زیربنایی

 وزیر راه و شهرسازی با دعوت از سرمایه گذاران برای تولید مسکن استیجاری گفت: انبوه سازان و سرمایه گذاران برای ساخت مسکن استیجاری در کشور امتیازات ویژه ای از دولت دریافت می کنند، این موضوع قانونی در سالهای گذشته از سوی سازندگان مورد استقبال قرار نگرفته است.
 رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: مهندسان ایرانی به زودی گواهینامه کار در اتحادیه اروپا را با برگزاری آزمون در آلمان دریافت می‌کنند.
چهارشنبه, 26 تیر 1398 ساعت 10:45

کاهش عمر ساختمان در کشور به ٢٣ سال رسید

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه باید سیستم تعمیر و نگهداری ساختمان در نظام ملی ساخت و ساز تعریف شود، گفت: عمر ساختمان در کشور به ٢٣ سال کاهش پیدا کرده است در حالی که عمر ساختمان می تواند به بیش از ۱۰۰ سال برسد.
برای کنترل تقاضا، پیشنهاد شده است که اعطای تسهیلات در سال اول مشروط به قراردادهای اجاره‌ای باشد که یک سال از زمان آنها گذشته و منوط به ارایه کد رهگیری باشد، اما در سنوات بعد می‌توان دامنه استفاده از این تسهیلات را گسترش داد.
علی نبیان، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، در نشست مشترکی با خداداد غریب پور، مدیرعامل ایمیدرو، بر اولویت بحث مشارکت در پروژه ها برای سازمان ملی زمین و مسکن تاکید کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم با مشارکت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران پروژه های ساخت…
مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور گفت: با هم‌افزایی بنیاد مستضعفان و امضای تفاهم‌نامه توانستیم ۶ هزار و ۲۵۰ خانه در طول چهار سال برای این خانواده‌ها بسازیم و ۶ هزار و ۵۸۸ خانه در مراحل ساخت هستند.
چهارشنبه, 26 تیر 1398 ساعت 15:07

خیلی دور خیلی نزدیک در حمل و نقل

یکم: روزی، روزگاری حمل و نقل . با آنکه سالیان زیادی از آغاز برنامه توسعه می گذرد به دلایل مختلف و با تأسف فراوان جایگاه واقعی صنعت حمل و نقل و به ویژه بخش حمل و نقل جاده ای در مقایسه با سایر کشورهای همجوار و همسطح همچنان از افق…
نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با پیش بینی کاهش 20درصدی قیمت مسکن در نیمه دوم سال تاکید کرد: افزایش قیمت مسکن ربطی به برجام و تحریم ندارد.
مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن با بیان این‌که طرح مسکن اقساطی کارکنان دولت به رؤیت رئیس‌جمهور رسیده و برای بررسی کارشناسی به سازمان برنامه ارجاع شده است گفت: طبق پیشنهاد اولیه ۲۰ تا ۴۰ درصد حقوق پرسنل به خرید مسکن اختصاص می‌یابد.
سقف تسهیلات مسکن مهر برای حدود 200 هزار واحد مسکونی در حال ساخت که پیشرفت فیزیکی حداقل 70 درصدی دارند اما هنوز کار ساخت و تکمیل آنها به پایان نرسیده است، از 40 میلیون تومان فعلی به حداکثر 50 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.
وزیر ارتباطات در خصوص قطعی اینترنت در روز کنکور گفت: روز کنکور در ۲۱۰ نقطه اختلال شبکه اینترنت داشتیم تا امنیت سوال‌های مطرح شده حفظ شود و چنین تصمیم گرفته شد که دسترسی به نت محدود شود.
عصراقتصاد: آشفته بازار مسکن اگرچه مقصران و عوامل گوناگونی دارد که خانه های خالی و بازار بازی های سوداگران تنها یکی از هزاران عامل است ،اما مالیات خانه های خالی که این روزها بحث آن داغ شده و محور توجه ها قرار گرفته است می تواند به عنوان راهکاری برای…
اهالی زلزله زده مسکن مهر شهید شیرودی شهرستان سرپل ذهاب که منازلشان در زلزله آبان سال ۹۶ تخریب و آسیب دید اکنون در انتظار تحقق وعده مسکن و شهرسازی برای تحویل واحدهای مسکونیشان برای اسکان هرچه سریع تر در آن هستند.
 یک کارشناس مسکن گفت: با توجه به افزایش جمعیت اجاره نشین سهم مسکن اجاره ای در طرح اقدام ملی از سوی بخش خصوصی و دولت مشخص شود چرا که این اقدام می تواند در بلندمدت فضای اجاره داری حرفه‌ای را در کشور توسعه دهد.
دوشنبه, 24 تیر 1398 ساعت 15:02

