وزارت امور خارجه و دیپلماسی

موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه حمله نیروهای ائتلاف به شهر المصلوب یمن را محکوم کرد و گفت: سکوت جامعه بین‌المللی نسبت به این جنایات جنگی، عاملان آنها را در کشتار بیشتر غیرنظامیان گستاخ‌تر کرده است.
وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد که ایران سه اقدام تروریستی آمریکا از جمله ترور نظامی (سردار سلیمانی) و اقدامات تروریسم اقتصادی و تروریسم فرهنگی آمریکا را در مراجع قضایی بین‌المللی دنبال خواهد کرد.
جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران ضمن قدردانی از اقدامات موفقیت آمیز چین درمبارزه با ویروس کرونا، تاکید کرد که دولت پکن در مواجهه با کرونا مسئولانه و موفق عمل کرده است.
عصراقتصاد: سخنگوی وزارت امور خارجه از ارسال یک نامه 14 صفحه‌‎ای توسط وزیر امور خارجه به اتحادیه اروپا خبر داد که استدلال‌های اروپا را برای فعال کردن مکانیسم ماشه رد کرد.
جواد ظریف درباره حضور مردم در انتخابات و تاثیر آن بر دیپلماسی هم گفت ما باید بپذیریم همان طور که حضرت امام گفتند، ولی نعمت ما مردم هستند. مردم تکلیف خود را می دانند و حضور دارند و قدرشناسی خود را در تشییع سردار سلیمانی نشان دادند و اطمینان دارم…
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران آمده است. به زودی نشست کمیسیون مشترک برجام برگزار می‌شود که البته تاریخ و مکان دقیق آن هنوز قطعی نشده است.
وزیر امور خارجه در پیامی توئیتری با اشاره به سیاست‌های آپارتاید در آفریقای جنوبی، معامله قرن ارایه شده توسط آمریکا را "بزرگراهی به سوی جهنم" توصیف کرد.
عصر اقتصاد: به اعتقاد وزیر امور خارجه کشورمان، تهدید رئیس‌جمهوری آمریکا برای نابودی مراکز فرهنگی و تمدنی ایران مصداق بارز تروریسم فرهنگی بین‌المللی بود. تهدیدات ترامپ تبلور تنفر ناشی از حقارت است و نه‌تنها تنفر از ایران و فرهنگ غنی ایرانی، بلکه تنفر از فرهنگ، تمدن و هر چیزی که…
سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر هویت فرهنگی و تاریخی است، اظهار داشت: من برخلاف برخی از دوستان، من تعجب نکردم وقتی آقای ترامپ تهدید کرد ۵۲ سایت و مکان در ایران از جمله مراکز فرهنگی و تمدنی را مورد هدف قرار…
محمد جواد ظریف در نشست هم‌اندیشی حفاظت از اموال فرهنگی ملت‌ها و میراث جهانی گفت: تهدید رئیس‌جمهوری آمریکا برای نابودی مراکز فرهنگی و تمدنی ایران مصداق بارز «تروریسم فرهنگی» بین‌المللی است.
وزارت امور خارجه آمریکا بامداد دوشنبه در بیانیه‌ای از حکومت عراق خواست از اماکن آمریکایی در این کشور محافظت کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به اخبار حاکی از مورد بازجویی قرار گرفتن ایرانیان در مرزهای آمریکا واکنش نشان داد و آن را نژادپرستی و نقض قوانین بین‌المللی حقوق بشر خواند.
جواد ظریف وزیر خارجه ایران یکشنبه در توئیتی نوشت بهتر است به دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا توصیه شود اظهارات و تصمیم‌گیری‌هایش در حوزه سیاست خارجی بر مبنای واقعیت‌ها پایه‌گذاری کند.
یکشنبه, 06 بهمن 1398 ساعت 08:33

