راه سازی و راهداری

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل با بیان اینکه « احداث ۹۵۰۰ کیلومتر خطوط ریلی در برنامه شرکت ساخت و توسعه قرار دارد» گفت: طبق پیش‌بینی‌ها مجموع پروژه های ریلی در دست بهره‌برداری تا بهار سال آینده به ۱۱۰۰ کیلومتر می‌رسد.
مدیرکل ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام کرد: تاسیس کریدور کابل-تهران-استانبول که در هفتمین اجلاس کمیته مشترک همکاری‌های حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای ایران و افغانستان مطرح شده بود از سوی مشاور پروژه اصلاح شده و در انتظار تصویب سران این کشورها برای رسیدن به مرحله…
سه شنبه, 17 دی 1398 ساعت 15:51

سهم من از آلودگی هوا

امروزه صحبت از آلودگی هوا و قرار گرفتن این معضل در صدر اخبار روزانه در کلان شهرها و شهرهای صنعتی به امری روزمره به ویژه در فصول سرد سال که با پدیده وارونگی دما مواجه هستیم تبدیل شده است. مراجعه روزانه چند هزار نفر از ساکنان شهرهای بزرگ و صنعتی…
وزیر راه و شهرسازی گفت: از لحاظ پیوستگی و تاثیرات متقابل شهر و بندر در طرح‌های جامع و تسریع فعالیت‌های بندری فراتر از حدود اولیه تعریف شده در حوزه زیرساخت دو گام مورد نظر برای تعامل شهر و بندر است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که امیدواریم سرفاصله قطارهای هشتگرد را در تابستان آینده به هشت دقیقه برسانیم گفت: تا پایان دولت دوازدهم مترو پرند در استان تهران و بهارستان در استان اصفهان را در اولویت کاری خود قرار داده‌ایم و به دنبال اخذ مجوز انتشار ۱۰۰۰ میلیارد…
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه افتتاح پروژه‌های فرودگاه اردبیل تاکید کرد که استان اردبیل ظرفیت تبدیل به هاب هوایی را دارد و می‌تواند پروازهای منطقه‌ای را پذیرش کند.
عصر اقتصاد: نشست تامین مسکن گروه های کم درآمدی با حضور نهادهای حمایتی وزیر راه و شهرسازی از تشکیل کمیته اجرایی نهادهای حمایتی با محوریت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، برای احداث سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور خبر داد.
وزیر راه و شهرسازی از تشکیل شرکت های مشترک میان ایران و اقلیم کردستان عراق به منظور صدور خدمات فنی و مهندسی خبر داد و گفت: صدور این خدمات از جمله برنامه های مهم وزارت راه و شهرسازی است.
یکشنبه, 08 دی 1398 ساعت 12:55

