شنبه, 01 ارديبهشت 1397 ساعت 08:46
کد خبر: 34572

اطلاعات تکميلي

  • نمایشگاه بانک، بیمه و بورس برگزار شد؛

نمایشگاهی برای نمایشگاه داران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

هفته گذشته نمایشگاه چهار روزه بانک، بیمه و بورس در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

شاید برای برخی از متولیان بورس برگزارکنندگان نمایشگاه، میزان حضور و بازدیدکنندگان مردم نسبت به سال قبل بیشتر بود. شرایط رضایت بخش تلقی شود اما باید به کارایی این نوع نمایشگاه ها تامل بیشتری صورت گیرد.

اساسا این گونه نمایشگاه ها که هر سال با قهر و آشتی بخشی از پهنه فعالیت بانک، بیمه و بورس مواجه است به دنبال دستیابی به کدام خلا باقی مانده از فعالیت های روزمره صورت می گردد.

به طور کلی برگزاری نمایشگاه ها یا برای معرفی توانمندی ها و گزارش عملکرد است یا به دنبال نوعی فرهنگ سازی است یا بخشی از عملیات فروش و بازاریابی است، در نتیجه اهداف خارج از این سه محور را باید در مراسم دیگری مانند همایش، جشنواره، کنفرانس و امثال آن جستجو کرد.

نمایشگاه امسال که بدون حضور وزیر اقتصاد و رییس کل بانک مرکزی برگزار شد، فاقد جنبه های معرفی توانمندی و گزارش های عملکردی است و غرفه های آن هیچ الزامی از این جهت برای خود حس نمی کردند.

این نمایشگاه در زمینه فرهنگ سازی هم، هیچ اقدام برنامه ریزی شده و جدی را دنبال نمی کرد و شاید در حد اطلاع رسانی و دانش سطحی بازدیدکنندگان دارای تاثیر بود.

در جنبه سوم نمایشگاه دارای بعضی بازاریابی و فروش هم به جز تعداد معدودی از غرفه های کارگزاری ها، بقیه غرفه ها یک حضور تشریفاتی دارند. اما بیش از این به دنبال دستاوردی در این نمایشگاه نیست.

البته بنظر می رسد آنها که اصرار به برگزاری این نمایشگاه و ترغیب رییس سازمان بورس برای هزینه کردن در این خصوص دارند به دنبال کسب درآمدهایی از نمایشگاه داری هستند. در این زمینه هم کشمکش های زیر پوستی و ناپیدایی بین ذینفعان وجود دارد.

به هر حال بدون تبیین علمی و تعیین اهداف حرفه ای برگزاری چنین نمایشگاه هایی برای سال بعد به هیچ وجه توصیه نمی شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395