یکشنبه, 14 بهمن 1397 ساعت 11:50
کد خبر: 53009

تعاونی اعتبار سازمان ها اجازه فعالیت فرادستگاهی ندارند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تعاونی های اعتبار سازمان ها و دستگاه ها به دلیل دغدغه هایی که برای مردم ایجاد شده است مجوز تاسیس دفترهایی بیرون از اداره های مربوطه را ندارند.

محمدجواد کبیری امروز افزود: تعاونی های اعتبار در قالب آزاد یا تعاونی های دستگاه های دولتی فعالیت می کردند اما تعاونی های اعتبار آزاد جمع آوری شده است و تعاونی های اعتبار دستگاه ها و اداره های دولتی نیز دیگر اجازه فعالیت بیرون از دستگاه های خود را ندارند.
وی تعاونی های مسکن را نیز جزو تعاونی های دردسرآفرین برای مردم معرفی کرد و گفت: حدود سه درصد از مجموع تعاونی های مسکن مشکلات پیچیده ای دارند.
کبیری تصریح کرد: مشکلات تعاونی های مسکن به حدی پیچیده است که صدها نفر را درگیر خود کرده است.

مشکل اصلی: سوء استفاده از قانون 

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: بخش زیادی از مشکل آفرینی تعاونی های مسکن به دلیل سوء استفاده از قانون است. بنابراین باید برای اصلاح ساختار قوانین تعاونی ها اقدامات جدی صورت گیرد.
این مسئول یادآوری کرد: از سال ها قبل اصلاحیه قانون تعاون به مجلس شورای اسلامی ارسال شده اما هنوز بررسی نشده است.
کبیری از رایزنی های بلندمدت با نمایندگان مجلس برای در دستور کار قرارگرفتن اصلاحیه قانون تعاون خبر داد و افزود: مهمترین سوالی که از نمایندگان مردم در خانه ملت داریم این است که چرا بررسی این اصلاحیه در دستور کار قرار نمی گیرد؟
لایحه اصلاح قانون تعاون پس از سال‌ها بحث و بررسی، یازدهم آذرماه سال 1392 در نامه ای با امضای رئیس دولت یازدهم به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.
در این نامه‌ آمده بود: لایحه اصلاح قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران که به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه مورخ 5/8/1392 هیات وزیران به تصویب رسیده است، برای طی تشریفات قانونی ارسال می‌شود.
هدف از اصلاح قانون تعاون، به روز رساندن برخی مواد این قانون و همچنین گنجاندن مواد جدیدی در این قانون بر اساس نیازهای روز تعاونی‌ها اعلام شده بود.
پنج سال از زمان ارسال اصلاحیه قانون تعاون به مجلس شورای اسلامی می گذرد اما هنوز بررسی این لایحه در قوه مقننه آغاز نشده است.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395