بر اخلال در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی موحد در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی لحظاتی قبل برگزار شد.
عصر اقتصاد: سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به سخنان رئیس جمهوری درخصوص پرونده ۲ میلیارد دلاری گفت: از مقطعی که در دوره جدید از این پرونده مطلع شدیم، رئیس قوه قضائیه دستوراتی را صادر کرده‌اند تا این پرونده به صورت ویژه بررسی شود و همه کسانی که قصور، تقصیر و…
آیت الله رئیسی در چهارمین همایش جامعه اطلاعاتی سپاه اقدامات انجام شده در زمینه برخورد و مقابله با فساد را عادلانه و منصفانه دانست و گفت: مردم به حول قوه الهی هوشیارند و دستگاه قضایی هم به هیچ وجه عقب نشینی نخواهد کرد.
 عصراقتصاد: هشتمین جلسه رسیدگی به پرونده ۹ متهم اقتصادی مبنی بر اخلال در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی موحد در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی برگزار شد.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: سخنگوی قوه قضائیه گفت: در ۶ ماهه اول امسال ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از مطالبات معوق بانک‌ها توسط ادارات اجرای ثبت اسناد کشور وصول شده است.
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در سیزدهمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه، در خصوص آخرین وضعیت پرونده خصوصی سازی گفت: تحقیقات این پرونده پیشرفت های خوبی داشته و شرکت‌هایی که توسط سازمان خصوصی واگذار شده بود بررسی و تحقیقات مقدماتی رو به پایان است.
رئیس قوه قضاییه گفت: امروز ما به گستردگی همه داشته‌هایمان داریم تهدید می‌شویم.
عصراقتصاد: مدیر کل امور تصفیه و ورشکستگی قوه قضاییه گفت: لایحه قانون تجارت به اقتباس ناقص از سایر قوانین از جمله قانون فعلی فرانسه بر می‌گردد، در حالی که قانون فرانسه چندین بار مورد بازنگری قرار گرفته و همین مساله باعث عدم انسجام آن شده‌است. نشست تخصصی بررسی «لایحه تجارت»…
دوشنبه, 13 آبان 1398 ساعت 23:00

جبران خسارت مردم به شرط شکایت آنها

عصراقتصاد: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: در تمام مواردی که ما گرانفروش را مجازات می کنیم در صورتی که پرونده شاکی خصوصی داشته باشد، حتماً میزان خسارت وارده به شاکی بررسی و حکم جبران خسارت صادر می شود. محمدعلی اسفنانی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران ضمن بیان اینکه قیمت…
آناهیتا یاوری عصر اقتصاد: رئیس شوراهای حل اختلاف کشور گفت: درصد مصالحه کل پرونده‌های رسیدگی‌شده در شوراهای حل اختلاف در سال گذشته ۲۹ درصد بود که در ۶ ماهه نخست امسال میزان مصالحه ۲ درصد افزایش پیدا کرده و به ۳۱ درصد رسیده است.
صفحه 1 از 19

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395