اتاق ها و تشکل ها

عصر اقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد که روند ترخیص خودروهای وارداتی با مصوبه جدید هیأت دولت آغاز شده، اما در بسیاری از موارد از جمله لوازم آرایشی و بهداشتی و سایر اقلام متأسفانه هنوز رسوب کالا در گمرکات وجود دارد.
غلامحسین شافعی؛ رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: امروز صندوق های بازنشستگی در کشورهای توسعه یافته به عنوان نهاد بین نسلی شناخته می‌شوند. متاسفانه وضعیت صندوق های بازنشستگی کشور به گونه ای است که از بحران آن به عنوان یکی از اصلی ترین چالش اصلی اقتصاد کشور…
شافعی در مراسم تجلیل از صادر‌کننده‌های نمونه کشوری و استان خراسان رضوی بیان‌کرد که صادرکننده‌ها اصلا مشوق نمی‌خواهند، حداقل کاری کنیم هزینه‌های پیش‌بینی‌نشده به آنها تحمیل نشود.
رئیس اتاق ایران در همایش مناطق آزاد، ویژه و توسعه همکاری‌های اقتصادی با کشورهای همسایه که تمرکز اصلی آن روی صادرات، ترانزیت و اوراسیا بود، یکی از محورهای اصلی تحقق توسعه را مشارکت در پیمان‌های منطقه‌ای دانست و بی‌اعتنایی مسئولان کشور به این موضوع را مورد انتقاد قرار داد.
برگزار نشدن کمیسیون مشترک ایران و زیمبابوه از سال 2015 تا به امروز و سطح پایین تعاملات تجاری بین دو کشور به‌رغم وجود ظرفیت‌های بالا برای همکاری‌های دوجانبه، مهم‌ترین موضوعاتی بودند که در دیدار سفیر زیمبابوه در تهران با رئیس اتاق ایران مطرح شد.
رئیس اتاق مشترک ایران و سوئد با بیان اینکه تجار مجبور هستند از مبادلات غیرمستقیم از طریق صرافی یا مبادله تهاتری استفاده کنند عنوان داشت: پیش از آغاز دور دوم تحریم‌ها بانک‌های بزرگ سوئدی مانند SE banken یکی از بزرگترین بانک‌های این کشور، بانک نوردیا (Nordia) که بانک مشترک دانمارکی…
عصراقتصاد: مدیر کمیته آموزش کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی می گوید که اگرچه ثبت جهانی شهرهای خلاق از سال ۲۰۱۵ با ثبت دو شهر اصفهان و رشت شروع شد اما تا کنون به توسعه گردشگری در این شهرها دست پیدا نکردیم.
عصر اقتصاد: رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه در آیین نامه جدید بررسی تراکنشهای بانکی، حساب های بالای ۵میلیاردتومان بررسی می‌شوند،گفت که اگر وکلا اظهارنامه غیرواقعی بدهند، با جرایم سنگین مواجه می شوند.
عصر اقتصاد: همزمان با برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی ساخت و ساز؛ برنامه های جدید طراحی سازه های مدرن در شهر و شهرک سازی ارائه خواهد شد، نمایشگاهی که از 13 تا 16 بهمن ماه با مشارکت دانشکده های فنی مهندسی و همچنین حضور صنعتگران و مهندسان بخش های مختلف…
رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین معتقد است: شیوع ویروس کرونا نمی‌تواند تاثیری بر روابط تجاری ایران و این کشور در بلندمدت داشته باشد.
رئیس اتاق بازرگانی کردستان با بیان این‌که هدف از سامانه جامع تجارت ایران کمک به ارتزاق کولبران و مرزنشینان است، اعلام کرد که فعلا زیرساخت‌های لازم برای فعالیت سامانه در کردستان وجود ندارد.
عصر اقتصاد:هشتمین نمایشگاه بین المللی آسانسور، پله برقی، بالابرها، نقاله ها، قطعات و تجهیزات جانبی با حضور مسئولان حوزه مسکن و شهرسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شهر تهران و مدیرعامل شرکت بهره داری مترو تهران و مسئولان اتاق تعاون و جمع کثیری از…
عصر اقتصاد: سومین نمایشگاه بین المللی شیشه و تجهیزات وابسته با میزبان شرکت هایی از چین و ترکیه افتتاح شد.
آناهیتا یاوری عصر اقتصاد: نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران معتقد است که رمز ارز ها و بلاکچین ها رقیب و جایگزین پول نیستند اما می‌توانند پاسخگوی نیاز های کنونی حوزه بازرگانی باشند.
عصر اقتصاد: رئیس اتاق تعاون ایران در نشست مشترک با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری که هدف بررسی و گسترش همکاری های مشترک در اتاق تعاون ایران برگزار شد، از تشکیل کمیته مشترک بین اتاق تعاون کشور و حوزه فناوری ریاست جمهوری خبر داد.
آناهیتا یاوری عصر اقتصاد:رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با یادآوری اینکه مطابق قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار، دولت موظف است در هر طرح و برنامه‌ای نظر اتاق‌ها را جویا شود، بر آمادگی اتاق‌ها برای اعلام نظر درباره پیش‌نویس طرح‌ها و برنامه‌ها تاکید کرد.
رئیس هیات مدیره و دبیركل انجمن حسابداری ایران از فساد اقتصادی به عنوان مادر همه فسادها یاد كرد و گفت: مبارزه با فساد نباید صرفا پس از وقوع باشد، زیرا نتیجه‌ای جز بی‌انگیزه كردن مردم ندارد بلكه باید پیش و هنگام وقوع با آن مبارزه كرد.
رئیس اتاق بازرگانی تهران می‌گوید به جای بازگشت ارز حاصل از صادرات به داخل کشور، دولت می‌تواند این ارز را در کشور مقصد صادراتی از فعالان بخش خصوصی تحویل بگیرد.
عصر اقتصاد: نایب رئیس اتاق اصناف تهران از دارا بودن بروزترین شرایط استاندارد های جهانی در مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران خبر داد.
گردهمایی سراسری مراکز داوری اتاق تعاون امروز با حضور دادستان کل کشور، رئیس و هیات رئیسه اتاق تعاون در میان جمع کثیری از داوران مراکز داوری استان ها برگزار شد.
چهارشنبه, 25 دی 1398 ساعت 10:16

