انرژی و آب

به منظور هم افزایی شرکت ملی حفاری ایران با شرکت های قدرتمند داخلی ، این شرکت با شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی تفاهم نامه همکاری امضاء کرد.صبح روز سه شنبه 27 تیر ماه تفاهم نامه همکاری با حضور سید عبدالله موسوی مدیر عامل شرکت ملی حفاری و هیئت همراه…
عصراقتصاد: خبرهای منتشر شده از خلیج مکزیک نشان می دهد که این منطقه از آمریکا که به دلیل وقوع طوفان با مشکلاتی در تولید نفت مواجه شده بود، در حال بازگشت به سطوح قبلی تولید است اما این روند چند روزی طول می کشد، با این حال شاهد آن هستیم…
چهارشنبه, 26 تیر 1398 ساعت 11:45

جزییات تهاتر نفت در برابر اجرا

محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی، ضمن بیان اینکه بخش خصوصی در صورت مطالبه از دولت بابت طرح‌های عمرانی، می‌تواند در قبال آن نفت خام دریافت کند، گفت: مدارک تعداد زیادی نیروگاه تنظیم شده که به تدریج برای نوسازی از مسیر تهاتر نفت معرفی خواهند شد.
مدیر پروژه‌های سرمایه‌ای پتروشیمی کارون از آغاز پروژه هایکو در این مجتمع پتروشیمی خبر داد و گفت: با اتمام این پروژه، شرکت پتروشیمی کارون در تامین دو خوراک اصلی شامل گاز منوکسید کربن و گاز هیدروژن خودکفا می‌شود و ظرفیت تولید خود را از 60 درصد به 100 درصد افزایش…
عصراقتصاد: کشور های وارد کننده نفت ایران از زمان تحریم تهران توسط آمریکا با مشکلاتی در واردات نفت مواجه شده اند، مشکلاتی که صنایع پایین دستی این کشور ها را با چالش هایی همراه کرده است. اما با این حال خبرها حاکی از آن است که بیشتر این کشور ها…
چهارشنبه, 26 تیر 1398 ساعت 15:24

برگزاری مجمع عمومی نفت پاسارگاد

مجمع عمومی عادی شرکت نفت پاسارگاد برگزار می شود.
عصراقتصاد: صنعت حمل و نقل دریایی یکی از مهم ترین مصرف کننده های سوخت است و کشتی های مختلف روزانه بیش از ۳ میلیون بشکه نفت کوره غلیظ و پرگوگرد را مصرف می کنند. همین مساله باعث شده است که سازمان های مرتبط به این فکر باشند که آلودگی حاصل…
عصراقتصاد: حفظ درآمدهای ارزی و نفتی از جمله اولویت های کشور نفت خیز ایران در شرایط تحریم است و وزارت نفت می کوشد تا از مدل های مختلف فروش نفت برای تحقق نیافتن هدف آمریکا مبنی بر صفر کردن صادرات نفت، استفاده کند. از جمله این طرح ها، طرح پیش…
نخستین نیروگاه خورشیدی استان خراسان‌رضوی به ظرفیت پنج مگاوات با حضور معاون وزیر نیرو و رئیس ساتبا در روستای علی‌آباد شهر خواف افتتاح شد.
خط فلز واحد پلی پروپیلن به فلر اصلی پتروشیمی ایلام متصل می‌شود.
دوشنبه, 24 تیر 1398 ساعت 22:32

