قوه قضاییه

رئیس قوه قضائیه به منظور ساماندهی رسیدگی به پرونده‌های بورس و بازار سرمایه ایران دستورالعملی صادر کرد.
با توجه به قانون مصوب ماههای پایانی مجلس قبل دایره شمول جرائم قابل گذشت توسعه یافته/ بر اساس قانون جدید دادستان نمی تواند بدون اعلام شکایت از ناحیه شاکی خصوصی دستور تعقیب و رسیدگی صادر نماید به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در مورد اظهارات…
رئیس قوه قضائیه با تأکید بر اینکه همه مشکلات در داخل کشور و به دست مردم قابل حل است، گفت: راهکار حل مشکلات اقتصادی در حوزه اقتصاد نهفته است و دنبال کردن راهکارهای سیاسی رفتن خطاست.
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه قانون‌مداری نکته محوری برای نیروی انتظامی ما است، گفت: امروز برای همه مسئولان، مرزبانان اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ضرورت دارد با چشم باز قانون‌شکنان را رصد کنند.
در حالی که فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ به منتقدان شهرگردانی متهمان برچسب خودنمایی روشنفکرانه زده است، قوه قضائیه خبر از پیگیری هتک حرمت متهمان داده است.
رئیس قوه قضاییه گفت: دستگاه قضایی از خصوصی سازی ضابطه‌مند که موجب رونق اشتغال و تولید شود حمایت می‌کند، اما اگر واگذاری‌ها در چارچوب مصالح مردم نباشد، برای همه زحمت آفرین خواهد بود.
تشکل مردمی پیشگیری و مبارزه با فساد این راهکارها را در نامه‌ای به رئیس دستگاه قضا پیشنهاد کرده است محمد محمدی، مدیرعامل تشکل مردمی پیشگیری و مبارزه با فساد، با ارسال دو نامه جداگانه به رئیس قوه قضائیه و فرمانده نیروی انتظامی خواستار اصلاح دو رویه مرتبط با مالکان خودرو…
چهارشنبه, 02 مهر 1399 ساعت 08:49