 چشم انداز اقتصاد ایران در سال 99

رئیس کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان در شرایط تحریم‌های ظالمانه آمریکا که فشار زیادی به اقشار جامعه؛ به‌ویژه قشر آسیب‌پذیر وارد شده است، وظیفه اتاق بازرگانی به‌عنوان پارلمان بخش خصوصی، را ارائه مشاوره به سه قوه، حمایت از اعضا و کمک به بهبود فضای…
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: نشست کمیسیون حقوقی و حمایت قضایی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با سعید کریمی، مدیر کل بازرسی و رسیدگی به شکایات دیوان عدالت اداری با محوریت تبیین و تشریح دادنامه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در خصوص تسویه حساب سنوات خدمت پرسنل قراردادی در اتاق…
عصراقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی تهران معتقد است که تحریم‌های ظالمانه و حضور مدیران ناکارآمد موجب شده متاسفانه به جایی برسیم که اعتماد در اقتصاد قربانی شود.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: رئیس اتاق تعاون ایران اعلام کرد که با وجود اینکه مدیران ارشد نظام با تحلیل درست به این نتیجه رسیده‌اند که برای گذر از این شرایط بخش خصوصی می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای داشته باشد، هنوز بخش خصوص نتوانسته سهم ۳۰ درصدی خود از اقتصاد را به دست آورد…
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران معتقد است با وجود آنکه احتمال شکل‌گیری تلاطم‌هایی در بازار بورس وجود دارد اما با توجه به روانی بودن این تغییرات و بر هم نخوردن ساختار بازار، نگرانی برای طولانی‌مدت بودن این تلاطم‌ها وجود ندارد.
عصر اقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی ایران از اجرا نشدن قانون بهبود مستمر محیط کسب ‌وکار پس از گذشت هفت سال انتقاد کرد.
عصر اقتصاد: مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران از موافقت هیات دولت با حذف سود بازرگانی ترخیص ماشین‌آلات وارداتی برای ورود به نمایشگاه‌ها خبر داد.
عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد است در صورتی که الزامات داخلی رونق تولید شکل بگیرد، واحدهای صنعتی ظرفیت قابل توجهی برای افزایش فرصت‌های شغلی دارند.
عضو اتاق بازرگانی با اشاره به فضاسازی دشمنان برای نابودکردن اصلی‌ترین بازار صادراتی کشور گفت: در دورانی که دشمنان به دنبال تقویت کمپین «نه به کالای ایرانی» و یا کمپین «نخرید تا خراب شوند» بودند، قاسم سلیمانی از طریق حشد الشعبی این فضاسازی را شکستند و نگذاشتند که شوک منفی…
رییس اتاق بازرگانی ایران و عراق اظهار داشت: کولبری زندگی مردم منطقه را اداره می‌کند هر چند که حداقل سود نصیب کولبران می‌شود و در بخش کولبری لوازم خانگی سود اصلی را تهران نشینان می‌برند. از این رو در ساماندهی کولبری به بحث عدالت توجه جدی خواهد شد.
صفحه 1 از 11

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395