رشد 40 درصدی سهام سیمان سفید نی ریز

قیمت هر سهم سهام شرکت سیمان سفید نی ریز در هشت روز گذشته 40 درصد رشد داشته که این موضوع رشد ثابت 5 درصدی در هر روز را نشان می دهد.
 رئیس سازمان فضایی ایران گفت: هر سال ۵ نقطه مداری جدید به نام ایران ثبت می‌کنیم، اما این نقاط مداری اگر در بازه زمانی تعیین شده، استفاده نشود، در اختیار دیگر کشورها قرار می‌گیرد.
رئیس هیات‌مدیره سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق گفت: صنعت استخراج ارزهای مجازی از نظر فنی به دلیل تداوم در مصرف، جزء مصرف‌کنندگان خوب برق محسوب می‌شوند و قانونی شدن و تعیین تکلیف فعالان این عرصه به نفع صنعت برق کشور است.
مدیرعامل شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات گفت: افزایش کیفیت سرویس های اینترنتی و رضایت مشترکان هدف اصلی این شرکت است.
نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه مالکیت ۷۰۰ واحد مسکونی توسط یک شخص حقیقی صحت ندارد و مالک این واحدها، بانک‌ها هستند، گفت: به شرط ثبات قیمت ارز، واحدهای بالای ۱۵۰ متر تا پایان شهریور ماه احتمالا با افت قیمت مواجه می‌شوند.
استاندار تهران گفت: این استان در بخش های مختلف به خصوص بخش پتروشیمی آماده همکاری با سرمایه گذاران عراقی است.
انگار ما ایرانیان به تغییر کاربری اراضی، قطع درختان، افروختن آتش، چرای دام و احداث جاده برای نابودی جنگل‌ها بسنده نکرده‌ایم و در سال‌های اخیر با احداث «معادن» در جنگل‌ها تیشه بر نابودی ریشه درختان و البته خودمان، به دست گرفته‌ایم، این در حالی است که ثبت جنگل‌های هیرکانی در…
به گفته رییس سازمان حفاظت محیط زیست احیای جنگل‌های زاگرس بیش از ۱۰۰ سال طول می‌کشد و با اجرای طرح‌های ۵ ساله و ۱۰ ساله احیای آن امکان‌پذیر نیست.
عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران درباره صدور پروانه ساخت یک برج ۳۱ طبقه در حاشیه دریاچه خلیج فارس تذکر داد.
 برای نخستین بار سوپر نفتکش توسط یک شرکت ایرانی در بندر عباس تعمیر شده است.
یکشنبه, 23 تیر 1398 ساعت 10:33

قیمت بلیت هواپیما نجومی شد

ایرلاین ها قیمت بلیت پروازهای خود در مسیر مشهد-تهران را بین 229 هزار و 400 تا 754 هزار و 600 تومان اعلام کرده اند.
شنبه, 22 تیر 1398 ساعت 05:00

اقتصاد مسکن مصدوم است، نه بیمار

سجاد عسگری عصراقتصاد: بازار مستغلات و مسکن در یکسال اخیر در شرایط منحصربه فردی قرار گرفته است، به گونه ای که رفتارهای این بازار نه با مکانیزم بازار رقابت و تحلیل های کلاسیک همخوانی دارد و نه تحلیلگران سنتی به روش های قبلی خود می توانند شرایط فعلی بازار مسکن…
رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران خبر داد: به دلیل کاهش ۶۰ درصدی معاملات مسکن شاهد کاهش ۵ تا ۱۲ درصدی قیمت خانه در بسیاری از مناطق شهر تهران هستیم.
معاون وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: اصلی‌ترین استراتژی ما به رسمیت شناسی ارز دیجیتال است. به رسمیت شناسی به این معنی که از لحاظ قانونی پروانه بهره‌برداری برای استخراج ارز دیجیتال صادر شود.
شنبه, 22 تیر 1398 ساعت 12:04

جریمه 5 میلیارد دلاری فیسبوک

فیسبوک از سوی کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده آمریکا تحت تأثیر رسوایی امنیتی و سرقت اطلاعات کاربرانش به علت همکاری با مؤسسه تحقیقاتی و مشاوره‌ای کمبریج آنالتیکا به پرداخت یک جریمه ۵ میلیارد دلاری محکوم شده است.
مایکروسافت، آمازون، فیس بوک، اپل و گوگل جمعا به میزان چهر تریلیون و ۳۶۰ میلیارد دارایی دارند که در سال گذشته با افزایش ارزش سهام چشمگیری روبه‌رو بوده‌اند.
صفحه 1 از 230

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395