راه سازی و راهداری

 مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد در رتبه بندی جهانی در خصوص پایش ارائه خدمات، رتبه ۱۲ را در میان ۸۸ فرودگاه بین‌المللی دنیا کسب کرده و در این زمینه الگویی برای سایر فرودگاه‌هاست.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح چهار ایستگاه جدید آ‌ماده شده و به فراخوان گذاشته شده است که امیدواریم با استفاده از تجارب سایر کشورهای موفق این پروژه‌ها را به ثمر برسانیم.
یکشنبه, 19 آبان 1398 ساعت 13:57

شرایط شغلی امدادگران

شرکت امداد خودرو ایران، فعال در زمینه خدمات پس از فروش جهت تکمیل کادر امدادگری از آقایان واجدین شرایط با داشتن مدرک تحصیلی ترجیحاً دیپلم فنی (برق خودرو یا مکانیک) یا سابقه کار مرتبط، دعوت به همکاری می‌نماید.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت :بیستم تا بیست و دوم آبان ماه نشست جهانی ایستگاه‌های آینده با همکاری (UIC) بزرگترین سازمان علمی بین المللی در حوزه حمل و نقل ریلی در تهران برگزار می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ششمین سال دولت تدبیر و امید را پشت‌سر می‌گذاریم اما همچنان دولت درگیر ارائه خدمات پروژه مسکن مهری است که باید در دولت دهم تکمیل می‌شد. متاسفانه بسیاری از اصول شهرسازی در مسکن مهر نادیده گرفته شد و هنوز هم دولت درگیر ساخت…
وزیر راه و شهرسازی در ملاقات با وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های ارمنستان درباره اتصال راه‌آهن مستقیم دو کشور گفت:در صورت تکمیل۳۰درصد پیشرفت در ساخت مسیر داخل ارمنستان قطعه داخل ایران اجرایی می شود.
وزیر راه و شهرسازی از مذاکرات دو و چند جانبه‌ با همتایان خود در کشورهای عضو اجلاس شانگهای برای توسعه شقوق حمل و نقل خبر داد.
معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل اعلام کرد که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان امسال حدود هزار و ۱۰۰ کیلومتر آزاد راه درکشور ساخته می‌شود. اما توانایی ساخت هزار کیلومتر آزاد راه در سال در صورت تامین شدن سرمایه…
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: اولین پروژه مشترک سازمان بنادر و دریانوردی و کمیته گسترش همکاری های اقتصادی سازمان همکاری‌های اسلامی برای بررسی راهکارهای افزایش تجارت بین ۵ ایران، قطر، عمان، ترکیه و پاکستان، نتایج…
جمعه, 10 آبان 1398 ساعت 14:09

اتوبان باکو به رشت وصل می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: سطح ارتباطات ایران با کشور آذربایجان به بهترین نقطه خود رسیده و این جزو پیشرفتهای دیپلماسی کشور است و توافقاتی را با آنها در حوزه ترانزیت جاده‌ای و ریلی داشته‌ایم.
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی گفت: دو هدف اصلی ما در بندر چابهار؛ توزیع متوازن در تخلیه کالاها و استفاده متوازن از بنادر جنوبی است که به عنوان کریدور ارتباطی استراتژیک با کشورهای آسیای شرقی مطرح شود.
عصر اقتصاد: برگزاری یازدهمین همایش ملی قیر، آسفالت و ماشین‌آلات با حضور وزیر راه و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه یازدهمین همایش ملی قیر، آسفالت و ماشین‌آلات گفت: قیر بر اساس اولویت‌بندی پروژه‌ها، میزان مصرف و برخی دیگر معیارها در نگهداری، تعمیر و ساخت توزیع می‌شود.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سازمان بنادر و دریانوردی مکانیزم های تشویقی خاصی را برای صادرات غیر نفتی در بنادر کشور در نظر گرفته است که از جمله آن می توان به اعطای ۲۵ درصد تخفیف به حقوق و عوارض کشتی‌ها در راستای ارتقاء رقابت پذیری محصولات صادراتی کشور…
وزیر راه و شهرسازی گفت: تعدادی از شرکت‌های ما در سوریه چه قبل از جنگ داخلی و چه بعد از آن با مشکلات حقوقی و قراردادی مواجه شده بودند که بیشتر این شرکت‌ها مسائلشان حل شده و امیدواریم با توجه به شکل‌گیری رابطه بانکی و تمهیدی که ما اتخاذ کردیم…
وزیر راه در راس هیئتی اقتصادی برای شرکت در پانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکمنستان عازم عشق آباد پایتخت این کشور شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هیچ محصول معیوبی از راه آهن تحویل داده نشده است،گفت: اولین پروژه ای که با ریل ملی ساخته می شود، راه آهن میانه-تبریز است.
سه شنبه, 16 مهر 1398 ساعت 10:22

