نفت گاز پتروشیمی

به منظور هم افزایی شرکت ملی حفاری ایران با شرکت های قدرتمند داخلی ، این شرکت با شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی تفاهم نامه همکاری امضاء کرد.صبح روز سه شنبه 27 تیر ماه تفاهم نامه همکاری با حضور سید عبدالله موسوی مدیر عامل شرکت ملی حفاری و هیئت همراه…
چهارشنبه, 26 تیر 1398 ساعت 15:24

برگزاری مجمع عمومی نفت پاسارگاد

مجمع عمومی عادی شرکت نفت پاسارگاد برگزار می شود.
عصراقتصاد: کشور های وارد کننده نفت ایران از زمان تحریم تهران توسط آمریکا با مشکلاتی در واردات نفت مواجه شده اند، مشکلاتی که صنایع پایین دستی این کشور ها را با چالش هایی همراه کرده است. اما با این حال خبرها حاکی از آن است که بیشتر این کشور ها…
مدیر پروژه‌های سرمایه‌ای پتروشیمی کارون از آغاز پروژه هایکو در این مجتمع پتروشیمی خبر داد و گفت: با اتمام این پروژه، شرکت پتروشیمی کارون در تامین دو خوراک اصلی شامل گاز منوکسید کربن و گاز هیدروژن خودکفا می‌شود و ظرفیت تولید خود را از 60 درصد به 100 درصد افزایش…
چهارشنبه, 26 تیر 1398 ساعت 11:45

جزییات تهاتر نفت در برابر اجرا

محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی، ضمن بیان اینکه بخش خصوصی در صورت مطالبه از دولت بابت طرح‌های عمرانی، می‌تواند در قبال آن نفت خام دریافت کند، گفت: مدارک تعداد زیادی نیروگاه تنظیم شده که به تدریج برای نوسازی از مسیر تهاتر نفت معرفی خواهند شد.
عصراقتصاد: خبرهای منتشر شده از خلیج مکزیک نشان می دهد که این منطقه از آمریکا که به دلیل وقوع طوفان با مشکلاتی در تولید نفت مواجه شده بود، در حال بازگشت به سطوح قبلی تولید است اما این روند چند روزی طول می کشد، با این حال شاهد آن هستیم…
عصراقتصاد: صنعت حمل و نقل دریایی یکی از مهم ترین مصرف کننده های سوخت است و کشتی های مختلف روزانه بیش از ۳ میلیون بشکه نفت کوره غلیظ و پرگوگرد را مصرف می کنند. همین مساله باعث شده است که سازمان های مرتبط به این فکر باشند که آلودگی حاصل…
خط فلز واحد پلی پروپیلن به فلر اصلی پتروشیمی ایلام متصل می‌شود.
عصراقتصاد: حفظ درآمدهای ارزی و نفتی از جمله اولویت های کشور نفت خیز ایران در شرایط تحریم است و وزارت نفت می کوشد تا از مدل های مختلف فروش نفت برای تحقق نیافتن هدف آمریکا مبنی بر صفر کردن صادرات نفت، استفاده کند. از جمله این طرح ها، طرح پیش…
عصراقتصاد: مجری طرح توسعه فاز 14 با تشریح روند توسعه این طرح، از راه اندازی دو سکوی باقیمانده دریایی این فاز تا پایان پاییز امسال خبر داد و گفت: در مجموع ساخت 4 سکوی این طرح، 150 میلیون دلار صرفه جویی ارزی به همراه داشته است.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارس در نامه‌ای به رییس اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و اوراق بهادار زمان‌بندی پرداخت سود به سهامداران حقیقی، صندوق‌ها و سبدهای سرمایه‌گذاری و سهامداران حقوقی را اعلام کرد.
یک عضو کمیسیون انرژی گفت: قرار نیست با احیای کارت سوخت درحال حاضر قیمت سوخت افزایش پیدا کند.
آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش ماهانه خود پیش بینی کرد با وجود تمدید توافق کاهش تولید اوپک پلاس، سال میلادی آینده با مازاد عرضه نفت رو برو شویم.
یکشنبه, 23 تیر 1398 ساعت 09:32

سهام پتروشیمی نوری، عرضه اولیه شد

مسعود وطنخواه عصراقتصاد: معارفه پتروشیمی نوری با حضور مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس، مدیرعامل شرکت و جمعی از اصحاب رسانه روز گذشته در ساختمان حافظ برگزار شد.
یکشنبه, 23 تیر 1398 ساعت 09:23

