سه شنبه, 14 آبان 1398 ساعت 10:46
کد خبر: 63641

دونالد ترامپ: ما در حال بررسی اقدامات برجامی ایران هستیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا درباره اینکه چه واکنشی باید به راه‌اندازی سانتریفیوژ‌های پیشرفته ایران نشان داده شود، بدون دادن پاسخی روشن گفت: واشنگتن در حال بررسی آن است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در نشستی خبری در مقابل کاخ سفید، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه صدای آمریکا درباره اینکه چه اقدامی باید در واکنش به راه‌اندازی سانتریفیوژهای پیشرفته ایرانی انجام شود، گفت: «ما در حال بررسی آن هستیم، خواهید دید.»
وی همچنین در پاسخ به این سوال «تحریم‌ها تا کجا؟ تحریم‌ها دیگر کافی نیستند؟» بدون دادن جوابی روشن فقط به گفتن یک کلمه بسنده کرد: «ببینید!»

دونالد ترامپ

دیروز علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، ضمن اشاره به کاهش تعهدات تهران در توافق هسته‌ای، از افتتاح یک زنجیره جدید از ۳۰ سانتریفوژ IR-۶ به دست ایران خبر داد. او گفت: «امروز شاهد افتتاح زنجیره‌ای از ۳۰ سانتریفوژ IR-۶ هستیم.»
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اضافه کرد: «این اقدام نشان دهنده ظرفیت و مصمم بودن ایران است.»
آمریکا سال گذشته از توافق هسته‌ای ایران خارج شد و تحریم‌ها را بازگرداند. در مقابل، ایران با کاهش تدریجی تعهدات خود در این توافق به این اقدام آمریکا واکنش نشان داد و اعلام کرد در ماه نوامبر اقدامات بیشتری در این زمینه انجام خواهد داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399