مرز خسروی باز شده است

عصر اقتصاد: رئیس ستاد اربعین حسینی گفت: مرز خسروی باز شده و کار در این مرز از سر گرفته شده است. هم اکنون هر ۴مرز شلمچه، مهران، چذابه و خسروی فعال هستند و مرز خسروی هم که از روز گذشته فعالیت خود را اغاز کرد.
یکشنبه, 14 مهر 1398 ساعت 16:12

شرکت هما به سود عملیاتی رسیده است

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: این شرکت به سود عملیاتی رسیده است و منظور از سود عملیاتی سود حاصل از فعالیت‌های عملیاتی شرکت است که فعالیت‌های اصلی شرکت را تشکیل می‌دهد.
عصراقتصاد:سه سند تفاهم‌نامه بین وزارت راه و شهرسازی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه‌های هواشناسی و حمل‌ونقل هوشمند به امضا رسید.
وزیر راه و شهرسازی گفت: حفاظت از مسیرهای ریلی را تشدید کرده‌ایم و امیدواریم شاهد وقوع این سوانح نباشیم.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از برآورد اولیه حدود ۸۰۰ میلیاردی راه‌آهن شلمچه - بصره خبر داد و گفت: با توجه به هزینه‌های بالای عراق پیش‌بینی می‌شود این برآورد تا دو برابر نیز افزایش یابد اما با توجه به ادامه‌ داشتن مذاکرات دو کشور، زمان…
عصر اقتصاد: وزارت راه و شهرسازی با وجود ایده ها و طرح های متعدد در حوزه مسکن عملکرد با اثر بخشی مناسب در این حوزه را از دولت در سطح کلان و در حالت خاص دولتهای یازدهم و دوازدهم شاهد نبودیم. که البته کوتاهی در این زمینه مستقیما به معاونت…
سخنگوی سازمان هواپیمایی از آغاز فروش بلیت پروازهای اربعین خبر داد و گفت: تاکنون ۷۲۱ مجوز پرواز اربعین برای شرکت‌های هواپیمایی صادر شده و در صورت درخواست ایرلاین‌ها و وجود شرایط لازم، هیچ مشکلی برای صدور مجوز پروازهای فوق‌العاده بیشتر نداریم.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه «حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان، پروژه در دست اجرا است» گفت؛ این پروژه‌ها با استفاده از توان شرکت‌های راهسازی در دست اجرا هستند و همواره بخش خصوصی به عنوان بدنه سازندگی کشور در اولویت قرار دارد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با مثبت خواندن همکاری‌های دریایی و بندری ایران و ایتالیا، عنوان کرد: جامعه دریایی ایران ارتباط خوبی با مقامات دریایی کشور ایتالیا دارد.وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بندر تریستر در ایتالیا و بندر شهید رجایی در ایران، با امضای پیمان خواهرخواندگی، آماده توسعه همکاری…
یک کارشناس ارشد سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس موفق به ساخت عملگر چرخی (rotary actuator) موردنیاز شیرهای صنایع نفت و گاز شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: 230 میلیارد تومان پروژه با حضور بخش خصوصی دربندر آبادان به افتتاح رسید که می‌تواند باعث ارتقای فعالیت‌های این بندر شود.
عصر اقتصاد: محمد اسلامی گسترش ترانزیت را از اهداف توسعه اقتصادی کشور خواند و گفت: لازم است با انجام تعاملات مثبت با کشور ترکمنستان، حجم مبادلات ترانزیت در پایانه مرزی لطف‌آباد افزایش یابد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: پروازهایی از ایلام و کرمانشاه در روز چهار نوبت زائران را به شهر نجف در عراق منتقل می‌کنند.
عصر اقتصاد: قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر شهید رجایی با اعتبار ۵ هزار میلیارد تومان به امضا رسید.
صفحه 1 از 28

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395