کشاورزی و صنایع غذایی

رئیس سازمان چای کشور از پرداخت ۲۴۱.۴ میلیارد تومان معادل ۸۲ درصد از مطالبات چایکاران خبر داد.
رئیس نظام صنفی کشاورزی استان گلستان می‌گوید: قیمت کمتر از سه هزار تومان برای هر کیلو گندم به‌صرفه نیست و هر نرخی که کمتر از این باشد کشاورزان را متضرر و آنها را از کاشت مجدد گندم دلسرد می‌کند.
عسل می‌تواند به جلوگیری از تشکیل لخته خون کمک کند که این دلیلی دیگری برای نقش موثر آن در جلوگیری از حملات قلبی و سکته مغزی است.
عصراقتصاد: حجتی با بیان به این که تغییرات نرخ ارز، نظام کشت در کشور را تحت تاثیر قرار داده است، افزود: این تغییر باعث رونق صنعت چای و ابریشم شده اما در برخی محصولات مانند چغندرقند اثر منفی داشته زیرا بعضی از کشاورزان به جای رعایت برنامه کشت این محصول…
رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق بازرگانی ایران گفت: تحریم جدید امریکا بر علیه بانک مرکزی تامین نهاده‌های کشاورزی و صنایع غذایی را برای کشور ما کندتر و هزینه‌برتر خواهد کرد.
 مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۴۵۰ هزار تن بذر گندم گواهی‌ شده آبی و دیم برای سال زراعی جدید( ۹۹- ۹۸) آماده ارایه به کشاورزان است.
شنبه, 30 شهریور 1398 ساعت 09:00

خوداتکایی در تولید محصولات کشاورزی

مرضیه امیری عصراقتصاد: معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: فرزندان جهادگران امروز در مسیر خوداتکایی کشور در تولید محصولات کشاورزی گام بر می‌دارند.
تا تاریخ بیست و هفتم شهریور ماه سال جاری، مقدار 7 میلیون و 705 هزار تن گندم به ارزش 13 هزار و 346 میلیارد تومان از کشاورزان گندم‌کار خریداری شده است و با پی‌گیری‌های صورت گرفته، مبلغ 13 هزار و 325 میلیارد تومان از مطالبات کشاوزان تاکنون پرداخت شده است.
چهارشنبه, 27 شهریور 1398 ساعت 15:16

تولید رب ۲۲ هزار تومانی با گوجه هزاری!

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، فروش یک بسته رب‌ گوجه‌فرنگی ۸۰۰ گرمی به قیمت ۲۲ هزار تومان در حالیکه قیمت گوجه‌فرنگی ربی کیلویی ۱۰۰۰ تومان است، نشان از سودجویی کارخانه‌های تولیدکننده دارد.
چهارشنبه, 27 شهریور 1398 ساعت 12:35

تولید ماهانه ۸۵ هزار تن تخم مرغ در کشور

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران تخم‌گذار میهن گفت: ماهانه ۸۵ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود که ۸ تا ۱۰ هزار تن آن بیش از نیاز کشور است.
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور، از گسترش روابط ایران و شرکت‌های معتبر سوئیسی در زمینه حفظ نباتات (تولید آفت‌کش‌ها و سموم کشاورزی) و قرنطینه و ترانزیت محصولات کشاورزی خبر داد.
کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران جوابیه‌ای درباره خبر با عنوان "فساد در خرید گندم" بهانه جدید وارداتچی‌ها، خودکفایی گندم سال‌ها هدف گرفته شده است " ارائه کرد.
تاکنون بیش از ۷۳ هزار تن گوجه فرنگی به ارزشی بالغ بر ۷۳۱ میلیارد ریال در طرح خرید حمایتی از کشاورزان خریداری شده است.
سه شنبه, 26 شهریور 1398 ساعت 14:25

