تولید و تجارت

در مهرماه سال 1386و طی شماره 310 ثبت حضورمان را در صنوف انجمن های وزارت کار و امور اجتماعی اعلام نمودیم و اکنون قریب 6 سال است در صدد آن هستیم رسائی صدایمان را به کلیه دست اندر کاران جامعه صنعت ساختمان و بانیان عمران مملکت برسانیم .
رئیس اتحادیه کفش‌های ماشینی و لاستیکی تهران با بیان اینکه ممنوعیت واردات به معنای عدم تولید محصول رقابت‌پذیر نیست، گفت: صنعت در کنار حمایت‌های منطقی، نیازمند تربیت نیروی انسانی متخصص از سوی آموزش عالی بوده و این در حالی است که بین صنعت و دانشگاه شکاف عمیقی وجود دارد.
عضو هیئت مدیره انجمن لوازم خانگی با اشاره به صادرات لوازم خانگی ایران به روسیه، لهستان و کشورهای اطراف گفت: ما در حال حاضر نمایندگی یک تا دو شرکت در زمینه مواد اولیه اروپایی را داریم.
دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران با بیان اینکه آب‌های معدنی گران‌قیمت خارجی محتوای خاص یا کارکرد ویژه‌ای ندارند و فقط به دلیل نام برند با این قیمت عرضه می‌شوند، گفت که طبق آخرین اطلاعات انجمن به نظر می‌رسد این نوع آب‌های معدنی از راه قاچاق…
محمدرضا مودودی، سرپرست سازمان توسعه تجارت معتقد است ظهور کارت‌های بازرگانی موسوم به کارت‌های اجاره‌ای، نتیجه برخی تصمیمات ارزی است و اگر سیاست‌گذاری‌های ارزی تغییر نمی‌کرد، صادرات انجام شده از طریق این کارت‌ها به چند برابر رقم فعلی افزایش می‌یافت.
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: به منظور عرضه کیفی گوشت مرغ در بازار از ۱۵ مهر سال جاری طرح ارتقای بهداشتی گوشت مرغ عملیاتی می‌شود.
عصراقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: علیرغم شرایط سختی که دشمن برای ما به وجود آورد، اما خوشبختانه افزایش درخواست سرمایه گذاری برای ورود به تولید داشته ایم که این امر نشانگر جاری بودن روحیه امید، کار و تلاش در کشور و شکست نقشه‌های دشمن است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی "جهان‌آباد" دارای ظرفیت های کم نظیر در کشور است از سرمایه داران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در این فرصت اقتصادی در استان همدان دعوت به عمل آورد.
براساس آمارهای وزارت صنعت، معدن وتجارت از مجموع حقوق دولتی معادن واریز شده به خزانه در مدت سه ماهه نخست امسال که رقم بیش از ۲۵۵ میلیارد و ۷۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود.
لیلا ابوالفتحی سیل مکانیکی یا آب بند های مکانیکی(مکانیکال سیل) از جمله ایمن ترین قطعات صنعتی هستند که برای جلوگیری از نشت مایعات، جامدات و گازها به بیرون از سیستم در بر گیرنده آنها مورد استفاده قرار می گیرند که شامل دو سطح صاف، یکی ثابت که بروی کاسه پمپ…
سنديكاي توليدكنندگان خميرمايه ايران در تاريخ 18/5/1382 در اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران ثبت و از تاريخ مذكور آغاز به كار نموده است. حوزه فعاليت اين سنديكا در سراسر كشور جمهوري اسلامي ايران و مدت فعاليت آن نامحدود مي باشد.
بر اساس گزارش اخیر شاخص‌ جهانی نوآوری در سال ۲۰۱۹، بخش عمده نیاز بازار دارویی ایران توسط شرکت‌های داخلی تولید دارو تأمین می‌شود؛ ۷۰ درصد از بازار داخلی ۴.۵ میلیارد دلاری دارو، در اختیار شرکت‌های داخلی است.
 برند میسونی آغازگر فعالیتی متمایز در صنعت مبلمان کلاسیک و آوانگارد کشور است. این مجموعه با پشتوانه تجربه 15 ساله مدیر عامل ،در حرفه تولید مبلمان کلاسیک، قدم در راه نهاد و با تدوین استراتژی مناسب ،چشم انداز برند را اینگونه تعریف کرد:
لیلا ابوالفتحی عصراقتصاد:قائم مقام مدیر عامل تولیدی هپی لند گفت: اگر کشورهای صنعتی، امروز تولیدات خوب و عالی در حد جهانی دارند، مرهون حمایت دولت و مردم هستند. این دیدگاه منفی در مورد محصولات داخلی باید کنار گذاشته شود و از محصولات داخلی خریداری شود.
رییس انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی گفت: مطابق آمار رسمی گمرک از ابتدای سال تاکنون به اندازه پنج درصد سال گذشته لوازم آرایشی و بهداشتی وارد کشور شده اما با یک نگاه به بازار خرده‌فروشی می‌بینیم که اندازه مصرف دو سال کالا وجود دارد آن هم کالاهایی که فروش…
٨٥ درصد واردات تخم چشم‌زده ماهی قزل‌آلا در انحصار یک شرکت فرانسوی است. انحصار واردات این نهاده مهم شیلاتی مشکلاتی را به همراه داشته است. کارشناسان مهمترین این مشکلات را نگرانی از روزی عنوان می‌کنند که به هر دلیلی شرکت فرانسوی دیگر حاضر به همکاری با ایران نباشد که نتیجه…
معاون توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران از انجام موافقتنامه تجارت ترجیحی با کشورهای عضو دی هشت خبر داد و گفت: موافقتنامه تجارت با کشورهای اوراسیا انجام شده و تا دو ماه آینده اجرا می‌شود .
دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که ممنوعیت فصلی واردات برنج به عنوان سیاست دولت و این وزارتخانه، برای سال جاری نیز همچنان برقرار است.
دبیر انجمن تولیدکنندگان برنج داخلی گفت: قیمت برنج تازه تولید داخلی مردادماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به دلیل افزایش هزینه های تولید بین ۶۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.
شنبه, 26 مرداد 1398 ساعت 08:55