سکوی فاز 14 پارس جنوبی نصب شد

عصراقتصاد: سومین سکوی فاز 14 پارس جنوبی روز گذشته با موفقیت در بلوک گازی این طرح نصب شد.
عصراقتصاد: قیمت نفت در آخرین روزهای معاملات هفته اخیر با افزایش قابل توجهی همراه بود و از طریق رشد واردات نفت توسط پالایشگاه های چینی و همچنین طوفان در خلیج مکزیک حمایت شد.
عصراقتصاد: روز شنبه، روز قدرت نمایی بازار سرمایه بود که بخشی از آن را مدیون عرضه اولیه پتروشیمی نوری باید تلقی کرد که قریب به 580 هزار کد معاملاتی برای خرید سهام ثبت نام کردند تا جایی که سهم (هزار عددی ) 3 میلیون و 125 هزار تومانی هر کد…
عصراقتصاد: وزیر نفت بر اشد مجازات افراد فاسد تاکید کرد و گفت: برای جلوگیری از ایجاد فساد در فروش نفت مقابله و ایستادگی می کنیم، چوبش را هم می خوریم، هزینه اش را هم پرداخت می کنیم. وظیفه مان حفاظت از حقوق ملت است.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس اعلام کرد: سال گذشته شرکت‌های پتروشیمی کشور مجموعا حدود ۱۰ میلیارد دلار ارز وارد کشور کردند.
نصب سومین سکوی تولیدی فاز ۱۴ پارس جنوبی از سوی شناور HL-۵۰۰۰ به‌ منظور تولید ۱۴.۱ میلیون مترمکعب گاز در روز به پایان رسید.
پایگاه اینترنتی «تاپ اکسپرت» طی گزارشی به بررسی بزرگ‌ترین صادرکنندگان و واردکنندگان نفت جهان پرداخته است.
شنبه, 22 تیر 1398 ساعت 11:22

نصب سومین سکوی فاز 14 پارس جنوبی

سومین سکوی فاز 14 پارس جنوبی امروز شنبه (22 تیرماه) با موفقیت در بلوک گازی این طرح نصب شد که بیش از ۱۴ میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز کشور اضافه می‌کند.
معاون مالی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس گفت: شرکت پتروشیمی نوری برای عرضه در بازار سرمایه حدود ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان ارزش‌گذاری شد که ارزش واقعی آن بیش از این میزان است.
عصراقتصاد: بازار نفت روز گذشته نیز نتوانست به صورت قابل توجهی افزایش یابد، چرا که پیش بینی های افزایش تولید نفت شیل آمریکا و همچنین تنش های تجاری این کشور با چین اجازه نمی دهد که قیمت ها رشد کنند.
سه شنبه, 18 تیر 1398 ساعت 16:23

تامین خوراک پایدار کارخانه NGL3100

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اشاره به زمینه مشترک همکاری در اجرای طرح ملی ساخت کارخانه NGL3100 در استان خوزستان و تامین خوراک پایدار آن توسط شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، گفت: میزان گاز برای تامین خوراک پایدار کارخانه NGL3100 در مجموع روزانه پنج میلیون و ۸۰۰ هزار…
تولید نفت از میدان آزادگان در غرب کارون که سومین میدان بزرگ نفت جهان نیز به شمار می‌رود، اکنون به بیش از ۱۱۰ هزار بشکه در روز رسیده و قرار است با تکمیل توسعه این میدان، رقم تولید به ۳۲۰ هزار بشکه در روز بالغ شود.
مراسم معارفه شرکت پتروشیمی نوری برای عرضه اولیه سهام بازار سرمایه در سالن امفی تئاتر شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس برگزار شد.
مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با بیان اینکه تمامی مراحل قانونی برای عرضه سهام پتروشیمی نوری در بورس انجام شد، گفت: شنبه بیست و دوم تیرماه، عرضه اولیه سهام پتروشیمی نوری به بورس انجام می‌شود.
عصراقتصاد: بازار نفت امروز از ثباتی نسبی همراه بود عواملی همچون ادامه کاهش تولید اوپک و آمار مطلوب از وضعیت کسب و کار در آمریکا نیز نتوانست قیمت ها را افزایش دهد. کارشناسان بر این باورند که عدم پیشرفت قابل توجه در حل اختلافات تجاری میان آمریکا و چین نشان…
دبیر کل اتاق مشترک بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و عراق گفت: توافق شده بود توسعه، بازسازی و نوسازی پالایشگاه دی.جی عراق که توسط ما از دست داعش آزاد شد، به شرکت‌های ایرانی سپرده شود که امیدواریم مشکلی برای اجرای پروژه ایجاد نشود.
صفحه 1 از 147

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395