اتاق ها و تشکل ها

چهارشنبه, 22 آبان 1398 ساعت 08:52

عرضه شیرینی های مجازی بدون نظارت

آناهیتا یاوریعصراقتصاد: رئیس اتحادیه قنادان تهران گفت: ما مخالف فعالیت های اپلیکیشن‌های فروش شیرینی نیستیم اما این فعالیت ها باید ساماندهی شود و تحت نظارت قرار بگیرد.
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان گفت: حجم صادرات ایران به عمان از سقف ۱۴۶ میلیون دلار قبلی به ۷۲۸ میلیون دلار در سال ۹۷ رسیده است.
عصراقتصاد: غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران در نشستی با روسای تشکل‌های اقتصادی خراسان رضوی، با اشاره به تبعات وجود تشکل‌های موازی در حوزه اقتصاد، گفت: بخش خصوصی بر یکپارچه‌سازی تشکل‌های اقتصادی و پرهیز دولت از تشکل‌سازی در حوزه اقتصاد تأکید دارد.
عصر اقتصاد:رئیس کمیسیون حقوقی و حمایت قضایی اتاق بازرگانی ضمن بیان اینکه در بخشنامه اخیر دادستانی در خصوص واگذاری کارت های بازرگانی، وکالت نامه ها به صورت مجزا تفکیک نشده، گفت: اخیراً یکی از مقامات دادستانی کل کشور طی مصاحبه ای گفته است که این بخشنامه شامل وکالت کاری ترخیص…
شنبه, 11 آبان 1398 ساعت 08:56

قاچاق طلا از ایران بعید است

لیلا ابوالفتحی عصر اقتصاد: سید حجت شفایی درباره قاچاق طلا ی ذوب شده وشمش در کشور به خارج به دلیل پایین آمدن قیمت داخلی طلا از قیمتهای جهانی نیز گفت: چنین موضوعی صحت ندارد و در حال حاضر در ایران مواد اولیه برای تولید طلا کم داریم و به همین…
آل اسحاق گفت: تنها بخشی از روابط ما و عراق به صادرات و کالا‌های تجاری مربوط است؛ هدف اصلی که ما و عراقی‌ها سرمایه گذاری‌های بلند مدت است.
عصراقتصاد: نایب‌رئیس اتاق ایران در نشست معرفی پروژه بین‌المللی اربینت که بازآفرینی شهری را دنبال می‌کند، گفت: حضور در این پروژه فرصتی فراهم می‌کند تا در یک همکاری بین‌المللی، زمینه تعامل و تبادل تجربیات در حوزه بازآفرینی شهری بین ایران و سایر کشورها فراهم شود.
یکشنبه, 28 مهر 1398 ساعت 23:00

۷۱ درصد ارز صادراتی به کشور بازگشت

عصر اقتصاد: رئیس کل بانک مرکزی گفت که از بیست و یکم فروردین ماه پارسال و زمان ابلاغ سیاست‌های جدید ارزی تا سی و یکم اردیبهشت ماه امسال ۷۱ درصد ارز صادراتی به کشور بازگشته است.
عصراقتصاد: رئیس اتحادیه صنف آرایشگران مردانه گفت: جواز با تاییدیه کدپستی مطابقت ندارد و سازمان امور مالیاتی نیز در این زمینه با ما همکاری نمی کند و با ایجاد معما و بهانه، مانع صدور پروانه کسب می شود.
در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی که با حضور عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی در حال برگزاری است، تعدادی از روسای کمیسیون‌های اتاق به بیان دیدگاه و نظرات خود پرداختند.
عصر اقتصاد: رئیس اتحادیه قنادان ضمن بیان اینکه عدم رعایت حریم صنفی موجب بروز مشکلات فراوانی برای صنف قنادان شده است، گفت: طرح اصلاح قانون نظام صنفی را چندین بار به اتاق اصناف و سازمان صمت ارائه کردیم اما متاسفانه تا امروز هیچ نتیجه ای نگرفتیم.
پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و ترکمنستان با حضور هیاتی تجاری از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به سرپرستی حسین سلاح‌ورزی نایب‌رئیس اتاق ایران در عشق‌آباد برگزار شد. در این نشست وزیر راه و شهرسازی ایران، وزیر تجارت و روابط اقتصاد خارجی و رئیس…
دوشنبه, 22 مهر 1398 ساعت 16:16

شیوه خصوصی سازی مخابرات اشتباه بود

آناهیتا یاوری عصراقتصاد: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مشکلات خصوصی سازی مخابرات، گفت: با شیوه اشتباه خصوصی سازی برای مخابرات یک فضای انحصاری به وجود آمد؛ چرا نباید از وضعیت کارشناسان و بازنشسته‌ها و کارگزاران روستایی مخابرات گفت که اکنون با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم…
یکشنبه, 21 مهر 1398 ساعت 16:17

