اتاق ها و تشکل ها

چهارشنبه, 20 فروردين 1399 ساعت 14:35

پاسخ نهضت تعاون دنیا به کووید ۱۹

عصر اقتصاد: علیرغم وضعیت پیچیده و بسیار دشوار فعلی، اعضای سازمان بین المللی تعاونی های بهداشت به سرعت وارد عمل شدند و به منظور پاسخ به این بحران، طرحهایی را راه اندازی و مدیریت کردند. در حال حاضر، خدمات تعاونی های سلامت ضرورت بیشتری نسبت به قبل دارند و برای…
رئیس اتاق اصناف ایران گفت: فهرست مشاغل مجاز به فعالیت از ابتدای هفته آینده، فردا (۱۹ فروردین) برای تصمیم گیری نهایی به ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام می‌شود.
رئیس اتاق بازرگانی انگلیس و ایران ضمن استقبال از نخستین عملیات مالی با ایران بر اساس ساز وکار موسوم به اینستکس، خواستار تداوم و توسعه استفاده از این ساز وکار شد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نامه‌ای به رئیس جمهور پیشنهاد داد تا با هدف تامین نقدینگی واحدهای تولیدی و تداوم صادرات، بخشی از منابع بلوکه شده پرداختی صادرکنندگان از محل مالیات بر ارزش افزوده صادرات از سوی سازمان امور مالیاتی، آزاد شود.
 عصر اقتصاد رئیس اتحادیه قنادی، شیرینی فروش و کافه قنادی استان تهران اعلام کرد که بدون تردید نوسانات سیاسی و اقتصادی بر روند تأمین و عرضه بسیاری از مواد اولیه تأثیرگذار است اما تاکنون تلاش شده است با همکاری نزدیک زنجیره تأمین و توزیع خللی در تهیه و توزیع محصولات…
 عصر اقتصاد: حسین‌زاده از رئیس کل بانک مرکزی خواست تا تعویق در بازپرداخت بدهی‌های بانکی فعالان صنعت نمایشگاهی را تسری بخشد.
غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران در نشست ستاد پیشگیری از کرونای اتاق بازرگانی مشهد ضمن تأکید بر اهمیت توجه به نکات پیشگیرانه در مواجهه با بیماری کرونا، ارائه بسته‌های حمایتی دولت برای آسیب‌دیدگان کرونا، طبق پیشنهاد بخش خصوصی را خواستار شد. اتاق مشهد در راستای مشارکت برای مقابله با همه‌گیری…
سه شنبه, 13 اسفند 1398 ساعت 09:52