افتتاح مترو هشتگرد در هفته جاری

وزیر راه و شهرسازی گفت: افتتاح مترو هشتگرد یک گام بلند برای جایگزینی حمل و نقل خودرویی به حمل و نقل ریلی است و باید با چنین پروژه‌هایی بتوانیم سهم ریل در سبد زندگی مردم را افزایش دهیم.
معاون ساخت و توسعه راه‌آهن و بنادر و فرودگاه‌های کشور از اتصال خطوط راه‌آهن ایران به افغانستان خبر داد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: عملیات اجرایی متروی هشتگرد به پایان رسیده است.
کاظمی مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام، اتصال این استان به شبکه آزادراهی و ریلی را از مهم‌ترین اهداف این اداره کل برشمرد و اتصال ایران به جنوب‌شرق اروپا از طریق بندر لاذقیه را دورنمای ساخت آزادراه نجف اشرف عنوان کرد.
وزیر کشور گفت: نمی‌توانیم از انجمن‌های خود با عمر چند ساله انتظاری را داشته باشیم که از یک حزب اروپایی با 208 سال قدمت داریم.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با حضور در جمع راهداران منظریه محور هراز گفت: در راستای حمایت از تولید داخل، قرارداد خرید ۳۵۰ دستگاه ماشین آلات راهداری در هفته جاری با شرکت هپکو منعقد شد تا در اختیار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قرار گیرد.وی با اشاره…
رئیس مرکز تحقیقات گفت: 15 سال است که با وزارت راه و شهرسازی و شهرداری در حال مذاکره هستیم تا بتن را جایگزین آسفالت کنیم و متاسفانه پس از مذاکرات متعدد، میزان پروژه‌هایی که با بتن به اجرا رسیده بسیار محدود است.
علی توکلی، عضو هیات مدیره شرکت آزادراه‌ تهران-شمال درباره آخرین وضعیت ساخت و بهره برداری از قطعه یک آزادراه تهران-شمال اظهار کرد: عملیات اجرایی بخش سیویل آزادراه به صورت کامل به اتمام رسیده است و هم اکنون در آزادراه هیچ کاری از نظر ساخت باقی نمانده است. در حال حاضر…
عصر اقتصاد: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برای رونق اقتصادی نیازمند افزایش جغرافیای مصرف هستیم، گفت: برای اینکار نیاز به شرکت‌های حمل‌ونقل بزرگ مقیاس است که این شرکت‌ها را در کشور ایجاد می‌کنیم.
عصر اقتصاد: وزیر راه و شهرسازی گفت: فرصت های کسب و کار زیادی در دریا وجود دارد که باید با یک نگاه اقتصاد محور تمام رویکردها و جهت گیری ها در این زمینه تسریع شده و از این فرصت ها به معنی واقعی کلمه استفاده شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:در بخش صادرات غیرنفتی از بنادر رشد 2.2 درصدی نسبت به سال گذشته داشتیم و در این مدت 38.6 میلیون تن کالای غیرنفتی از طریق بنادر جابجا شده است.
وزیر راه و شهرسازی گفت: در بخش صنعت هوانوردی، با تمرکززدایی از فرودگاه‌های تهران، ۶ هاب هوایی در کشور ایجاد می‌شود.
وزیر راه و شهرسازی در بازدید از طرح نوسازی ناوگان تجاری کشور در چهارمین نمایشگاه بین‌ المللی حمل و نقل بر ضرورت شتابدهی و همکاری بهینه بین بخشی برای اجرای فرایند نوسازی ناوگان تجاری کشور تاکید کرد. و اهتمام همه بخشها را برای کمک به تسریع این طرح را خواستار…
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران از افتتاح قطعه اول آزادراه تهران – شمال مسیر تهران تا شهرستانک تا دهه فجر خبر داد و گفت: تا پایان امسال ۳ مسیر بزرگ آزادراهی از جمله آزادراه همت – کرج و کنارگذر جنوبی تهران افتتاح می‌شود. وی درباره قیمت…
مدیر کل بنادر و دریانوری سیستان و بلوچستان گفت: بندر چابهار به هیچ کشوری واگذار نشده است و استقلال این بندر را به هیچ شرکت و کشور خارجی واگذار نخواهیم کرد.
 معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد که تا یک ماه آینده خط مسافری مسقط- چابهار دوباره راه‌اندازی می‌شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت:تبدیل بنادر چابهار به منطقه ویژه اقتصادی باید جزو اولویت‌های کشور باشد تا بتوانیم از طریق مزیت‌هایی که منطقه ویژه اقتصادی ایجاد می‌کند قیمت تمام شده کالا را کاهش دهیم و بتوانیم از وضعیت رقابتی در منطقه در مقابل سایر بنادر خارجی استفاده…
معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازیاز تدوین بودجه سال ۹۹ این وزارتخانه بر اساس سناریوهای مختلف، به منظور ایجاد انعطاف‌پذیری بودجه در مقابل میزان اعتبارات سال آینده خبر داد.
سه شنبه, 19 آذر 1398 ساعت 09:34

اتصال اتوبان همت به کرج تا پایان سال

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه اتوبان همت و اتصال آن به استان البرز در مراحل نهایی قرار دارد و تقریبا همه عملیات عمرانی آن به پایان رسیده است.
عصراقتصاد: نشست خبری مدیرعامل انجمن خیرین راه و ترابری مدیرعامل انجمن خیرین راه و ترابری با بیان اینکه خطر رانندگی در ایران ۱۵ برابر زلزله است، گفت: خسارات تصادفات رانندگی ۶ تا ۷ درصد تولید ناخالص ملی را شامل می شود و این عدد قابل توجهی است.
معاون ایمنی و استاندارد حمل و نقل مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل و نقل و پدافند غیرعامل گفت: سهم دو وزارت کشور و وزارت راه در درآمدهای جرائم 1000 میلیارد تومان است که 600 میلیارد تومان آن باید صرف کاهش تصادفات برون‌شهری و 400 میلیارد تومان آن باید صرف تصادفات…
یکشنبه, 17 آذر 1398 ساعت 09:29

پایان بهشت مالکان خانه های خالی

عصر اقتصاد: محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، ابزارهای مالیات بر خانه های خالی با راه اندازی سامانه، تکمیل واحدهای مسکونی مهر باقیمانده و تولید و عرضه واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی، و راه اندازی نظام اجاره داری حرفه ای را راهکار دولت برای ساماندهی بازار اجاره…
صفحه 1 از 30

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395