قطع برق ۱۵ سازمان پرمصرف پایتخت

برق ۱۵ سازمان پرمصرف دولتی، غیر دولتی و وابسته به دولت در پایتخت که به هشدار ها و تذکر های شرکت توزیع برق تهران بزرگ قطع شد.
عصراقتصاد: مجری طرح توسعه فاز 14 با تشریح روند توسعه این طرح، از راه اندازی دو سکوی باقیمانده دریایی این فاز تا پایان پاییز امسال خبر داد و گفت: در مجموع ساخت 4 سکوی این طرح، 150 میلیون دلار صرفه جویی ارزی به همراه داشته است.
بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی، در حال حاضر سقف غنی ساز ۳.۶۷ درصد را شکستیم و از آن عبور می کنیم و در حال تهیه مواد غنی شده برای سوخت نیروگاهی هستیم که ۴.۵ درصد است.
عصراقتصاد: وزیر نفت بر اشد مجازات افراد فاسد تاکید کرد و گفت: برای جلوگیری از ایجاد فساد در فروش نفت مقابله و ایستادگی می کنیم، چوبش را هم می خوریم، هزینه اش را هم پرداخت می کنیم. وظیفه مان حفاظت از حقوق ملت است.
عصراقتصاد: روز شنبه، روز قدرت نمایی بازار سرمایه بود که بخشی از آن را مدیون عرضه اولیه پتروشیمی نوری باید تلقی کرد که قریب به 580 هزار کد معاملاتی برای خرید سهام ثبت نام کردند تا جایی که سهم (هزار عددی ) 3 میلیون و 125 هزار تومانی هر کد…
عصراقتصاد: قیمت نفت در آخرین روزهای معاملات هفته اخیر با افزایش قابل توجهی همراه بود و از طریق رشد واردات نفت توسط پالایشگاه های چینی و همچنین طوفان در خلیج مکزیک حمایت شد.
یکشنبه, 23 تیر 1398 ساعت 09:23

سکوی فاز 14 پارس جنوبی نصب شد

عصراقتصاد: سومین سکوی فاز 14 پارس جنوبی روز گذشته با موفقیت در بلوک گازی این طرح نصب شد.
یکشنبه, 23 تیر 1398 ساعت 09:32

سهام پتروشیمی نوری، عرضه اولیه شد

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: معارفه پتروشیمی نوری با حضور مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس، مدیرعامل شرکت و جمعی از اصحاب رسانه روز گذشته در ساختمان حافظ برگزار شد.
آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش ماهانه خود پیش بینی کرد با وجود تمدید توافق کاهش تولید اوپک پلاس، سال میلادی آینده با مازاد عرضه نفت رو برو شویم.
یک عضو کمیسیون انرژی گفت: قرار نیست با احیای کارت سوخت درحال حاضر قیمت سوخت افزایش پیدا کند.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارس در نامه‌ای به رییس اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و اوراق بهادار زمان‌بندی پرداخت سود به سهامداران حقیقی، صندوق‌ها و سبدهای سرمایه‌گذاری و سهامداران حقوقی را اعلام کرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اظهار داشت: تنها در یکی از این مراکز یک‌هزار و ۵۰۰ مگاوات دستگاه ماینر با حدود ۶ مگاوات مصرف برق شناسایی شده است.
شنبه, 22 تیر 1398 ساعت 11:22

نصب سومین سکوی فاز 14 پارس جنوبی

سومین سکوی فاز 14 پارس جنوبی امروز شنبه (22 تیرماه) با موفقیت در بلوک گازی این طرح نصب شد که بیش از ۱۴ میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز کشور اضافه می‌کند.
پایگاه اینترنتی «تاپ اکسپرت» طی گزارشی به بررسی بزرگ‌ترین صادرکنندگان و واردکنندگان نفت جهان پرداخته است.
نصب سومین سکوی تولیدی فاز ۱۴ پارس جنوبی از سوی شناور HL-۵۰۰۰ به‌ منظور تولید ۱۴.۱ میلیون مترمکعب گاز در روز به پایان رسید.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس اعلام کرد: سال گذشته شرکت‌های پتروشیمی کشور مجموعا حدود ۱۰ میلیارد دلار ارز وارد کشور کردند.
عصراقتصاد: بازار نفت روز گذشته نیز نتوانست به صورت قابل توجهی افزایش یابد، چرا که پیش بینی های افزایش تولید نفت شیل آمریکا و همچنین تنش های تجاری این کشور با چین اجازه نمی دهد که قیمت ها رشد کنند.
معاون مالی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس گفت: شرکت پتروشیمی نوری برای عرضه در بازار سرمایه حدود ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان ارزش‌گذاری شد که ارزش واقعی آن بیش از این میزان است.
مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: در راستای کمک به پایداری شبکه برق کشور نیروگاه برق آبی سردشت به زودی وارد مدار می شود.
رئیس کمیته پایش، نظارت و مدیریت مصرف برق سازمان‌ها و ادارات شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از اعزام و آغاز به‌کار اکیپ‌های ارزیابی و پایش مصرف انرژی ادارات سطح پایتخت به‌ منظور ممیزی و مدیریت مصرف برق در تهران خبر داد.
صفحه 1 از 204

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395