فریز کوتاه مدت مطالبات مالیاتی و بانکی

رئیس اتاق ایران بیان کرداتاق ایران از نزدیک وضعیت کسب و کارها را رصد می‌کند؛ بسیاری از کسب و کارها با رکود مواجه شده اند و پیشنهاد ما فریز مطالبات مالیاتی و بانکی برای مدتی کوتاه است.
رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها گفت: مسافرانی که در تهران هستند، می‌توانند بدون کسر مبلغی، پول خود را از هتل‌ها پس بگیرند.
حسین سلیمی رئیس اتاق مشترک ایران و افغانستان، درباره وضعیت حال حاضر مرز‌های زمینی و هوایی کشورمان با کشور افغانستان اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشورمان، مرز‌های زمینی و هوایی بین ایران و افغانستان همچنان بسته است.
پویش فعالان اقتصادی بخش خصوصی برای عبور از بحران کرونا با عنوان «پویش نفس» آغاز به کار کرد.
رئیس کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاوررزی تهران معتقد است بازگشت به لیست سیاه FATF هزینه تجارت را بیش از پیش افزایش می‌دهد.
عصراقتصاد: به اعتقاد رئیس اتاق بازرگانی تهران، اگرچه تحریم‌ها شرایط اقتصادی ایران را با چالش مواجه کرده است اما این تهدید را می‌توان به فرصت نیز تبدیل کرد و مبادلات تجاری دو کشور ایران و پاکستان را بر مبنای تهاتر و از کانال بخش‏خصوصی قرار داد تا هر دو کشور…
اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تمام کارت های بازرگانی که تا تا پایان اسفند منقضی می‌شدند را تا پایان فروردین ماه تمدید کرده است.
غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران، بی‌توجهی به نوآوری را یکی از موانع اساسی توسعه اقتصادی دانست و معتقد است در کشور ما نوآوری در اولویت برنامه‌های اقتصادی قرار ندارد و سود و پاداش آن نیز به قواره سود و پاداش دلالی و سوداگری نیست. به عقیده شافعی، پایین بودن سهم…
یک مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه معتقد است واگذاری رتبه‌بندی کارت‌های بازرگانی به اتاق‌های بازرگانی علاوه بر ایجاد انحصار، با قانون «حداکثر استفاده از توان تولیدی» در تعارض است.
عصر اقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد که روند ترخیص خودروهای وارداتی با مصوبه جدید هیأت دولت آغاز شده، اما در بسیاری از موارد از جمله لوازم آرایشی و بهداشتی و سایر اقلام متأسفانه هنوز رسوب کالا در گمرکات وجود دارد.
غلامحسین شافعی؛ رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: امروز صندوق های بازنشستگی در کشورهای توسعه یافته به عنوان نهاد بین نسلی شناخته می‌شوند. متاسفانه وضعیت صندوق های بازنشستگی کشور به گونه ای است که از بحران آن به عنوان یکی از اصلی ترین چالش اصلی اقتصاد کشور…
شافعی در مراسم تجلیل از صادر‌کننده‌های نمونه کشوری و استان خراسان رضوی بیان‌کرد که صادرکننده‌ها اصلا مشوق نمی‌خواهند، حداقل کاری کنیم هزینه‌های پیش‌بینی‌نشده به آنها تحمیل نشود.
رئیس اتاق ایران در همایش مناطق آزاد، ویژه و توسعه همکاری‌های اقتصادی با کشورهای همسایه که تمرکز اصلی آن روی صادرات، ترانزیت و اوراسیا بود، یکی از محورهای اصلی تحقق توسعه را مشارکت در پیمان‌های منطقه‌ای دانست و بی‌اعتنایی مسئولان کشور به این موضوع را مورد انتقاد قرار داد.
برگزار نشدن کمیسیون مشترک ایران و زیمبابوه از سال 2015 تا به امروز و سطح پایین تعاملات تجاری بین دو کشور به‌رغم وجود ظرفیت‌های بالا برای همکاری‌های دوجانبه، مهم‌ترین موضوعاتی بودند که در دیدار سفیر زیمبابوه در تهران با رئیس اتاق ایران مطرح شد.
رئیس اتاق مشترک ایران و سوئد با بیان اینکه تجار مجبور هستند از مبادلات غیرمستقیم از طریق صرافی یا مبادله تهاتری استفاده کنند عنوان داشت: پیش از آغاز دور دوم تحریم‌ها بانک‌های بزرگ سوئدی مانند SE banken یکی از بزرگترین بانک‌های این کشور، بانک نوردیا (Nordia) که بانک مشترک دانمارکی…
عصراقتصاد: مدیر کمیته آموزش کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی می گوید که اگرچه ثبت جهانی شهرهای خلاق از سال ۲۰۱۵ با ثبت دو شهر اصفهان و رشت شروع شد اما تا کنون به توسعه گردشگری در این شهرها دست پیدا نکردیم.
عصر اقتصاد: رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه در آیین نامه جدید بررسی تراکنشهای بانکی، حساب های بالای ۵میلیاردتومان بررسی می‌شوند،گفت که اگر وکلا اظهارنامه غیرواقعی بدهند، با جرایم سنگین مواجه می شوند.
عصر اقتصاد: همزمان با برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی ساخت و ساز؛ برنامه های جدید طراحی سازه های مدرن در شهر و شهرک سازی ارائه خواهد شد، نمایشگاهی که از 13 تا 16 بهمن ماه با مشارکت دانشکده های فنی مهندسی و همچنین حضور صنعتگران و مهندسان بخش های مختلف…
رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین معتقد است: شیوع ویروس کرونا نمی‌تواند تاثیری بر روابط تجاری ایران و این کشور در بلندمدت داشته باشد.
رئیس اتاق بازرگانی کردستان با بیان این‌که هدف از سامانه جامع تجارت ایران کمک به ارتزاق کولبران و مرزنشینان است، اعلام کرد که فعلا زیرساخت‌های لازم برای فعالیت سامانه در کردستان وجود ندارد.
عصر اقتصاد:هشتمین نمایشگاه بین المللی آسانسور، پله برقی، بالابرها، نقاله ها، قطعات و تجهیزات جانبی با حضور مسئولان حوزه مسکن و شهرسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شهر تهران و مدیرعامل شرکت بهره داری مترو تهران و مسئولان اتاق تعاون و جمع کثیری از…
عصر اقتصاد: سومین نمایشگاه بین المللی شیشه و تجهیزات وابسته با میزبان شرکت هایی از چین و ترکیه افتتاح شد.
آناهیتا یاوری عصر اقتصاد: نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران معتقد است که رمز ارز ها و بلاکچین ها رقیب و جایگزین پول نیستند اما می‌توانند پاسخگوی نیاز های کنونی حوزه بازرگانی باشند.
صفحه 1 از 11

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399