سه شنبه, 07 اسفند 1397 ساعت 13:15
کد خبر: 53852

ایجاد امنیت برای مردم سیستان و بلوچستان با اشتغال‌زایی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

امام جمعه اهل سنت زاهدان با بیان اینکه اگر به مردم منطقه شغل و مهارت بدهیم امنیت در منطقه را ایجاد کرده‌ایم، گفت: سرمایه‌گذاران خیال نکنند که در این منطقه امنیت وجود ندارد ما از تمام اختلافات قومی و مذهبی عبور کرده‌ایم و امروز امنیت کامل در این منطقه حاکم است.

مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان در همایش بین‌المللی توسعه چابهار با بیان اینکه دریا فضل پروردگار است گفت: بندر چابهار یکی از نمونه‌های فضل الهی است و امروزی که نمایندگان ملت‌ها و کشورها در این همایش حضور دارند می‌تواند فرصتی برای افزایش همکای در راستای توسعه این بندر و افزایش منافع آن برای کشورها باشد.
وی با بیان اینکه بندر چابهار حلقه اتصال کشورها محسوب می‌شود و بهترین موقعیت را دارد اظهار داشت: خوشبختانه زیرساخت‌ها در بندر چابهار آماده است و این زیرساخت‌ها را باید به کمال برسانیم تا از منافع بیشتری برخوردار شویم و منافع آن به کشورهای مختلف برسد.
مولوی عبدالحمید با تاکید بر اینکه همزمان با پیشرفت و توسعه چابهار باید مردم بومی هم مدیریت شوند تا با این پیشرفت‌ها حرکت کنند.
وی با تاکید بر اینکه در این منطقه بی‌سوادی، کپرنشینی و بیکاری بسیار زیاد است، گفت:‌ باید در این پروژه‌ها از مردم بومی استفاده کنیم و مردم این منطقه را به کار بگیریم تا مهارت ببینند و با توسعه همراه باشند. در این صورت است که می‌توانیم به امنیت منطقه و انسجام در این منطق کمک کنیم که این هم رضایت پروردگار و هم رضایت مردم را به دنبال دارد.
امام جمعه اهل سنت زاهدان با بیان اینکه منطقه امن و مهم‌ترین نکته در برقراری امنیت اراده حاکمیت و اراده مردم برای برقراری این امنیت است، گفت: اجازه ندهیم که در این منطقه اتفاقات ناگوار رخ دهد.
وی افزود: از تمام سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی دعوت می‌کنیم تا در بندر شهید بهشتی سرمایه گذاری کنند و مطمئن باشند که از این سرمایه گذاری به صورت صددرصدی سود می‌کنند.
مولوی عبدالحمید ادامه داد: هرچه زودتر نسبت به سرمایه‌گذاری در این منطقه اقدام شود سود بیشتری برای سرمایه‌گذاران به همراه خواهد داشت.
وی با تاکید بر اینکه مردم استان سیستان و بلوچستان مردم فهیم و مهربانی هستند، گفت: از هر نوع اختلافات قومی و مذهبی عبور کرده‌اند و این نزاع‌ها از اقدامات مردم بی‌فرهنگ و بی‌سواد هستند.
وی تاکید کرد: سرمایه گذاران خیال نکنند که در این منطقه امنیت وجود ندارد.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395