شنبه, 25 اسفند 1397 ساعت 08:47
کد خبر: 54486

وقتی حیوانات شانس و بخت می‌شوند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

انگار این‌ جماعت هیأت و نجوم هم به ثبات طبع جک و جانوران خاطر جمع‌تری دارند و برای همین سال‌ها را به نام حیوانات ضرب کرده‌اند.

از اسب و مار و گاو و سگ و خوک تا میمون و‌ نهنگ.
و برای هر کدام هم صفتی را برگزیده و به خورد خلق‌الله داده‌اند.
مردم شریف هم که دل به خرافه‌های رمل و اصطرلاب و ستاره‌شناسی و بخت و اقبال خوش دارند، هرچه که با آمد و شد و وقایع این سال‌های مسمی به حیوانات سر و‌ کله می‌زنند، به نتیجه دندان‌گیری نمی‌رسند، هرکسی از ظن خود تعبیر و تفسیری برای این اسامی و ‌حیوانات زبان بسته وجه تسمیه جعل می‌کنند.
مثلاً فلان سال که سال میمون ‌بود، خانه اختر خانم و این‌ها را دزد زد؛ حالا اگر سال بعد سال میمون باشد، در آن تیر و ‌طایفه گفته خواهد شد که مواظب اموالتان باشید، میمون ‌حیوان‌ موزی است و ‌امسال ممکن است دارایی های خود را از دست بدهید.
در حالیکه اگر آمارهای جرایم نیروی انتظامی را مروری کنید، متوجه می‌شوید از قضا آن سال میزان دزدی ها کمتر هم شده بوده است.
حالا اگر پسر کوچک صغری خانم در همان سال میمون  دیپلم گرفته، در کنکور شرکت کرده و رشته خوبی قبول شده است، در آن یکی طایفه چو‌ می‌افتد که میمون حیوان زیرکی است و در سال میمون گره‌ها باز می‌شود.
بدبخت میمون هم‌که زبان آدمی‌زاد سرش نمی‌شود و وکیل و وصی درست و‌ درمانی ندارد تا از خود دفاع کند و بگوید: به پیر، به پیغمبر من فقط یک‌ میمونم نه بیشتر.
از قضا سال ۹۷ سال سگ و سال ۹۸ سال خوک است که اولی به وفا و صداقت و دومی براساس هیأت چینی به ثروت و فراوانی مشهور است.
حالا ما که از سال سگ وفا ندیدیم، تصمیم‌گیران اقتصادی هم برای سال خوک نگرانند و مازان هم طالب ثروت نیست اما به همت مردم و لطف الهی برای فراوانی امیدوار است.
انشااله که «لطف الهی بکند کار خویش»

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399