کشاورزی و صنایع غذایی

رئیس شورای تامین دام کشور با بیان اینکه گوشت قرمز دام سنگین به مرحله مازاد تولید رسیده و مشتری برای آن نیست، افزود: در شرایط کنونی راهکارهای خرید تضمینی یا خرید برای مصرف کننده عمده دیگر کارساز نیست و تنها راه نجات صنعت دامپروری اجرای طرح ۶۰ روزه صادرات است.
عصر اقتصاد: شرکت مشارکتی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با خرید ۲۰ هزار تن از محصولات باغداران و کشاورزان گیلانی، از آن‌ها حمایت می‌کند.
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران اعلام کرد که با وجود افزایش ٢٠ درصدی مصرف تخم‌ مرغ در کشور وضع تولید این محصول به نحوی است که افزایش قیمت تخم مرغ پیش‌بینی نمی‌شود.
رئیس سازمان تحقیقات و ترویج کشاورزی با تاکید بر اینکه قهرمانان واقعی عرصه تولید کشور تولیدکنندگان هستند، افزود: کشاورزان با همت والا امنیت و سلامت را برای مردم به ارمغان می‌آورند از این رو باید زحمات آنها را ارج نهاد.
سه شنبه, 24 دی 1398 ساعت 12:33

در تولید شیر و گوشت شکننده هستیم

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به شرایط کم‌آبی کشور لازم است که مدیریت باران جایگزین مدیریت بحران شود و به مدیریت ریسک مانند بیمه بیشتر توجه شود.
مهدی عباسی، رئیس شورای ملی زیتون، درباره آخرین وضعیت تولید روغن زیتون اظهار کرد: سال گذشته مساعدت بخش دولتی و خصوصی موجب شد تولید روغن زیتون از ۴ هزار و ۵۰۰ تن به بیش از ۷ هزارتن برسد.
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی درباره واقعی شدن نرخ ارز نیز گفت: طی سالهای گذشته پایین نگه داشتن نرخ ارز علاوه بر سرکوب بخش کشاورزی موجب ضرر و زیان این بخش شده بود. وی یکی از چالش‌های بخش کشاورزی را پایین بودن عملکرد عمومی در این بخش دانست و گفت: در…
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: کمبود آب، بهره وری پایین و ناپایداری منابع تولید سه چالش مهم بخش کشاورزی کشور ما است.
دوشنبه, 23 دی 1398 ساعت 09:39

