شنبه, 24 فروردين 1398 ساعت 09:12
کد خبر: 55135

کشک و ارز ۴۲۰۰ تومانی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

در بین اقلام لبنیاتی پدیده‌ای داریم به نام «کشک» که کاربردهای متعددی دارد مانند:آش رشته، کشک بادمجان، کله‌جوش و حضور موثری در ادبیات محاوره‌ای هم دارد.

یعنی آن قدر اعتبار دارد که بتوان یک ردیف اختصاصی در بین اقلام مصرفی برایش قائل شویم.
اما از آنجا که تهیه آن از فرایند تحولات لبنی به دست می‌آید، ناچاراً جزء محصولات لبنی تلقی می‌شود و با وجود آن که ماندگار بیشتری نسبت به سایر لبنیات دارد اما زمان تقسیم‌بندی‌های صنفی در جوف لبنیات رقم می‌خورد و این باعث شده است که کشک داران هم در زمان‌بندی تولید و مصرف از استانداردهای سایر لبنیات تبعیت کند.
به نظر می‌رسد ارز ۴۲۰۰ تومانی هم سرنوشتی مانند کشک دارد و در این حال که می‌تواند به تامین بخشی از معیشت مردم پایین دست کمک کند، اما به بهانه ناسالم بودن شبکه توزیع، تصمیم به حذف آن دارد.
یعنی در این قائله نه کشک مقصر است و نه ارز ۴۲۰۰ تومانی اما چون دولت و اصناف مربوطه ناتوان از توزیع و درمان هستند، بنابراین مردم را تنبیه می‌ کنند.
البته جای شکرش باقی است که در نبود مرغ و گوشت ارزان، کشک به اندازه کافی داریم که به عائله کور و کچل و مونگول خود با کمی روغن نباتی و نعنا داغ کله‌جوش بدهیم.
مازان

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399