چهارشنبه, 10 بهمن 1397 ساعت 20:30
کد خبر: 52891

اطلاعات تکميلي

  • شریعتمداری:

امروز حداقل دستمزد کفاف تامین معیشت نمی کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 

محمد شریعتمداری گفت: امروز حداقل دستمزد کفاف تامین معیشت نمی کند؛ همسان سازی یا نزدیک کردن حقوق بازنشستگان که در فشارند و تامین منابع برای بیمه کردن همه اقشار زحمتکشی که پشت نوبت تامین بیمه هستند، بر همه ما واجب است.


وزیر کار و رفاه اجتماعی، در دیدار با تشکل های کارگری استان مازندران، از حمایت های ارزشمند تشکل های کارگری قدردانی کرد و افزود: کارگران ستون فقرات تولید در کشورند.
وی با تاکید بر اینکه باید برای آینده بهتر تلاش کنیم، خاطرنشان کرد: باید توجه کنیم که با یک نظام سلطه روبرویم که راهبرد تحریم را انتخاب کرده و فکر می کند با این راهبرد می تواند شکنندگی ایجاد کند؛ اما سخت در اشتباه است.
وزیر تعاون خاطرنشان ساخت: جریان تولید نیازمند آزاد بودن نقل و انتقال پول و وجود روابط بانکی با جهان است؛ همچنین صادرات نیازمند وجود بازاری در این بخش است.
وی با تاکید بر اینکه باید مسیر و شرایطی را فراهم کنیم که کشور به پیش برود، افزود: مقاومت می کنیم اما در این شرایط نباید خودمان را تحریم کنیم، بلکه تا جای ممکن باید کشور را به مسیر درست هدایت کنیم.
شریعتمداری اضافه کرد: کارگر باید راضی باشد و با عشق کار کند؛ در غیر این صورت، کارگر ناراضی، کارفرما را بدبخت کرده و کالای بی کیفیت را به بازار ارائه می کند.
«یکی از موارد استاندارد نبودن تولید درکشور ما همین راضی نبودن کارگران از شرایطشان است. کارگری که فکرش مشغول معاشش است نمی تواند به تولید درست فکر کند.»

توجه به معیشت بازنشستگان امری واجب است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره بازنشستگان نیز گفت: نباید آینده کشور با بحرانی روبرو شود که جوانان آینده شان را تیره و تار دیده و تصمیم به فرار از کشور یا یاس بگیرند؛ بر این اساس باید به مسایل بازنشستگان و حداقل ها و حقوق آنان توجه شود.
وی ادامه داد: در تحریم ها، بیشترین فشار بر محرومان، مستضعفان و مددجویان اعم از معلولان و خانواده های بی سرپرست و زنان سرپرست خانوار و همچنین دارندگان حقوق ثابت، کارگران، کارمندان و بویژه بازنشستگان است.


شریعتمداری هشدار داد: «اعلام خطر می کنم هر تصمیمی که حفظ اشتغال موجود را با محدودتر کردن جریان تامین مواد اولیه به خطر بیاندازد، در خط نظام سلطه و استکبار است.»
وی ادامه داد: امروز نه تنها هر تصمیم، بلکه هر بی تصمیمی و تاخیر در تصمیمی که موجب شود نقل و انتقال وجوه مشکلتر، ارتباطات بانکی و پولی و مالی محدودتر، ورود مواد اولیه گرانتر و محدودتر و صادرات نفتی و غیرنفتی مشکلتر و تولید و اشتغال در کشور محدودتر شود، کمک به نظام سلطه و ظلم به مردم است؛ در واقع خود تحریمی در هر لباس و مسئولیتی جفای غیرقابل گذشت به مردم است.
وزیر تعاون خاطرنشان کرد: امروز حداقل دستمزد کفاف تامین معیشت نمی کند؛ همسان سازی یا نزدیک کردن حقوق بازنشستگان که در فشارند و تامین منابع برای بیمه کردن همه اقشار زحمتکشی که پشت نوبت تامین بیمه هستند، بر همه ما واجب است.
وی بر صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی نیز تاکید کرد و گفت: کشور ما از نظر شاخص توسعه انسانی در میان کشورهای نخست جهان است؛ طبق داده های علمی، در بهداشت عمومی و امید به زندگی، فاصله فقیر و غنی - با وجود فشارهای اخیر- بعد از انقلاب بسیار بهتر از پیش از انقلاب است.
شریعتمداری در پایان یادآور شد: این انقلاب بر شانه های مردم بوده و به همین دلیل رو به جلو حرکت کرده است، از بیان افتخارات جمهوری اسلامی ایران نترسیم.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395