راه سازی و راهداری

مدیرکل ترانزیت گمرک گفت: کریدور ترانزیتی ایران - افغانستان-ازبکستان با عبور آزمایشی دو دستگاه کامیون از ایران به افغانستان و در نهایت ازبکستان به صورت آزمایشی فعال شد.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه رئیس جدید سازمان هواپیمایی کشوری بازنشسته نیست، گفت: به دلیل ضرورت‌های سازمانی، شاهد تغییر و تحول در این سمت بودیم.
وزیر راه و شهرسازی در مورد آخرین اخبار از بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در فرانسه گفت: آزمایش‌ها انجام و مشاهدات عینی ثبت شده است. اطلاعات FDR و CVR دانلود و تطبیق داده شده است. تمام این اطلاعات در حال جمع‌بندی هستند و در حال هماهنگی با طرف اوکراینی هستیم…
معاون فرودگاهی شهر فرودگاهی امام (ره) گفت: مسافران با تابعیت غیر ایرانی در صورت به همراه نداشتن تست منفی کرونا، اجازه ورود به کشور را نداشته و بازگردانده خواهند شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در سال ۹۹ که به سال جهش تولید نامگذاری شده است، وزارت راه و شهرسازی درخصوص افزایش سهم حمل و نقل ریلی برنامه‌های ویژه‌ای از جمله اتصال حداقل چهار استان به شبکه ریلی را در دستور کار دارد.
چهارشنبه, 08 مرداد 1399 ساعت 12:06

ایران برای افغانستان مسیر ریلی می‌سازد

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در حال حاضر تمام مبادلات از طریق دریا و جاده با کشور افغانستان انجام می‌شود و اگر شبکه ریلی بین دو کشور ایجاد شود بسیاری از محموله‌ها که از خاک ایران به افغانستان می‌رود، به ریل منتقل می‌شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه در سفر یک روزه خود به استان زنجان از پروژه‌های حوزه راه استان زنجان بازدید کرد و از سرمایه‌گذاری عظیم در پروژه‌های ریلی از جمله پروژه ریلی زنجان-قزوین خبر داد.
یکشنبه, 05 مرداد 1399 ساعت 14:41

اخذ عوارض از ۵ پروژه بزرگراهی کشور

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی گفت: ۵ پروژه بزرگراهی و کمربندی بعد از انعقاد قرارداد با بخش خصوصی وارد مرحله اجرایی می شوند.
وزیر راه و شهرسازی گفت: کل منابعی که برای پرداخت وام ودیعه اجاره در نظر گرفته شده ۲۰ هزار میلیارد تومان است که در مرحله اول اجرای طرح به ۶۰۰ هزار خانوار با بیشترین آسیب‌پذیری را در میان دهک‌های کم‌درآمد پرداخت می‌شود.
در زمان‌های گذشته که اتومبیل‌ها به اندازه امروز پیشرفته نبودند، همراه داشتن بسیاری از وسایل و ابزارها برای سفرهای بین شهری و حتی درون شهری برای رفع عیوب احتمالی امری ضروری به نظر می‌رسید.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با ارسال اولین محموله ترانزیتی افغانستان به چین از طریق بندر شهید بهشتی چابهار، کریدوری جدید برای این بندر بزرگ اقیانوسی گشوده شد.
معاون وزیر راه‌ و شهرسازی با بیان اینکه با تاخیر هند در ورود به پروژه راه‌آهن زاهدان- چابهار، با تکیه به توان داخل پروژه ادامه یافته است یادآور شد که هند هیچ نقشی در اجرا و تامین مالی این پروژه نداشت و این راه آهن با توان داخل سال آینده…
چهارشنبه, 25 تیر 1399 ساعت 08:51

