چهارشنبه, 10 بهمن 1397 ساعت 09:47
کد خبر: 52865

اطلاعات تکميلي

  • مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد: 

واریز عیدی بازنشستگان همراه با حقوق بهمن ماه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
عصراقتصاد: مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: عیدی بازنشستگان کشوری تا آخر بهمن همراه با حقوق آنها به نحو شایسته پرداخت می‌شود.
جمشید تقی زاده در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان گذر۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و اقدامات صورت گرفته دراین مدت، گفت: افق‌های روشنی پیش روی ما قرار گرفته است.
وی افزود: امروز خبرهای خوشی برای بازنشستگان داریم که بر اساس طرح « در خانه نمانیم» اعتبارات سفرها را تا ۲۵ درصد افزایش می‌دهیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه در سال گذشته حدود ۱۰۰ هزار سهمیه و در سال جاری ۲۰۰ هزار سهمیه سفر داشتیم، ادامه داد : با دستور وزیر رفاه اخیراً این سهمیه ۲۵ درصد افزایش یافته و ۵۰ هزار سهمیه برای سفر اضافه شده که با کمک هزینه ۷۴۰ هزار تومان برای یک بازنشسته و همراه انجام می‌شود.
آغاز ثبت‌نام برای پرداخت «وام» در سال ۹۸
تقی زاده با بیان اینکه قول داده بودیم به ۴۰۰ هزار نفر وام بدهیم و قرار بود ۲۰۰ هزار نفر را تا آخر سال پوشش دهیم ، خاطر نشان کرد : تاکنون برای ۱۳۵ هزار نفر عملیاتی شده و از آن استفاده کرده‌اند و مابقی تا آخر سال پرداخت می‌شود.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: ثبت نام ۲۰۰ هزار وام برای سال ۹۸ از اول بهمن شروع شده و تا آخر اسفند ادامه دارد که از اول فروردین اعطای وام ۲۰۰ هزار نفر دیگر را شروع می‌کنیم.
پرداخت «عیدی» تا پایان بهمن ماه
به گفته تقی زاده ، طبق وعده رئیس سازمان برنامه، عیدی بازنشستگان کشوری تا آخر بهمن همراه با حقوق آنها به نحو شایسته پرداخت می‌شود.
وی همچنین با اشاره به کلنگ زنی پنجاهمین خانه امید در سقز ، گفت: امید است برای سال ۹۸ هم خبرهای خوشی برای بازنشستگان داشته باشیم.
به گفته مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، در بخش بیمه تکمیلی نیز بر مبنای دستور وزیر رفاه۳۰ درصد افزایش داریم. ۳۵ هزار بازنشسته بیماری‌های خاص را تحت پوشش قرار دادیم و سعی‌مان بر این است که بیشترین پوشش را برای این افراد داشته باشیم.
تفکیک شرکت‌های مشترک صندوق بازنشستگی با شستا
وی درباره حاکمیت شرکتی بیان کرد: در راستای دستور وزیر رفاه اولین قدم این است که تمام شرکت‌های مشترک با شستا را تفکیک کنیم تا حاکمیت شرکتی داشته باشیم که خوشبختانه ۹۰ درصد کار انجام شده و ۱۰ درصد باقی مانده را به‌زودی تکمیل می‌کنیم؛ بنابراین نسبت به توانمندسازی مدیریت‌ها نیز برنامه‌هایی در حال انجام است.
تقی زاده درباره خروج از بنگاهداری گفت: سعی‌مان بر این است در زیرمجموعه رفاه هلدینگ های قدر و پرقدرتی را در بخش‌های تخصصی ایجاد کنیم تا در رقابت با شرکت‌های بزرگ کارهای خوبی انجام دهیم. درتلاشیم ۹ شرکت را از حالت زیان‌دهی خارج کنیم ، اما زمان‌بر است؛ بنابراین هر هیات مدیره‌ای که منصوب می‌کنیم برنامه‌ها و تخصص‌هایش را می‌گیریم و بعد در صورت تأیید اجازه ورود به کار را به او می‌دهیم.
چشم امید بازنشستگان به مصوبات مجلس
مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز تصریح کرد: همسان سازی به کمیسیون تلفیق رسیده و امید است در صحن مجلس حال و هوای خوبی برای بازنشستگان با مصوبات همسان سازی مجلس رقم بخورد.
وی افزود: سال آینده برای همسان سازی به ۱۵ هزار میلیارد تومان نیاز داریم. پیشنهاد دولت دو هزارمیلیارد تومان بوده‌است و پیشنهاد کمیسیون اجتماعی به کمیسیون تلفیق هشت هزار میلیارد تومان دیگر بوده، اما هنوز نهایی نشده است.
تخفیف ۷۰ درصدی هتل‌های ایرانگردی برای بازنشستگان
تقی زاده ادامه داد :۷۰ درصد تخفیف برای بازنشستگان در هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی درنظر گرفته بودیم که ادامه دارد و تا امروز یک میلیون سفر با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان در طول سال های گذشته انجام شده است.
تمام اختیارات خود را به کانون‌ها تفویض می‌کنیم
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه تمام اختیارات خود را به کانون‌ها تفویض می‌کنیم،اظهار کرد: در بخش‌های دیگر سعی‌ بر این بوده است که قانون مدیریت خدمات کشوری را از طریق نمایندگان مجلس دنبال کنیم. اکنون گروه‌های پنج گانه تشکیل شده و در کمیسیون‌های مختلف در جریان است و امیدواریم سال آینده بتوانیم مصوبه خوبی از مجلس بگیریم و قطعاً از دستاوردهای مهمی است که می‌تواند مشکلات بسیاری را حل کند.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: اعتمادسازی و شفافیت، اولویت ما در صندوق بازنشستگی است و در این راستا پتروشیمی جم، شرکت های ABS، پتروشیمی امیرکبیر و ... افتتاح خواهند شد.
تقی زاده با اشاره به اینکه توجه ویژه ای به شرکت های بحران زده داشتیم، گفت: شرکت هایی مانند کفش ملی، شرکت آپادانا سرام، هواپیمایی آسمان و ... که در گذشته زیان ده بودند در حال حاضر به شرکت های پربازده و توانمند تبدیل شده اند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395