مناطق آزاد

معاون فنی و امور گمرکی گمرک جمهوری اسلامی ایران با تشریح موجودی کالاهای دپوشده در بنادر و گمرکات کشور به آخرین وضعیت ترخیص کالاهای اظهاری به گمرکات کشور پرداخت.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از وارد شدن ۸۰۰ هزار تن انواع کالاهای اساسی به کشور از طریق بندر چابهار طی ۴ ماه نخست امسال خبر داد که رشد ۱۲۵ درصدی نسبت به ۴ ماهه ۹۸ داشته است.
در بازدید مدیرکل و معاونین صدا و سیمای مرکز یزد از بندرخشک پیشگامان بر ضرورت آگاهی بخشی درباره خدمات بندرخشک تاکید شد.
معاون بندری سازمان بنادر گفت: هیچ قرارداد بندری با چینی‌ها نداریم و این برنامه هنوز در مرحله تعیین چارچوب ها به سر می‌برد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با ارسال اولین محموله ترانزیتی افغانستان به چین از طریق بندر شهید بهشتی چابهار، کریدوری جدید برای این بندر بزرگ اقیانوسی گشوده شد.
مدیرعامل بندرخشک پیشگامان گفت: بستر مناسب سرمایه گذاری و اشتغال در بندرخشک فراهم شده است.
مشاور رئیس جمهوری رویکرد پژوهشی مرکز تحقیقات را در راستای اهداف کلان ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دانست و از ایجاد ۸ منطقه آزاد و ویژه اقتصادی جدید با رویکرد هوشمندسازی خبر داد.
مشاور رییس جمهور رویکرد پژوهشی مرکز تحقیقات را در راستای اهداف کلان ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی رویکردی دانست که زمینه همکاری‌های آتی را فراهم می‌کند و از ایجاد ۸ منطقه آزاد و ویژه اقتصادی جدید، خبر داد.
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از نجات موفقیت آمیز یک فروند لنج تجاری حامل بار صادرات میوه و‌تره بار از آبگرفتگى در اسکله بنادر و دریانوردی بندرلنگه خبر داد.
مدیرعامل منطقه آزاد کیش با اعلام اینکه در راستای مشارکت در برگزاری جام جهانی قطر مجموعه ورزشی این جزیره آماده شده و بخش خصوصی نیز در حال آماده‌سازی سه زمین فوتبال و هتل‌ است گفت که اگر بتوان مزیت رقابتی ایجاد کرد به طور حتم کیش گزینه مناسبی برای جذب…
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بالغ بر ۱۰۰ میلیون یورو میزان اعتباری است که صرف ساخت ناوگان عملیاتی مورد نیاز سازمان بنادر و دریانوردی خواهد شد.
 مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب از در دستور کار قرار گرفتن تبدیل این نمایشگاه به منطقه آزاد خبر داد.
چهارشنبه, 21 خرداد 1399 ساعت 10:11