ظریف: اروپا آماده یک نبرد بزرگ باشد

وزیر امورخارجه با اشاره به این که اروپایی‌ها دلایل قانونی برای ارسال پرونده ایران به شورای امنیت ندارند، گفت: «اروپا آماده یک نبرد بزرگ باشد.»
وزیر امور خارجه اطاعت بی‌چون و چرای اروپایی‌ها از آمریکا را یک فاجعه دانست وگفت:اروپایی‌ها توان ایستادن در برابر ترامپ را ندارند اما در برابر ایران،تلاش دارند نقش یک نهاد قدرتمند را ایفا کنند.
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ابراز تاسف عمیق از وقوع زلزله در ترکیه، با دولت و ملت این کشور همدردی کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه تهدید برایان هوک به ترور فرمانده نیروی قدس سپاه را علنی سازی رسمی و پرده برداری آشکار از تروریسم هدفمند و دولتی آمریکا اعلام کرد.
دونالد ترامپ، وزیر امور خارجه نسبت به رویکرد کشورهای اروپایی در قبال برجام انتقاد کرد و به آنها برای اعمال حاکمیت خود به‌جای فروش بیشتر شرافت خود به آمریکا توصیه‌هایی را مطرح کرد.
 وزیر امور خارجه از آمادگی ایران برای خروج از NPT در صورت ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل خبر داد.
عصر اقتصاد: سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که در حال حاضر چشم‌اندازی برای ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت وجود ندارد، گفت: «دست آن‌ها از لحاظ حقوقی و فنی در این زمینه خالی است.»
سخنگوی وزارت امور خارجه تغییر یک‌طرفه برنامه توافق شده وزیر امور خارجه و مجمع جهانی اقتصاد را دلیل اصلی عدم شرکت رییس دستگاه دیپلماسی در نشست امسال اجلاس اجلاس داووس عنوان کرد.
وزیر خارجه کشورمان اعلام کرد: ما برای مذاکره با عربستان سعودی و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس آماده ایم و حاضر به ارائه پیشنهادات در خصوص امنیت در این منطقه به ویژه در تنگه هرمز هستیم و پیشنهاداتی برای ایجاد آرامش و صلح در تنگه هرمز را نیز ارائه نموده‌ایم.
جواد ظریف، وزیر امورخارجه گفت: سپهبد سلیمانی تنها نیروی موثر در مبارزه علیه داعش بود و از ترور او جز ترامپ و داعش کسی خوشحال نشد، فقط در ۴۳۰ نقطه هند برای او عزاداری کردند و یادش را گرامی داشتند.
محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: اروپا باید شجاعت این را داشته باشد که به تعهدات خود عمل کند. وی با انتقاد و توصیه به انگلستان و اروپا در دو توئیت نوشت:
عصر اقتصاد: سفیر انگلیس در تهران روز یکشنبه به دلیل حضور در تجمع در مقابل دانشگاه امیرکبیر دستگیر شد و پس از آن دیروز به دلیل رفتار نامتعارف و حضور در تجمعات غیرقانونی توسط دستیار وزیر امور خارجه و مدیر کل اروپا به وزارت امور خارجه فراخوانده شده و مراتب…
سفیر انگلیس در تهران به دستگیری خود پس از شرکت در تجمع شب گذشته مقابل دانشگاه امیرکبیر واکنش نشان داد.
جواد ظریف، وزیر امور خارجه گفت: نه در مقام وزیر خارجه که به عنوان یک هموطن شانه به شانه همه ایرانیان داغدار اندوه بزرگی هستم که وطن را فرا گرفته است.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه در مورد گام پنجم ایران در کاهش تعهدات برجامی اعلام کرد که این گام به معنای خروج ایران از برجام نیست.
وزیر امورخارجه کشورمان در واکنش به صادر نشدن روادید سفرش به مقر سازمان ملل متحد در نیویورک اظهار کرد که نیویورک مرکز دنیا نیست و از تهران هم می‌توان با مردم جهان صحبت کرد. محمدجواد ظریف قرار بود این هفته در نشست شورای امنیت سازمان ملل حضور یابد و سخنرانی…
وزیر امور خارجه ایران در مجمع گفت‌وگوی تهران با اشاره به ترور حاج قاسم سلیمانی به عنوان خطای راهبریدی آمریکا این کار را قماری بزرگ دانست و گفت: ترامپ برای اهداف کوته‌بینانه سیاست داخلی خود یک منطقه و حتی جهان را به آتش و خون کشیده‌ است.
صفحه 1 از 30

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395