شهرداری ها

معاونت حقوقی رئیس جمهور به منظور شناسایی قانونی جایگاه شورایاری ها در نظام مدیریت شهری، پیش نویس لایحه الحاق یک بند به ماده (۸۰) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران را جهت سیر مراحل تصویب به کمیسیون خاص امور کلان شهر تهران و سایر کلان…
چهارشنبه, 02 مهر 1399 ساعت 11:34

نیازمند کمک دولت هستیم؛ کم آوردیم

«فرنوش نوبخت» مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران درباره برنامه‌های شرکت بهره‌برداری مترو همزمان با شروع فصل پاییز، تشدید آلودگی هوا و کرونا گفت: برای پاییز برنامه اضافه‌ای نداریم و همان شرایط قبلی را ادامه و سرفاصله قبلی حرکت قطارها را حفظ می‌کنیم.
شهردار پایتخت در حساب رسمی خود در توئیتر اعلام کرد که تاکنون حدود ۲۰۰۰ ملک در تهران تعیین تکلیف شده و ۴۰۰ مورد با پیگیری‌های قانونی بازپس‌گیری شده‌است.
حمیدرضا محمدی نایب رییس شورای اسلامی شهر کاج : نبود امکانات، بی توجهی مسئولان،وجود جوانان بیکار تحصیلکرده فراوان،نبود منبع اشتغال زایی مناسب و در نهایت مهاجرت ،کلمات عجین شده با روح و روان جوانان شهر کاج است که روزگار را با آن سپری می کنند.
شهردار تهران در واکنش به درخواست برخی از اعضای شورای شهر مبنی بر انتشار لیست املاک واگذار شده شهرداری به غیر اعلام کرد که این گزارش در مهرماه تقدیم شورای شهر می شود.
در حالی که سه ماه از تصویب لایحه بسته محرک اقتصادی در شرایط کرونایی شهرداری تهران می‌گذرد، اما ابهام در اجرای آن بلاتکلیفی بهره‌برداران مترو تهران را به همراه داشته است.
سه شنبه, 18 شهریور 1399 ساعت 12:43

تکمیل خطوط مترو ۱۰ الی ۱۲ سال طول می کشد

رئیس شورای شهر تهران گفت: تکمیل خطوط مترو ۱۰ الی ۱۲ سال طول می‌کشد، اما امیدوارم با استفاده از روش tod این فرایند کمتر شود.
شهرداری تهران با هدف افزایش ضریب ایمنی اماکن و پیشگیری از وقوع حوادث آتش سوزی و خسارات جانی و مالی، مجموعه اقدامات و ضوابطی را تدوین و جهت سیر مراحل بررسی به هیات دولت ارائه کرده است.
مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: هرچقدر بتوانیم افراد پرخطر در سطح محلات را بیشتر شناسایی کنیم بهتر است، از همین رو سعی می‌کنیم این فرایند را دنبال کنیم.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران از افزایش ده درصدی مسافران مترو همزمان با نخستین روز بازگشایی مدارس خبر داد.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از راه‌اندازی ۲۰ خط سرویس مدرسه مختص دانش آموزان در سطح شهر تهران خبر داد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اعلام جزییات مصوبه هیات وزیران در زمینه افزایش حقوق کارکنان شهرداری ها و شهرداران، تصویب این موضوع را بیانگر اهمیت کارآمدی مدیریت شهری برای دولت عنوان و ابراز امیدواری کرد که این مصوبه زمینه انگیزه بیشتر و دلگرمی شهرداران…
معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور، بر لزوم همکاری با شرکت مترو جهت انبوه سازی نمونه تولید شده از قطار ملی مترو تاکید کرد و گفت: این موضوع در قالب قرارداد تولید ۴۲۰ دستگاه واگن و پس از مشخص شدن درصد نهایی داخلی سازی این…
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران درخصوص سرانجام واردات ۵۰ فیلتر دوده به کشور توضیحاتی ارائه داد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: علت نقص فنی یکی از قطارهای خط ