شنبه, 11 آبان 1398 ساعت 08:48
کد خبر: 63420

اطلاعات تکميلي

  • معاون اقتصادی وزارت امور خارجه:

تولید بدون صادرات ورشکستگی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون اقتصادی وزارت امور خارجه با بیان اینکه نیمی از تجارت کشورمان با کشورهای همسایه اجام می شود، گفت: تولید بدون صادرات ورشکستگی است و نمی توانیم فقط با هدف بازار ایران تولید را افزایش بدهیم لذا باید ضمن تشویق تولید، بازاریابی و صادرات را در کنار آن تشویق کنیم.

غلامرضا انصاری روز جمعه در نشست بررسی پتانسیل های توسعه روابط اقتصادی فرامرزی افزود: بازارهای خوبی اطراف ما قرار دارد و مزیت های خوبی با دسترسی ساده و نزدیکی های فرهنگی داریم و باید ۱۵ همسایه در اولویت کاری ما باشد و نباید فرصت ها را از دست بدهیم.
وی تصریح کرد: سعی می کنیم در تجارت با همسایگان از پول ملی استفاده کنیم که نیاز را به نقل و انتقال بانکی کمتر می کند و ۴۰ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل شرایطی که در آن قرار گرفتیم راه درستی در پیش گرفته ایم و آن مراوده با همسایگان است.
معاون اقتصادی وزارت امور خارجه ادامه داد: اولویت بعدی تجارت باید کشورهایی باشد که دسترسی به آنها از نظر نقل و انتقال پول و حمل کالا راحت تر است و کشف بازارهای جدید و حوزه های قابل دسترسی باید در اولویت های اتاق بازرگانی قرار داشته باشد.
انصاری با اشاره به اینکه در کرمان تجربه خوبی  برای ساز و کارهای صادراتی  وجود دارد اظهار داشت: امیدواریم سال آینده، سال توسعه صادرات نامگذاری شود و امسال در حوزه  رونق تولید کارهای خیلی خوب و بزرگی انجام شده و در حوزه کشاورزی در کرمان تولیدات بسیار خوبی داشته ایم.
وی ادامه داد: گام بعدی صادرات و بازاریابی است و کرمانی ها در حوزه پسته تجربه بسیار خوبی دارند و باید این تجربه به حوزه های دیگر بازاریابی انتقال داده شود.
وی تصریح کرد: صندوق ضمانت صادرات و بانک توسعه صادرات  از جمله سازو کارهای تجاری است و تجار بدون تکیه به این ساز و کارهای صادراتی نباید صادرات را انجام دهند زیرا با ریسک روبرو می شوند و باید با کمک نمایندگان این ساز و کارها تقویت شود.
انصاری ادامه داد: اگر برای سازو کارهای صادراتی و شرکت های فعال این حوزه فکر اساسی نکنیم، نگران این هستیم که تولیدکنندگان ما با مشکلات جدی در سال های آینده روبه رو شوند.
وی  تاکید کرد: یکی از موضوعاتی که فعالان اقتصادی باید توجه داشته باشند این است که اساس مراوده باید طبق قرداد حقوقی قوی و چارچوب دار باشد.
معاون اقتصادی وزارت امور خارجه افزود: به‌ دلیل شرایط تحریم مشکلاتی برای تجار ما به‌ وجود آمده که به‌ دلیل توجه نکردن به قراردادهای حقوقی با مشکل روبرو شده اند و اتاق بازرگانی باید مشاوره حقوقی به تجار بدهد و در سیاست‌های وزارت خارجه این مسئله اهمیت دارد.
نشست بررسی پتانسیل های توسعه روابط اقتصادی فرامرزی با حضور سفرا و رایزنهای اقتصادی ۱۵ کشور جهان، استاندار کرمان جمعی از نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی،  مسئولان و فعالان اقتصادی  در محل هتل پارس کرمان برگزار شد.
 
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399