وزارت آموزش و پرورش

 در راستای اجرایی کردن سند تحول بنیادین، بسته‌های تحولی آموزش‌وپرورش مربوط به هر حوزه تهیه، تدوین و در قالب کتاب منتشر و جهت اجرا به استان‌ها ابلاغ شد.
شنبه, 07 تیر 1399 ساعت 16:31

ساخت ۱۴ مدرسه اوتیسم

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور با تشریح جزئیات آموزش دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در ایام کرونا از ساخت ۱۴ مدرسه اوتیسم، سنجش سلامت بیش از ۱ میلیون و ۵۰ هزار کودک در سال قبل، طراحی بسته طلایی مداخلات بهنگام، ۳۲۰ هزار ساعت فعالیت آموزشی منزل محور و فردبه‌فرد در ایام…
معلمان قرارداد کار معین، یعنی معلمانی که هر ساله قراردادشان تمدید می‌شود، به تبعیض در حکم‌ها و حقوق‌‌هایشان معترض هستند. آنها می‌گویند ما همان کار معلمان پیمانی را انجام می‌دهیم اما حقوقمان نصف آنها است.
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که در سال تحصیلی گذشته نظارت بر فرایند ثبت‎نام انجام شده است و ۲۸ هزار و ۵۳۴ بازدید صورت گرفت که از این تعداد، ۱۹۴۸ تخلف دریافت وجه، ۷۸۷ تخلف محدوده‎بندی ثبت‎نام و ۱۴۹ تخلف مربوط به…
وزیر آموزش و پرورش با صدور بخشنامه‌ای خطاب به معاونت‌ها، سازمان‌ها و مراکز این وزارتخانه، ادارات کل آموزش وپرورش استان‌ها و دانشگاه‌های فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی، با استناد به برخی قوانین از جمله قانون منع مداخله کارکنان دولت در معاملات دولتی، قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با…
وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه با تداوم شرایط موجود آموزش‌ها ترکیبی خواهد بود، اظهارکرد: احتمال فعالیت مدارس در مناطق کم‌جمعیت به روال عادی و مناطق پرجمعیت به‌صورت زوج و فرد وجود دارد.
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
شیوع ویروس کرونا تمامی مدارس کشور را از اوایل اسفندماه به تعطیلی کشاند و پرونده سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ با برگزاری کلاس‌های مجازی، بازگشایی یک ماهه مدارس برای رفع اشکال و در نهایت ارزیابی‌های غیرحضوری بجز برای دو پایه نهم و دوازدهم، بسته شد. حال طبق مصوبه ستادملی مقابله با کرونا…
وزیر آموزش و پرورش از امکان توزیع دانش‌آموزان در روزهای هفته خبر داد و گفت که اگر بنا شود تعداد حاضران کاهش یابد، دانش‌آموزان را برای به مدرسه آمدن به چند بخش تقسیم می‌کنیم.
حاجی میرزایی گفت:امسال با توجه به بودجه اختصاص داده‌شده ۲۵ هزار نفر از معلمان حق‌التدریسی جذب آموزش و پرورش می‌شوند.
بنابر اعلام رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، میانگین افزایش افزایش شهریه سال تحصیلی جاری ۲۳ درصد است که البته سقف افزایش امسال ۳۰ درصد و حداقل شهریه نیز ۱۵ درصد است.
به گفته وزیر آموزش و پرورش، تبدیل وضعیت معلمان حق‌التدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و مربیان پیش دبستانی که تعداد آنها براساس حکم قانون 87 هزار نفر است، صورت می‌گیرد که یکی از شروط آن به میزان ردیف بودجه است.
بر اساس شاخص‌های سازمان اداری استاندارد و شورای عالی وزارت، حدود ۱۹۷ هزار نفر در آموزش و پرورش کمبود نیرو داریم.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح تلویزیون تابستانی حول محور مهارت‎آموزی دانش‎آموزان خبر داد.
شیوه‌نامه اجرایی رتبه‌بندی معلمان با امضای محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش برای اجرا به ادارات کل استان‌ها ابلاغ شد.
وزیر آموزش و پرورش تحول در نظام تعلیم و تربیت را ضروری دانست و گفت: ما از نظر شرعی به دلیل خواسته رهبر معظم انقلاب و از نظر قانونی به دلیل مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ماموریت داریم که این تحول را پیگیری و اجرا کنیم.
حاجی میرزایی گفت: در حال حاضر آماده برگزاری امتحانات پایان سال هستیم و باید تلاش کنیم تا پایانی ایمن برای سال تحصیلی داشته باشیم.
سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 15:34