منطقه آزاد چابهار بزرگتر می‌شود

با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و مدیرعامل منطقه آزاد چابهار، تفاهم نامه همکارهای متقابل سازمان بنادر و دریانوردی و منطقه آزاد چابهار، به منظور اجرایی شدن قوانین و مقررات مناطق آزاد در بنادر چابهار امضا شد.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن رد کردن برخی اظهارات مبنی بر معطلی بیش از دو میلیون تن نهاده دامی در بنادر کشور گفت: سازمان بنادر در ترخیص و خروج این کالاها نقشی نداشته و این امر به مراجعه صاحبان کالا و صدور مجوزهای لازم از…
تولیدکنندگان پوشاک در نامه‌ای خطاب به اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان، به افزایش تعداد مناطق آزاد اعتراض کردند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سال گذشته در شرایط سخت اقتصادی کار ساخت ۱۱ پروژه سرمایه گذاری بخش خصوصی با ارزشی بالغ بر پنج هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان تحت قراردادهای ‪BOT‬ در بنادر کشور آغاز شد.
با وجود تاکید سازمان بنادر نسبت به افزایش توان عملیاتی بنادر کشور، عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور، حدود ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: بندر چابهار مشتری خاص خود را دارد و مسیر از طریق این بندر کوتاه‌تر است و اگر ظرفیت سازی مقرراتی ادامه داشته باشد و سهولت‌های نرم افزاری بیشتری را فراهم کنیم، امکان رقابت با بندر چابهار وجود ندارد چراکه شرایط به لحاظ بعد مسافت…
عضو هیات مدیره و معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش از آماده سازی کیش ایر برای واگذاری بخشی از سهام آن در بازار سهام خبر داد.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه خروج امریکا از برجام مشکلات جدی ارزی برای کشور ایجاد کرد، گفت: اگرچه برخی از این سیاست‌ها با قوانین مناطق آزاد مغایر است اما به دلیل شرایط اقتصادی موجود، این قوانین اعمال شدند.
زیرتیتر: مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد: توسعه صنایع پایین دست آلومینیوم در اولویت برنامه‌های این منطقه قرار دارد
دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه در حال حاضر ۴۸۴ موافقتنامه تجاری معتبر بین‌المللی در حال اجراست، بی ثباتی حاکم بر اقتصاد بین الملل طی دو سال گذشته که به دلیل تصمیمات نابخردانه رئیس جمهوری دلال مسلک آمریکا، ایجاد شده است را عامل عدم تمایل تعهد سپاری کشورها…
دوشنبه, 14 بهمن 1398 ساعت 15:27

منطقه آزاد مالی، نیاز امروز کشور است

دبیر سابق شورای هماهنگی مناطق آزاد گفت: شهر دوبی یک منطقه آزاد تجاری و صنعتی است که یک بخش آن تبدیل به منطقه آزاد مالی شده است و از قوانین مالی و بانکی مستثنی است. در قانون تاسیس مناطق آزاد کشورمان نیز این ظرفیت دیده شده اما متاسفانه تاکنون اجرایی…
دولت هند در برنامه بودجه سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ خود که روز گذشته به پارلمان این کشور ارائه کرد، بودجه اختصاص یافته به پروژه بندر چابهار را در مقایسه با سال گذشته دو برابر افزایش داد.
عصر اقتصاد - گیلان، ریحانه خوشحال: نشست دو روزه مدیران و کارشناسان حوزه گمرک و ترانزیت مناطق آزاد هشت گانه کشور به ریاست ناصر خرمالی مدیر توسعه صادرات، گمرک و ارزش افزوده دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مرکز همایش ها و نمایشگاه های این منطقه برپا شد.
عصراقتصاد: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از انجام پروژه هوشمند سازی بنادر، با تخصیص اعتبارات مناسب؛ بر اساس برنامه زمان بندی شده و با بهره گیری از مرکز هوشمند سازی در دانشگاه صنعتی شریف خبر داد.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه تصویب 7 منطقه جدید آزاد در مجلس متوقف نشده است، گفت: تصویب کاهش معافیت های مالیاتی در مناطق آزاد بسیار بعید به نظر می رسد.
معاون برنامه‌ریزی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد گفت: در برخی از مناطق آزاد در سایر کشورها معافیت‌های مالیاتی دایمی و در برخی از کشورها هم معافیت‌های مالیاتی 50 ساله وجود دارد. حال اینکه در ایران معافیت مالیاتی در مناطق آزاد 20 سال است که پیشنهاد کاهش 50 درصد آن را…
عصر اقتصاد: رئیس سازمان توسعه تجارت در تشریح موافقتنامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین ج.ا ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو اظهار کرد: این موافقت‌نامه مفصل‌ترین و جامع‌ترین موافقت‌نامه تجاری است که تاکنون ایران منعقد کرده و و ویژگی‌های خاصی دارد که با سایر موافقتنامه‌های دو‌جانبه و…
یک مقام مسوول در شورای عالی مناطق آزاد اظهار داشت: ثبت سفارش کالا طبق مصوبه کمیته تعیین فهرست و سهمیه کالای همراه مسافر برای ورود هر گونه کالا به مناطق آزاد الزامی و اجباری بوده و باید تمامی کالاها ثبت سفارش شوند و پوشاک نیز از این موضوع مستثنی نیست.
صفحه 1 از 10

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399