جدال دوباره بر سر مرغ

لیلا ابوالفتحی عصراقتصاد: چند وقتی است که بازار مرغ در کشور بازاری نامتعادل و دارای نوسانات زیادی است به طوری که نه انتظارات مرغداران و نه مردم را برآورده می‌کند.
بررسی آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که قیمت هر کیلوگرم خرمای مضافتی در آبان ماه امسال به ۲۵ هزار و ۹۴۳ تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۲۹.۶ درصدی را نشان می‌دهد.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به ورود کشتی های حامل کنجاله سویا و ذرت به طور قطع هیچ کمبودی در تامین نهاده های دامی در کشور نخواهیم داشت و آرامش همچنان در بازار حاکم خواهد بود.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور گفت: با توجه به آغاز روند افزایشی قیمت نهاده‌های تولید از چند روز پیش، پیش‌بینی می‌شود با جهش قیمت مرغ در ایام نوروز روبه‌رو شویم. در این باره به وزارت صمت، ‌وزارت جهاد و دادستانی کل کشور هشدار داده‌ایم و انتظار داریم "فردا…
مدیرعامل اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی‌های ماهیان سردآبی کشور هشدار داد رقابت نابرابر به دلیل تخصیص ارز 4200 تومانی واردات در فصل تولید داخلی، صنعت قزل آلای داخلی پایان خواهد یافت.
عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران با بیان اینکه قیمت هر قطعه جوجه یک روزه به سه هزارو ۴۰۰ تومان رسیده است عنوان کرد که این رشد ۱۶ درصدی به دلیل افزایش تقاضا برای شب عید و کاهش تولید جوجه یک روزه است.
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تمام نهاده‌های کشاورزی بیش از نیاز کشور در انبارها وجود دارد، گفت: با وجود تحریم‌ها مشکلی در تامین و توزیع نهاده‌های کشاورزی نداریم بلکه با مازاد بر نیاز داخلی روبرو هستیم.
دبیر انجمن واردکنندگان برنج کشور با بیان اینکه همچنان ۸۰ هزارتن برنج به دلیل عدم تخصیص ارز در گمرکات رسوب کرده است عنوان کرد که تعلل در تخصیص ارز می تواند تامین برنج وارداتی شب عید را برای اقشار کم درامد با مشکل مواجه سازد.
 تاکنون ۱۰۸ الگوی بهره برداری در سطح ۲۹۲۴۰۷ هکتار زمین عملیاتی شده است. به منظور پیاده سازی و استقرار نظام های بهره برداری در سه طرح محوری وزارت جهاد کشاورزی در سال های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ اقدامات شایان توجهی در حوزه های مختلف به سرانجام رسیده است.
دبیر انجمن صنایع روغن نباتی ایران اعلام کرد بیش از ۸۵ درصد روغن‌های سویا در ایران تراریخته هستند و ۹۰ درصد کشورهای دنیا نیز از محصولات تراریخته استفاده می‌کنند. در مورد سلامت محصولات تراریخته هم می‌توان گفت این محصولات از سلامت کافی برخوردارند و هنوز دلایلی قطعی برای ناسالم بودن …
رئیس انجمن خرمای کشور با بیان اینکه قاچاق سموم بی‌کیفیت باید به صفر برسد، گفت: در تولید خرما حتما باید از سم و کود مجاز استفاده شود، یعنی سمّی که از طرف جهاد کشاورزی مهر تایید داشته ‌باشد.
رئیس سازمان چای کشور گفت: تا امروز ۳۲۰ میلیارد تومان معادل ۹۳ درصد از مطالبات چایکاران پرداخت شده است.
طبق یافته‌های دیگر این طرح آمارگیری، تعداد ٥,٩ میلیون رأس بره و ٢.٢ میلیون رأس بزغاله در فصل پاییز سال‌جاری در بهره‌برداری‌های پرورش‌دهنده دام سبک کشور متولد شده است که تعداد این زایش­ها در فصل تابستان برای بره ١.٤ میلیون رأس و برای بزغاله ٦٣٧ هزار رأس بوده است.
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: صادرات ۱۴۳ هزار تن محصولات شیلاتی در سال ۹۷، بیش از ۵۲۸ میلیون دلار برای کشور ارزآوری داشته است.
اجرای قانون «خرید تضمینی محصولات کشاورزی» در سالهای اخیر با چالش مواجه شده به همین دلیل سیاست «قیمت تضمینی» یکی از راهکارهایی است که پیشنهاد می شود جایگزین این قانون شود.
دکتر شیرزاد در جلسه ای با هیئت مدیره صندوق ایرانیان، ضمن تقدیر و تشکر از هیئت مدیره سابق صندوق برای هیئت مدیره جدید آرزوی موفقیت کرد. وی ضمن پرهیز صندوق از هرگونه واسطه گری پولی و مالی از مدیران جدید خواست فعالیت های قرض الحسنه واعطای وام با نرخ بهره…
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: باید تکنولوژی و سرمایه بیشتری برای تولید محصولات کشاورزی به منطقه مغان وارد شود.
یک عضو شورای ملی زعفران آغاز سال نو میلادی را یکی از دلایل کاهش خریداران زعفران ایرانی در بازار جهانی عنوان کرد و گفت: رشد صادرات زعفران در سال آینده میلادی منوط به تعامل دولت با فعالان تولید و بازار است.
لیلا ابوالفتحی مدیرکل پیشگیری و نظارت بر امور قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی کشور شناسه دار کردن کالاها را منجر به منفعت بردن مصرف کننده، تاجر و کاسب دانست. سید عبدالمجید اجتهادی با اشاره به تفاوت اصلی طرح شناسه دار شدن کالا با طرح هایی مانند شبنم و…
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بر اساس برآوردها، بیش از ۲.۵ میلیون تن گوشت مرغ و ۸۸۰ هزار تن گوشت قرمز، تولید خواهیم داشت، همچنین ۱۴۵۰ تن پیله تر ابریشم و بیش از ۱۰۰ هزار تن عسل تا پایان سال تولید می‌شود.
دبیر اجرایی انجمن واردکنندگان برنج ایران با تاکید بر اینکه تنها 2 ماه کاری تا آغاز نورز فرصت باقی مانده است، گفت: برای تامین نیاز بازار برنج خارجی تا پایان سال حداقل باید 500 هزار تن برنج ثبت سفارش و وارد کشور شود درحالی که هنوز برنج‌های باقی مانده در…
دوشنبه, 09 دی 1398 ساعت 10:32

افزایش 20 درصدی تولید خرما در کشور

محسن رشید فرخی، رییس انجمن ملی خرمای ایران گفت: طبق آمارها امسال بیش از یک میلیون و ۱۵۰ هزارتن خرما در کشور تولید شد که نسبت به سال گذشته افزایش ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد. وی افزایش نرخ خرما در سال گذشته را ناشی از کاهش تولید خرما به دلیل…
صفحه 1 از 89

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395