شهرداری ها

حامد مظاهریان، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران در ارتباط با هوشمندسازی تهران به توسعه پروژه‌های محله محور در سال آینده اشاره کرد و گفت: این اتفاق، فرصتی استثنایی برای طرفداران و فعالان شهر هوشمند است که خدمات خود را نه در سطوح کلان بلکه در سطح محله ارائه…
سه شنبه, 12 آذر 1398 ساعت 11:09

منشا بوی بد در پایتخت مشخص نیست

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص بوی نامطبوع که در برخی از مناطق تهارن استشمام می شود گفت که هنوز منشا آن مشخص نیست و البته تاکید کرد که در این ارتباط حرف آخر را استاندار تهران می زند.
رییس کمیته فرهنگی شورا گفت: ما ۱۱۰ کتابخانه در شهر داریم و این همه هزینه شده و کارمندان زیادی به کار گرفته شده و شهروندان زیادی هم از این کتابخانه ها استقبال می کنند اما متاسفانه ۸ سال می شود در این کتابخانه ها کتاب وارد نشده است.
دوشنبه, 04 آذر 1398 ساعت 10:54

میراث طبیعی توچال ثبت ملی می‌شود

عصراقتصاد: اعضای شورای شهر تهران به یک فوریت طرح ثبت توچال به عنوان میراث طبیعی پایتخت رأی مثبت دادند.
رییس شورای شهر تهران گفت: شهردار تهران ضمن ارائه‌ی گزارشی از اقدامات شهرداری تهران در پی بارش برف روز گذشته اعلام کرده است که در حال بررسی هستند تا اگر مقصری وجود دارد با آن برخورد کنند.
عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به افزایش قیمت بنزین گفت:‌ مردم که غریبه نیستند، می‌شد سیاست دیگری در اطلاع‌رسانی در پیش گرفت و آنها را توجیه کرد.
رئیس شورای شهر تهران گفت: نمی‌توان گفت؛ شهرداری در بارش‌های اخیر غافلگیر شد، اما به نظر می‌آید می‌توانست بهتر عمل کند.
 عصر اقتصاد: در روز هایی که آلودگی هوا هرسال مهمان ویژه شهرها و کلان شهرهای ایران است و از یک طرف شرایط جوی و از سوی دیگر افزایش نرخ بنزین و ضرورت مدیریت مصرف سوخت ایجاب می کند که اقبال مردم به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بیشتر…
بارش برف پاییزی در تهران همه شهروندان و به ویژه شهرداری تهران را غافلگیر کرد.
شهردار تهران اظهار داشت: برای حداقل بارگذاری در کلانشهرها باید به سمت توسعه حمل و نقل ریلی بین شهرهای اقماری و کلانشهرها برویم و ایجاد عرصه متعادل جمعیت و فعالیت هدف نهایی محسوب می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: درباره حقوق مکتسبه در منطقه ۲۲ برای مردم قرار بر این است که توافقات با زمان‌بندی مشخص بررسی شود تا پس از آن در موردشان تصمیم گرفت. شاید در آن دوره برای ساخت برج ۲۰ طبقه توافق شده و بتوان امروز برای ساخت…
یک فوریت طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه دستورالعمل طراحی توده پهنه سکونت براساس پاکت حجمی با ۱۷ رای موافق به تصویب رسید.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از عدم احداث ۱۷۰ کیلومتر از شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی تهران خبر داد.وی درخصوص وجود ۶۷ نقطه حادثه خیز سیلابی در شهر تهران که به گفته مدیرعامل آب‌منطقه‌ای تهران که تنها حادثه‌خیزی ۱۰ درصد آن برطرف شده، اظهار داشت: نواقص شبکه آب‌های سطحی شناسایی…
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران گفت: طرح هم پذیرندگی پرداخت آنلاین کرایه تاکسی، در مراحل نهایی قرار دارد و این طرح تا پایان پاییز اجرایی خواهد شد.
رئیس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران با اعلام اینکه ۳۸۰۰ واحد ملکی شهرداری همچنان در اختیار غیر است، از انتشار لیست تمامی استفاده‌کنندگان از املاک شهرداری بر روی سایت شفافیت خبر داد.
معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: ممکن است مقاومت‌هایی در برابر اعلام واقعی حقوق مدیران وجود داشته باشد،‌ اما این مقاومت‌ها بازدارنده نیست.
عضو شورای شهر تهران از انتصاب امرودی بر ریاست سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران خبر داد.
عصراقتصاد–البرز: شهرداری کرج طی شش ماه اول سال جاری ۱۹۵ درصد افزایش وصولی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.علی کمالی زاده در گفت و گو با پایگاه خبری کرج امروز، اظهار داشت: طبق بررسی های صورت گرفته در خصوص وصول بودجه ۵ ماهه ابتدایی سال جاری، کلانشهر کرج…
شهردار تهران در واکنش به عدم پرداخت حقوق کارگران متروی تهران گفت: اگر حقوق کارگران را بپردازیم، آن را از صورت وضعیت پیمانکاران کم می‌کنیم.
رئیس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران گفت: متاسفانه هنوز اطلاعات دقیقی از سرنوشت "پرونده املاک نجومی" نداریم.محمود میرلوحی (رئیس کمیته اقتصادی شورای شهرتهران) درخصوص بازپس‌گیری املاک شهرداری تهران اظهار داشت: پرونده‌ای تحت عنوان "املاک نجومی" قبل از روی کار آمدن شورای شهر پنجم مطرح شد که بازتاب رسانه‌ای بسیاری داشت،…
سلطانی درخصوص طرح مسکن 30 متری بیان داشت: آقای حناچی حدود 42 روز در شورای مسکن استان برای اینکه خودی نشان دهد مسئله مسکن استیجاری را به این شکل مطرح کرد.
عضو کمیسیون حقوقی و نظارت گفت: براساس گزارش‌ها و مستندات موجود، طرح ترافیک جدید تهران به هیچ یک از دو هدف اصلی خود در کاهش ترافیک و آلودگی هوا نرسیده و موجبات نارضایتی گروهی از شهروندان را نیز فراهم کرده است.
سخنگوی شورای شهر تهران معتقد است؛ ساخت اضافه طبقه علاوه بر اینکه چهره شهر را به هم می‌ریزد، یک بی‌اعتمادی نسبت به مدیریت شهری ایجاد می‌کند.مهرماه سال گذشته بود که لایحه‌ای در صحن شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت که به موجب آن شهرداری ملزم به تعیین حدود اختیارات…
شهردار تهران خطاب به معاون حمل و نقل و ترافیک گفت: فضای شهر تهران برای تردد اسکوتر و دوچرخه امن شود.
روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران با توجه به انتشار اخباری با موضوع دستی شدن عملیات تسویه حساب در سامانه «تهران من» و جریمه شدن شهروندان به دلیل تأخیر پرداخت بدهی، در جهت شفاف سازی مدل عملیات برداشت در این سامانه، اطلاعیه ای صادر کرده است.
سه شنبه, 26 شهریور 1398 ساعت 12:14