دعوای سی ساله بر سر 6 خط از قانون کار

با گذشت بیش از سه دهه از تصویب قانون کار، ماده ۷ این قانون، همواره زمینه‌ساز مجادلات فراوان بین کارگران، کارفرمایان و دولت بوده است. پژوهشگران، کارشناسان کار و فعالان کارگری معتقدند در سه دهه اخیر، یک بخش مهمی از حقوق کارگران که در این ماده و دو تبصره الحاقی…
رئیس قوه قضائیه گفت: رفتار امروز آمریکایی ها در قبال توافقات پیشین، هم نقض فاحش «حقوق بین الملل» است هم نقض «حقوق معاهدات».اروپایی‌ها باید به انجام تعهداتشان در عمل پایبند باشند.
دادستان کل کشور در مکاتبه‌ای با وزیر اقتصاد از او خواست بر رفتار ممیزان مالیاتی در «تشخیص غیرواقعی ارقام نجومی» مالیات نظارت کند. حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در این نامه همچنین به فرهاد دژپسند تذکر داده است که هیات‌های حل اختلاف مالیاتی بدون توجه به ماده 248 قانون مالیات‌های مستقیم آرای…
شاکی یکی از دلایل شکایت خود را افزایش تعداد مشمولان بیمه قالیبافان از 88 هزار نفر به 600 هزار نفر عنوان کرده است هیات تخصصی دیوان عدالت اداری با درخواست ابطال آیین‎نامه بیمه قالیبان و شاغلان صنایع دستی مخالفت کرد.
رئیس قوه ‌قضائیه گفت: مطلقاً نباید اجازه دهیم هیچ نقطه‌ای از کشور به محل امنی برای مفسدان، اراذل و اوباش و معتادان متجاهر تبدیل شود.
دادستان کل کشور در خصوص پرونده محمدعلی نجفی گفت: به نظر بنده قتل میترا استاد از نوع عمدی بوده است.
سخنگوی قوه قضائیه از صدور حکم اکبر طبری خبر داد.
هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، مقرره شورای اسلامی شهر تهران در خصوص مطالبه خسارت تاخیر در پرداخت مطالبات شهرسازی و شهرداری را باطل کرد.
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه اختیارات مدیران استانی کم نیست، گفت: ابتکار عمل مدیران بسیاری از مشکلات را در کشور حل می‌کند.
رئیس قوه قضاییه از رهبر معظم انقلاب برای موافقت با پیشنهاد قوه قضاییه در مورد دادگاه‌های ویژه مبارزه با اخلال در نظام اقتصادی تشکر کرد.
عصر اقتصاد: هیات عمومی دیوان عدالت اداری اطلاق مصوبات شوراهای اسلامی 15 شهر استان سمنان را که به شهرداری‌های وابسته به آنها اجازه دریافت هزینه و بهای خدمات و آماده‎سازی معابر از مالکان می‌داد، به طور همزمان و در یک رای ابطال کرد.
سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به استجاره امروز رهبری گفت: از فردا دادگاه‌ها به کار خودشان ادامه خواهند داد اما دادگاه‌ها باید توسعه صلاحیت پیدا کنند یعنی هم صلاحیت دادگاه انقلاب و هم صلاحیت دادگاه کیفری۱ و هم صلاحیت دادگاه کیفری۲ را داشته باشند و به اتهامات متعدد یک جا…
رئیس‌‌قوه قضاییه تأکید کرد که در پرونده های مرتبط با واگذاری مساله دار بنگاه های دولتی به بخش خصوصی فقط نباید برخورد با مدیران متخلف بنگاه ها مورد توجه باشد بلکه نحوه واگذاری این واحدها توسط سازمان خصوصی سازی نیز باید بررسی شود که آیا بر اساس ضوابط قانونی و…
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه راهبرد قوه قضائیه مشارکت‌جویی از مردم برای اجرای عدالت است، گفت: مردم وقتی فساد، رانت خواری و ناهنجاری های اقتصادی و اجتماعی را می بینند تذکر دهند و اعلام کنند.
رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب‌وکار وزارت اقتصاد اعلام کرده که تمام فرایندهای مربوط به تأسیس مجتمع رسیدگی به دعاوی تجاری انجام‌شده و فقط مکان تأسیس هنوز تعیین‌نشده که امیدواریم تا پایان تابستان به سرانجام برسد.
اهواز- در یک سال اخیر ساکنان روستای حضرت ابوالفضل اهواز با احکام بنیاد مستضعفان که ادعای مالکیت خانه‌هایشان را دارد، مواجه شدند و اکنون ۳۰۰ خانوار ترس از دست دادن خانه‌هایشان را دارند.
یک عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه مجازات و تصویب مجازات در ستاد ملی مقابله با کرونا وجهی ندارد، گفت: اگر قرار است مجازاتی در نظر گرفته شود، نیازمند قانون است و باید از مسیر قوه مقننه طی شود.
معاون اول رئیس‌جمهوری می‌گوید قوه قضاییه باید در سریعترین زمان ممکن نسبت به اتهامات مطروح علیه مسئولان ارشد کشور شفاف سازی کند.
 دیوان عدالت اداری همچنین اعلام کرده است که عوارض کسب و پیشه هر سال باید بر اساس نرخ تصویب‌شده برای همان سال دریافت شود، نه قیمت سال مراجعه پرداخت‌کننده هیات عمومی دیوان عدالت اداری در رای شماره 492 خود اعطای تخفیف در عوارض نوسازی را که شهرداری‌ها در قالب جایزه‌…
مرکز رسانه قوه قضائیه ارسال نامه مشترک از سوی ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه و محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس به رهبری درباره فروش اوراق سلف نفتی را تکذیب کرد.
رئیس قوه قضائیه گفت: امارات باید منتظر واکنش‌ها به خیانتی که در حق فلسطین کرد، باشد.
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه اعلامیه حقوق بشری که بین کشورهای اسلامی قطعی شد باید ضمانت اجرایی داشته باشد یادآور شد که از جمله ضمانت اجرایی حقوق بشر، تشکیل دادگاه بین‌المللی اسلامی است که ناقضان و ضایع‌کنندگان حقوق بشر را به محاکمه کشاند.
سه شنبه, 21 مرداد 1399 ساعت 14:12

نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه

سخنگوی قوه قضاییه گفت: سیاست دستگاه قضایی در رسیدگی به جرائم و تخلفات حوزه رسانه در دوره تحول این است که به جای رویکرد سختگیرانه، رویکردی توام با مدارا و اصلاحی و اقناعی سرلوحه رسیدگی‌های قضایی ما قرار بگیرد.
صفحه 1 از 27

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399