دوشنبه, 27 فروردين 1397 ساعت 12:05
کد خبر: 34288

عدم تخصیص کامل بودجه ۹۶ دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای با تاکید بر اینکه فقط ۹۰ درصد از بودجه سال ۹۶ این دانشگاه تخصیص یافته است، گفت: بودجه سال ۹۷ دانشگاه فنی و حرفه‌ای با رشد ۳۶ درصدی همراه بود.

دکتر ابراهیم صالحی عمران ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: متاسفانه علی رغم دستور سازمان برنامه و بودجه کشور برای تخصیص صد درصدی بودجه سال ۹۶ دانشگاه فنی و حرفه‌ای،‌ تا کنون فقط ۹۰ درصد از بودجه سال گذشته این دانشگاه تخصیص یافته است. این در حالی است که بودجه سایر دانشگاه‌ها تا قبل از پایان سال ۹۶ تخصیص صدردصدی داشته است.

وی در ادامه تصریح کرد: با سازمان برنامه و بودجه کشور رایزنی‌هایی را برای تخصیص کامل بودجه ۹۶ دانشگاه فنی و حرفه‌ای داشته‌ایم و قول‌هایی نیز در این زمینه داده شده که امیدوار هستیم به زودی این بودجه تخصیص یابد.

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای همچنین از رشد ۳۶ درصدی بودجه سال ۹۷ این دانشگاه خبر داد و گفت: امیدواریم با توجه به اهمیت آموزش‌های مهارتی در کشور و نقش  دانشگاه فنی و حرفه‌ای در این زمینه بودجه‌هایی تعیین شده به موقع تخصیص یابد.

دکتر صالحی عمران همچنین از آمادگی دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای واگذاری کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها به بخش خصوصی خبر داد و افزود: در صورتی که بخش خصوصی دستگاه‌های دولتی و خصوصی حاضر به تجهیز و بازسازی کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های این دانشگاه باشند، دانشگاه فنی و حرفه‌ای نیز مراکز تجهیز شده را به آنها واگذار خواهد کرد.

منبع: ایسنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395