صدور احکام رتبه‌بندی معلمان‌

دبیرکل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، گفت: تا اواسط خرداد، احکام رتبه‌بندی معلمان صادر می‌شود.
بنابر اعلام وزارت آموزش و پرورش بیش از ۱۶هزار نام کاربری و رمز ورود به سامانه دریافت تسهیلات از طریق پیامک به موسسان مدارس و مراکزغیردولتی و آموزش از راه دور کشور ارسال شد. این امر در راستای اجرای طرح بسته‌های حمایتی دولت برای مدارس و مراکز غیردولتی صورت گرفته…
ثبت سفارش کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۰ـ۱۳۹۹ برای تمام دوره‌های تحصیلی از طریق سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com انجام می‌شود.
به گفته وزیر آموزش و پرورش، صدور احکام فرهنگیان نیازمند مصوبه دولت است و به محض دریافت مصوبه این کار انجام می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش گفت: احکام رتبه‌بندی معلمان نیازمند مصوبه دولت است و آموزش و پرورش پیگیری لازم را برای تصویب این مصوبه انجام خواهد داد.
معاونت تربیت‌بدنی و سلامت دستورالعمل برگزاری امتحانات و آزمون‌های تراکمی دانش‎آموزان در شرایط فاصله‌گذاری اجتماعی را ابلاغ کرد.
با نزدیک شدن به ماه خرداد، تقریبا تکلیف چگونگی ارزیابی تحصیلی دانش‎آموزان در ۱۲ پایه تحصیلی روشن شده و آزمون حضوری در پایه نهم و دوازدهم برگزار می‎شود مگر آنکه تصمیم دیگری دقیقه ۹۰ گرفته شود.
چهارشنبه, 24 ارديبهشت 1399 ساعت 11:16

دستورالعمل اجرایی ثبت‌نام در مدارس ابلاغ شد

با امضای وزیر آموزش و پرورش دستورالعمل اجرایی ثبت‌نام دانش‎آموزان ابلاغ شد. به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وزیر آموزش و پرورش «دستورالعمل اجرایی ثبت‎نام دانش‎آموزان» را در راستای اتخاذ تدابیرلازم به منظور انجام ثبت‎نام دانش‎آموزان در فضایی امن و آرام، سیاست کاهش تمرکز و تفویض اختیار و…
وزیر آموزش و پرورش گفت: تصمیم گرفته شد از ۲۷ اردیبهشت‌ماه همه مدارس بازگشایی شوند و تمام کارکنان و معلمان در مدرسه حضور یابند تا چنانچه دانش آموزان ابهامات و اشکالاتی در خصوص دروس خود دارند، برطرف شود.
وزیر آموزش و پرورش گفت: تصمیم گرفته شد از ۲۷ اردیبهشت‌ماه همه مدارس بازگشایی شوند و تمام کارکنان و معلمان در مدرسه حضور یابند تا چنانچه دانش آموزان ابهامات و اشکالاتی در خصوص دروس خود دارند، برطرف شود.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اعلام رشد ۲۷ درصدی بودجه سال ۹۹ این وزارتخانه گفت: اعتبارات وزارت آموزش و پرورش از ۵۶ هزار میلیارد تومان به ۶۳ هزار میلیارد تومان رسیده است.
چهارشنبه, 17 ارديبهشت 1399 ساعت 08:13

سیم‎کارت دانش‎آموزی از انکار تا اصرار

آموزش و پرورش در 8 سال گذشته و تا پیش از شیوع کرونا اصلی‌ترین مانع در فراگیر شدن سیم‌کارت‌های دانش‌آموزی بود اما حالا متوجه شده است که پیشنیاز استفاده دانش‌آموزان از آموزش‌های مجازی برخورداری آنان از چنین سیم‌کارتهایی است وزارت آموزش و پرورش در حالی از آماده‎شدن سیم‎کارت‎های دانش‎آموزی خبر…
رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایلنا، درباره بازگشایی مدارس در مهر با وجود اعلام معاون وزیر بهداشت مبنی بر وقوع قطعی موج دوم و سوم کرونا در پاییز گفت: در حال حاضر درباره بازگشایی مدارس در حال کار کردن روی برنامه‌هایی هستیم که…
صفحه 1 از 16

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399