قیمت انواع میوه در میادین میوه و تره‌بار

سازمان میادین میوه و تره‌بار امروز آخرین قیمت مصوب پرمصرف‌ترین میوه‌ها را اعلام کرد. در بین این محصولات همچنان هر کیلوگرم پسته تازه با قیمت 39 هزار تومان گران‌ترین و هر کیلوگرم هندوانه با قیمت 690 تومان ارزان‌ترین میوه‌ها هستند.
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات می‌تواند با برنامه‌ریزی دقیق شرایط را برای صادرات محصولات کشاورزی در این رویداد مهم فراهم نماید.
رئیس شورای تامین دام کشور گفت: در سه ماهه نخست سال توجه مسئولان فقط به واردات گوشت قرمز بود و افراط در این زمینه موجب انباشت دام در دامداری‌های داخل کشور شده است.
نایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران گفت: پس از بهانه‌های متعدد برای تخریب خوداتکایی گندم از جمله پایین بودن پروتئین و ‌گلوتن در سال‌های گذشته، حالا اختلاط در خرید گندم با نام دهن پرکن فساد را عنوان کرده‌اند تا هدف خود که فراهم شدن زمینه واردات است برسند.
معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: از تاریخ دوم مردادماه سال جاری، وزارت جهاد کشاورزی هیچ اختیاری در تنظیم بازار برنج، ثبت سفارش، تایید ثبت سفارش، تخصیص و یا تایید ارز، تایید ترخیص یا عدم ترخیص کالاها ندارد و تمام این اختیارات به وزارت صنعت، معدن…
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: ایران میزبان اجلاس منطقه آسیا، اقیانوسیه و خاور دور سازمان بهداشت جهانی دام در سال ۲۰۲۳ شده است.
یکشنبه, 24 شهریور 1398 ساعت 12:18

قیمت مرغ؛ 12800 تا 15 هزار تومان

بررسی قیمت مرغ در سطح شهر تهران نشان‌دهنده این است که این محصول به‌طور میانگین از کیلویی ۱۲ هزار و ۸۰۰ تا ۱۵ هزار تومان به فروش می‌رسد. این در حالی است که قیمت مصوب آن ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است.
سرجمع صادرات انواع محصولات کشاورزی توسط اتحادیه‌های ملی و استانی تحت پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی در سال ۱۳۹۷ و چهار ماهه نخست سال جاری میزان ۱۱۴۹۹ تن به ارزش تقریبی ۴۶۱.۵ میلیارد ریال اعلام شده است.به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی؛ دکتر حسین شیرزاد، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون…
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران گفت: با عملیاتی شدن موافقت‌نامه موقت تجارت آزاد میان ایران و اوراسیا، در گام اول می‌توان ۵ درصد از سهم بازار کشاورزی این اتحادیه را تصاحب کرد که ارزآوری معادل ۳۷ میلیون دلار برای کشور خواهد داشت.
یکشنبه, 24 شهریور 1398 ساعت 10:33

سرنوشت 19 هزار و 250 تن چای وارداتی چه شد؟

رئیس هیئت مدیره سندیکای چای گفت: آقایان با این آمارها می خواهند موضوع را به بیراهه بکشانند تا 19 هزار و 250 تن چای گم شود.
یکشنبه, 24 شهریور 1398 ساعت 10:19

چه مواد غذایی نباید خام خورده شوند

خام خوردن بعضی مواد غذایی خطری ندارد با این حال، بعضی مواد غذایی هم هستند که هرگز نباید خام خورده شوند.
یکشنبه, 24 شهریور 1398 ساعت 08:55

چشم هم چشمی برنج، بازار را آشفته کرد

مرضیه امیری عصراقتصاد: طی یک سال اخیر شاهد نوسانات زیادی در قیمت برنج بودیم به طوری که بیشتر خانواده ها مجبور شدند تا کمتر از این مواد غذایی استفاده کنند، خوشبختانه با بارندگی های خوبی که در ابتدای سال شاهد بودیم حدود 2 میلیون و 600 هزار تن برنج در…
شنبه, 23 شهریور 1398 ساعت 14:54

کاهش قیمت گوجه، پیاز و سیب‌زمینی

بررسی قیمت انواع میوه و تره‌بار در سطح میادین اصلی و عمده توزیع حکایت از آن دارد که قیمت گوجه‌فرنگی، پیاز و سیب‌زمینی کاهش قابل توجهی داشته است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: تاکنون قریب به 8 میلیون تن گندم به ارزش 132 هزار میلیارد ریال در چرخه خرید تضمینی از کشاورزان تحویل گرفته شده و 125 هزار میلیارد ریال از مطالبات گندم‌کاران آنها پرداخت شده است.
رئیس انجمن برنج ایران گفت: هر چند تفاوت قیمت برنج از مبدا تولید تا عرضه در شهرهای بزرگ از جمله تهران زیاد است اما بزرگترین مشکل، اختلاط برنج‌های کیفی با هندی و پرمحصول در هنگام کیسه‌گیری و فروش آن با نام برنج کیفی خالص با قیمت بالا است.
مدیرکل مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی کشور گفت: هرگونه خرید و فروش و جابجایی دام زنده فاقد پلاک ممنوع است.
مدیر کل اصلاح نژاد بهبود تولیدات دامی کشور در اولین همایش هویت گذاری دام گیلان گفت: هویت گذاری دام، ثبت احوال دامی است‌.
صفحه 1 از 83

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395