مدیریت صنعت پوشاک فقط با بخشنامه !

رضا تازیکی، مدیر ملی طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) وزارت کار درباره آخرین آمار اشتغال صنعت پوشاک در کل کشور گفت: وزارت صنعت یک رویکرد انفعالی در کل زنجیره نساجی و پوشاک دارد و هیچ سیاست فعالی طی سالیان اخیر در حوزه پوشاک نداشته است. از…
لیلا ابوالفتحی عصراقتصاد: مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران گفت: نامگذاری امسال با نام حمایت از رونق تولید نشان از تدبیر و درایت رهبری دارد. با رونق تولید فساد و رانت ریشه کن شده و رونق تولید شکل می گیرد. حمایت از رونق تولید یعنی بزرگ شدن کیک اقتصادی کشور. اختلاس…
عصراقتصاد: معاون وزیر صمت از ورود سازمان حمایت به گرانفروشی بلیت هواپیما و صدور حکم برای دو ایرلاین متخلف در این زمینه خبر داد و گفت: شرکت‌های هواپیمایی ضوابط مصوب قیمت‌گذاری بلیت را رعایت نمی‌کنند.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: خودروسازها ۲۵ هزار میلیارد تومان خودرو پیش فروش کردند، ۳۰ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها و ٢٥ هزارمیلیارد تومان به قطعه سازان بدهکارند و ۳۰ هزار میلیارد تومان هم زیان انباشته دارند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حوزه برندسازی و نرم افزاری باید در بخش مبل و منبت کار شود و مراکز علمی و دانشگاهی برای کمک به تولید پای کار بیایند.
شنبه, 26 مرداد 1398 ساعت 12:50

تندر پلاس 131 میلیون تومان قیمت خورد

امروز شنبه 26 مرداد 98 بازار خودرو با کمی تغییر همراه بود تا جاییکه دناپلاس ۱۷۰ میلیون تومان و تندر پلاس دنده ای 131 میلیون تومان قیمت خورد.
پنج شنبه, 24 مرداد 1398 ساعت 10:32

قیمت تخم مرغ همچنان زیر نرخ مصوب

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخمگذار گفت: براساس مصوبه کارگروه ستاد تنظیم بازار که مربوط به یک ماه گذشته است، قیمت تخم مرغ در مرغداری ها هفت هزار و ۷۴۰ تومان تعیین شده است اما در این مقطع هنوز به این مبلغ مصوب هم نرسیده ایم.
بهای مس- چهارشنبه- به دنبال کاهش تولید صنعتی چین، بزرگ ترین مصرف کننده معادن به پایین ترین سطح در ۱۷ سال گذشته رسید که این موضوع، چشم انداز تقاضا را تضعیف کرده است.
چهارشنبه, 23 مرداد 1398 ساعت 05:00

بستر جرم در کشور مهیا است

عصراقتصاد:رییس اتاق بازرگانی تهران معتقد است اگر 17 میلیون پرونده باز در دستگاه قضایی وجود دارد که هر پرونده حداقل دو نفر درگیر آن باشند در هر خانوار یک و نیم پرونده در دادگاه مطرح است که این نشان می‌دهد همه کشور مجرم هستند. بنابراین بستر جرم در کشور مهیاست…
عصراقتصاد:رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: با وجود اینکه ما مرتب در کشور حرف از تولید و رونق تولید می زنیم، اما متأسفانه نظام انگیزشی کشور به سمت کارهای غیرمولد، واسطه ای و دلالی پیش می رود.
وی در پایان گفت: آمریکا نتوانست ما را تحریم کند اما ما خودمان، خودمان را تحریم کردیم، خود تحریمی دارد پدر کشور را در می‌آورد، ترامپ باید تحریم را از برخی مدیران رده بالای ما یاد بگیرد که چگونه تحریم کند تا تولیدکننده و کاسب نتوانند کمر راست کند.رئیس اتحادیه…
صفحه 1 از 365

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395