هیچ گونه ممنوعیت صادراتی نداریم

آناهیتا یاوری عصر اقتصاد: رئیس اتحادیه قنادان تهران گفت: براساس تقسیم ‌بندی کالاها، شیرینی کالای لوکس محسوب می‌شود، بر همین اساس سال‌ها است که قنادان سوبسیدی دریافت نمی‌کنند بنابراین ما هیچ گونه ممنوعیت صادراتی نداریم.
عصراقتصاد: اعضای شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در هشتادونهمین نشست، اعتراض فعالان اقتصادی در مورد دستورالعمل اجرایی ماده 186 قانون مالیات‌های مستقیم را بررسی کردند و در مورد اصلاح آن به اتفاق‌نظر رسیدند. هرچند وزیر اقتصاد برای همراهی دستگاه‌های متولی با اصلاحات موردنظر، از بانک مرکزی و سازمان امور…
نمایندگان بخش خصوصی در کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران، با میزبانی از مدیرعامل بانک توسعه صادرات، مشکلات خود در حوزه امور نقل و انتقال پول و موضوعات ارزی، در میان گذاشتند.
رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: حجم پرونده‌های قضایی رابطه‌های مستقیمی با اقتصادی کشور دارد. هر چقدر اقتصاد توسعه پیدا کند کار قوه قضاییه کمتر خواهد شد.در مراسم امضای تفاهم‌نامه تشکیل شوراهای حل اختلاف ویژه واحدهای تولیدی و تجاری که در وزارت صمت در حال برگزاری است، غلامرضا شافعی رئیس…
رئیس اتاق اصناف تهران با تاکید بر لزوم تشدید مبارزه با قاچاق کالا از مراکز مرتبط گفت: درخواست ما از قوه قضائیه این است که واحدهای صنفی را که برچسب قاچاق به آن ها زده می شود درحالیکه فاکتور رسمی دارند، رها کنند.
شافعی رییس اتاق ایران و عضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری بر این باور است گردشگری در برنامه‌ریزی‌های اقتصادی کشورهای توسعه‌یافته جایگاه خاصی را به خودش اختصاص داده اما متاسفانه ما از این بابت خیلی عقب هستیم؛ این عقب ماندگی زمانی بهتر دریافت می‌شود که در می‎یابیم سهم‌مان از…
عصراقتصاد: معاونت پشتیبانی، برنامه‌ریزی و تحقیقات اتاق تعاون ایران از محاسبه و انتشار شاخص مدیران خرید (شامخ) توسط اتاق تعاون ایران خبر داد.
 شورای تجاری اتحادیه اقتصادی اوراسیا و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران (ICCIMA) در حاشیه نشست هفته اوراسیا با هدف افزایش همکاری بین جامعه تجاری کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) و ایران تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
رئیس اتحادیه صنف تهیه کنندگان و توزیع کنندگان تجهیزات و مواد مصرفی دندانپزشکی با اشاره به برگزاری نمایشگاههای لوازم و مواد دندانپزشکی تصریح کرد: طبق قانون و استانداردهای بین المللی نظارت کلی بر نمایشگاه ها بر عهده اتحادیه می باشد.
غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران در دیدار با نایب‌رئیس شورای تجاری اتحادیه اوراسیا بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های موجود برای ارتقای همکاری‌ها و توسعه مناسبات تأکید کرد. به عقیده شافعی، تأمین 65 درصد نیازهای کشورهای منطقه اوراسیا از تولیدات داخلی، امتیاز ویژه‌ای است که باید مورد توجه قرار گیرد.
غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران پس از پذیرش استعفای علیرضا اشرف، طی حکمی محمدرضا رمضانی را به عنوان دبیر کل اتاق ایران منصوب کرد.
عصر اقتصاد: این چندمین بار است که پژو از ایران خارج می‌شود. نخستین‌ بار با اعمال تحریم‌های شدید آمریکا علیه ایران، این شرکت خودروسازی فرانسوی از کشور خارج شد و همکاری با صنعت خودروی ایران را مسکوت گذاشت. بار دیگر اما با خروج ترامپ از برجام، پژو اعلام کرد که…
عضو هیات مدیره بازار متشکل ارزی اظهار داشت: این آتش سوزی در بخش و اتاق حسابداری رخ داده است و خوشبختانه نه اسناد و نه کامپیوتری از بین نرفته است.
عصر اقتصاد: رئیس اتاق تهران در واکنش به سخنان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران مبنی بر اجرای ممنوعیت واردات کالاهای مشابه طی کمتر از یک ماه از رویه ممنوعیت و محدودیت در واردات و صادرات کالاها که به گفته وی هر از گاهی از سوی دولت اعمال می‌شود،…
عصر اقتصاد: غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران در نشست کمیسیون حمل و نقل اتاق مشهد از تشکیل اتاق بازرگانی اوراسیا در‌اینده نزدیک خبر داد. به گفته رئیس پارلمان بخش خصوصی، پیشنهاد تشکیل این اتاق از سوی اتاق ایران ارائه شد و مورد موافقت قرار گرفت.
رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران می گوید که واحدهای این صنف در دو سال اخیر شرایط نامناسبی را از سرگذرانده اند که منجر به تعطیلی بسیار از آن ها شده است.
عضو هیات مدیره کنفدراسیون صنعت ایران گفت: مقاوم بودن اقتصاد، حمایت از تولید، مردمی‌کردن اقتصاد، مدیریت مصرف و فعالیت‌های دانش بنیان از ویژگی‌ها و اهداف مهم بخش تعاون است که می‌تواند در توسعه اقتصاد مقاومتی نقش مستقیمی ایفا کند.
صفحه 1 از 8

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395