شنبه, 18 آبان 1398 ساعت 14:47
کد خبر: 63741

بهترین راه برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران، عمل خارج از چارچوب توافق است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران طی اظهارات بی‌اساسی مدعی شد که بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی تهران به سلاح هسته‌ای عمل خارج از چارچوب توافق است.

«برایان هوک»، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران طی گزافه‌گوئی‌هایی مدعی شد که توافق هسته‌ای در سرکوب بلندپروازی‌های هسته‌ای ایران شکست خورد و آمریکا توانست پس از خروج از این توافق تحریم‌های سختی را علیه تهران اعمال کند.
وی از کشورهای طرف توافق هسته‌ای خواست که تصممیاتی را اتخاذ کنند که منافع ملی آنها را تأمین می‌کند، چه در چارچوب شورای امنیت وابسته به سازمان ملل یا خارج از چارچوب توافق هسته‌ای.
هوک از تناقض موجود در موضع آمریکا با اعمال فشار حداکثری بر این از یک سو و و اعلام تمدید معافیت‌های شرکت‌های خارجی برای عمل در چارچوب برنامه هسته‌ای ایران بدون اعمال تحریم‌های آمریکا دفاع کرد.
وی مدعی شد که یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات و نقص‌های موجود در توافق هسته‌ای با ایران اجازه به لغو ممنوعیت سلاح پس از پنج سال از حصول توافق هسته‌ای است که این موضوع امکان خرید و فروش سلاح را برای تهران فراهم کرده و ممنوعیت سفر «قاسم سلیمانی»، فرمانده سپاه قدس را لغو می‌کند.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399