کمبود دو هزار واگن مترو در تهران

علیخانی: مترو تهران تجهیزات ندارد و کمبود واگن یکی از مسائل اساسی ما است. ما کمبود دو هزار واگن مترو داریم که در دو سال گذشته با ده هزار میلیارد تومان تامین می‌شد، اما اکنون با سی هزار میلیارد تومان تامین خواهد شد.
عضو شورای شهر تهران نسبت به سرعت گرفتن نابودی پارک جنگلی چیتگر و لزوم حفظ این پارک تذکر داد.
لایحه ساماندهی صنایع آلاینده دیزل در محیط های کارگاهی و عمرانی شهر تهران در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت که در نتیجه پس از ارائه گزارش توسط زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با 19 رأی موافق و 1 رأی…
یکشنبه, 24 شهریور 1398 ساعت 11:49

نرخ سرویس مدارس 20 درصد افزایش یافت

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران علت افزایش ۲۰ درصدی نرخ سرویس مدارس را تشریح کرد.
شنبه, 23 شهریور 1398 ساعت 09:27

اما و اگر های طرح زیست شبانه تهران

عصراقتصاد: در ماه های گذشته شاهد اخباری در خصوص زیست شبانه تهران بودیم که موافق و مخالف هایی در بر داشت.
صفحه 1 از 29

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395