«آپرین» مرکز ملی لجستیک کشور می‌شود

محمد ارفع عصراقتصاد: وزیر راه و شهرسازی می‌گوید قرار است تا با افزایش مشارکت بخش خصوصی در بندر خشک آپرین این منطقه به مرکز ملی لجستیک کشور تبدیل شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از راه‌اندازی مرکز نوآوری راه‌آهن خبر داد و گفت: با حمایت‌های شخص آقای ستاری به زودی مرکز نوآوری شرکت راه‌آهن راه‌ا‌ندازی خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی با رد در اولویت بودن شرکت‌های چینی در پروژه‌های کشور براساس قرارداد 25 ساله گفته است که اصلا سند وارد این فاز نمی‌شود. تعجب می‌کنم که عده‌ای نخوانده، ندیده و بدون اطلاع این موضوع را تا به این اندازه و با این ابعاد مورد تحلیل قرار…
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا نیمه تیرماه ۳۳۱ فروند کشتی حامل فرآوردهای نفتی در بندر نفتی خلیج فارس واقع در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شده است.
وزیر راه و شهرسازی با رد در اولویت بودن شرکت‌های چینی در پروژه‌های کشور براساس قرارداد 25 ساله، گفت: اصلا سند وارد این فاز نمی‌شود. تعجب می‌کنم که عده‌ای نخوانده، ندیده و بدون اطلاع این موضوع را تا به این اندازه و با این ابعاد مورد تحلیل قرار می‌دهند.
محمد ارفع عصراقتصاد: وزیر راه و شهرسازی از ساخت 800 کیلومتر خط دوم ریلی با اعتباری بالغ بر 8 هزار میلیارد تومان خبرداد.
طی مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی ۶۵ دستگاه ناوگان ریلی تولید داخل به شبکه سراسری راه‌آهن وارد شد.
با حضور وزیر راه و شهرسازی، شهردار تهران و مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بهره برداری از ۶۵ دستگاه ناوگان ریلی دیگر (لکوموتیو، واگن باری و مسافری) در سه ماهه نخست امسال در مجموع، ۲۰۹ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۴۲۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: از ابتدای امسال 209 دستگاه واگان افزوده شده است که نسبت به سال گذشته رشد 78 درصدی داشته است و امیدواریم با تزریق منابع مالی جدید و ارائه تسهیلات از محل تبصره 18 نوسازی ناوگان ریلی سرعت بیشتری داشته باشد.
وزير راه و شهرسازي در سفر به استان قزوين بر بهره‌مندی روستاييان از خدمات توسعه‌ای تاكيد كرد که تا خرداد ١٤٠٠، ٨٠ كيلومتر از مسير اصلی قزوين- الموت- تنكابن تكميل و بهره‌برداری می‌شود.
به گفته وزیرراه و شهرسازی حداکثر اجاره بها در تهران 25 درصد و در سایر شهرها 20 درصد خواهد بود.
وزارت راه و شهرسازی با صدور اطلاعیه‌ای از امکان ویرایش اطلاعات متقاضیان مسکن ملی تا ۱۴ تیر خبر داد.
 نوسان در کارکرد موتور یا به نوعی تغییرات مداوم در دور موتور در حالت درجا که اصطلاحا دور آرام نامیده می‌شود مساله‌ای است که بسیاری از رانندگان با آن مواجه شده‌اند. عدم کارکرد یکنواخت موتور خودرو در حالت درجا و همچنین ریپ زدن و عملکرد پرنوسان آن در زمان حرکت…
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم در حکم مهندس محمدرضا مدرس خیابانی نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران خطاب به غیاثیان بر تعامل مستمر و مطلوب با رسانه ها، ایجاد تصویری واقع بینانه و در خور شرکت، توجه به برنامه های فرهنگی و بهره گیری از…
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: دوران محدودیت‌ها و تحریم‌های ناعادلانه برای ناوگان دریایی کشور گذرا است و قطعا با ظرفیتی که در بنادر کشور وجود دارد و با حضور مقتدرانه دریانوردان متخصص ایرانی به دوران طلایی باز خواهیم گشت.
محمد ارفع عصر اقتصاد: وزیر راه و شهرسازی روز دوشنبه به‌همراه رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس بنیاد مستضعفان از قطعه دوم آزادراه تهران-شمال بازدید کرد و پس از این بازدید وعده بهره برداری از مسیر رفت آن را تا پایان بهار 1400 اعلام کرد که به نظر می…
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان از آخرین وضعیت منطقه ۲ آزاد راه تهران – شمال حد فاصل سه راهی شهرستانک تا پل زنگوله را بازدید کردند.
در دنیای مدرن ‌و افزایش روز افزون مشغله‌های روزمره دیگر فرصت دست به آچار شدن و رفع ایراد خودرو در راه و بیراهه برای بسیاری از رانندگان و مالکان خودرو میسر نیست.
صفحه 1 از 34

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399