چهارشنبه, 28 فروردين 1398 ساعت 08:46
کد خبر: 55405

ما مهجور نیستیم، جمهوریم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

این روزها به شدت احساس پخمه بودن و مهجوریت به بنده که مازان باشم دست می‌دهد.

یعنی وقتی می‌شنوم سخنرانی و صاحب‌نظری و نماینده‌ای از خواست مردم سخن می‌گوید، هرچه که به حافظه‌ام فشار می‌آورم یادم نمی‌آید که نسبت به آن موضوع مورد نظر سخنران محترم در نزد کسی حرفی زده باشم.
در حالی‌که اگر نگویم جزء صد نفر روزنامه‌نگار تراز اول کشور هستم، در بین هزار نفر روزنامه‌نگار تراز اول جامی‌گیرم.
بنابراين حيران می‌مانم که به عنوان یکی از این ۸۰میلیون مردم چگونه نظرم را به این سخنران منتقل کرده‌ام که اینقدر محکم و با اعتماد به نفس نظر بنده را به عنوان یکی از مردم اعلام می‌کند.
به هر حال از اینکه شخص دیگری خواسته و منافع بنده را رأساً کشف و اعلام می‌کند، به این نتیجه می‌رسم که جزء مهجورين جامعه بوده و این افراد با فضیلت به عنوان قیم بنده و حافظ منافع‌ام مسأله را تشخیص و اعلام می‌نمایند و این موضوع در ادبیات ما در مورد مهجورین صادق است.
این اواخر به این صرافت افتاده‌ام که نکند این بزرگواران کلمه جمهور را مهجور خوانده‌اند و به عنوان وکیل و صاحب منصب بر این باورند که نمایندگان مهجوران هستند؛ نه جمهور مردمان.
لذا محضر مبارکشان عرض می‌کنم اینجا جمهوری اسلامی است نه مجحورین اسلامی و خودمان بلدیم حرف خودمان را بزنیم و قیم لازم نداریم.

مازان

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399