شهرداری ها

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران درباره صدور پروانه ساخت یک برج ۳۱ طبقه در حاشیه دریاچه خلیج فارس تذکر داد.
صبح امروز شهردار تهران با حضور در کیلومتر ١٧ بزرگراه فتح، در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی مناطق ٢١ و ٢٢ و کنترل سیلاب شمال و غرب شهر تهران حضور یافت و بر ضرورت بازچرخانی آب در تهران تأکید کرد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: از نظر شهرداری همه رانندگان تاکسی‌ موظف به روشن کردن کولر در تابستان و بخاری در زمستان هستند و رانندگان نباید وجه اضافی از شهروندان دریافت کنند.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی نسبت به ساخت و سازهای اطراف مجلس شورای اسلامی تذکر داد.
یکشنبه, 16 تیر 1398 ساعت 15:07

اتمام بررسی تفریغ بودجه ۹۶ شهرداری

در پایان گزارش تفریغ بودجه ۹۶ مدیریت شهری، اعضای شورای شهر، شهرداری تهران را ملزم به ارائه گزارش جامعی از بدهی های شهرداری کردند.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: برای کم کردن سرفاصله‌ حرکت اتوبوس‌ها به ۳ هزار دستگاه اتوبوس نیاز داریم.
شهردار تهران: خوشبختانه مجوز برگزاری انتخابات شورایاری‌ها از دولت گرفته شد؛ وزارت کشور عقیده داشت در ابتدا باید دولت مجوز برگزاری انتخابات را صادر کند تا همکاری‌های لازم از سوی وزارتخانه صورت بگیرد. در نهایت نیز دولت مجوز را صادر کرد که این امر جای تقدیر دارد.
معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران طی فراخوانی از جاماندگان خواست برای ثبت‌نام کارت‌بلیت خبرنگاری اقدام کنند
دوشنبه, 10 تیر 1398 ساعت 10:33

قطارهای «ایران ساخت» روی ریل مترو

عصراقتصاد: قرارداد مشارکت در توسعه محصول یک رام قطار مترو برای خطوط مترو تهران با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و شهردار تهران و با حمایت فناورانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی امضا شد که بر اساس آن قطار ساخت ایران…
عضو شورای شهر تهران با ابراز تاسف از اینکه ازدحام جمعیت در وسایل نقلیه عمومی به حدی است که وحشت می‌کنیم، سوار اتوبوس و مترو شویم، گفت: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری بیشتر باید به فکر کمبودهای وسایل نقلیه عمومی باشد، نه اینکه برای کنترل ترافیک و آلودگی…
شهردار تهران در رابطه با بهره برداری از خطوط مترو گفت: خط شش مشکلی ندارد و ایستگاه هایی هم که افتتاح خواهند شد هم اکنون آماده بهره برداری هستند و تنها مشکل، تجهیزات هواکش است که با توجه به شرایط اقتصادی تامین آن دشوار است.
سید آرش حسینی میلانی (نائب رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌ها) از آغار ثبت‌نام انتخابات شورایاری‌ها از سوم تیرماه خبر داد و گفت: ثبت‌نام از نامزدهای انتخابات شورایاری‌ها تا یک هفته ادامه دارد و در صورت مشارکت گسترده شهروندان، احتمال تمدید زمان آن نیز وجود دارد.
معاون اجتماعی- فرهنگی شهرداری تهران گفت: کودکان در کشور متولی واحدی ندارند و آمار دقیقی از کار کودک در تهران وجود ندارد.
معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: تمامی پل‌های تهران که بیش از ۷۰۰ پل را شامل می‌شوند به طور دائم در حال پایش و کنترل هستند.
شنبه, 01 تیر 1398 ساعت 09:54

پل گیشا سرانجام جمع آوری شد

معاون ترافیکی راهور تهران افزود: محدودیت‌های طرح عمرانی پل گیشا در هر دو مسیر جنوب به شمال بزرگراه شیخ فضل الله، ورودی به جلال آل‌احمد و دسترسی شمال به جنوب بزرگراه شهید چمران به حکیم شرق است.
سرپرست اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران گفت: امکان ثبت درخواست غیرحضوری صدور پروانه ساختمانی به صورت اینترنتی فراهم شد.
یکشنبه, 26 خرداد 1398 ساعت 15:59

تشریح جزییات تعدیل عوارض ساختمانی

رئیس شورای شهر تهران در پایان یکصد و چهل و هشتمین جلسه شورا، جزییات تعدیل عوارض ساختمانی را تشریح کرد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت توفیقات شوراهای روستایی به مراتب از شوراهای شهرها بیشتر است، باید تجدید نظر جدی در مدیریت این شوراها صورت بگیرد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور به تخلفات و دستگیری برخی از اعضای شوراها و دهیاری‌ها واکنش نشان داد.
رئیس کمیته نظارت شورا با بیان اینکه شورا نباید در اجرای برگزاری انتخابات ورود کند، گفت: ما مجری نیسیتم و تنها بر اجرای صحیح انتخابات شورایاری‌ها نظارت داریم.
رئیس پلیس راهور فاتب گفت: 4 میلیون خودرو و 3 میلیون موتورسیکلت در تهران تردد دارند که باید از ابزارهای الکترونیکی برای مدیریت ترافیکی استفاده کنیم؛ بنابراین افزایش تعداد دوربین‌ها درخواست پلیس از شهرداری است.
عضو شورای شهر تهران گفت: موازی کاری در حوزه طراحی شهری در معاونت های شهرداری وجود دارد.
عضو شورای شهر تهران درباره ساماندهی پیاده‌روهای پایتخت گفت: اکنون پیاده روهای تهران وضعیت مناسبی برای شهروندان سالم نیز ندارند و وقتی از پیاده محوری سخن می‌گوییم باید فضای مناسب را نیز برای عابر پیاده مهیا کنیم.
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران گفت: برخی تغییر و تحولات در رده‌های بالا و میانی شهرداری به دلیل دریافت رشوه و تخلف رخ داد.
 شهردارشهر تهران در مراسم معارفی رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی پایتخت با بیان اینکه اقدامات این مرکز صرفا ترویجی نیست گفت: به دنبال حل علمی مشکلات شهر هستیم.
عدم دخالت شورایاری ها در امور اجرایی و اداری شهرداری، شورای شهر و سایر سازمان‌ها در جریان اصلاح اساسنامه شورایاری‌ها تصویب شد.
شهرداری تهران در پی هشدار وقوع توفان در عصر یکشنبه 5 خرداد ماه از آمادگی کامل تمامی مناطق 22 گانه پایتخت خبر داد.
مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران گفت: طرح‌ ترافیک خبرنگاری تا تاریخ 15 خرداد ماه تمدید شد.
مدیر کل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا وزارت کشور درباره سفرهای غیرضروری برخی از اعضای شورای شهر به خارج از کشور با هزینه شهرداری گفت: چنانچه فردی از اعضای شوراهای اسلامی شهرهای کشور خارج از ترتیبات قانونی به خارج از کشور سفر کنند، فرمانداران یا استانداران باید تصمیمات…
یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 ساعت 17:30

عدم نظارت بر نرخ پارکینگ های شهر تهران

رئیس اتحادیه تعمیرگاه، اتوسرویس، پارکینگ و کارواش‌های تهران با بیان اینکه در شهر تهران تنها ۱۱۰ پارکینگ زیر نظر اتحادیه فعالیت می‌کنند.
صفحه 1 از 27

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395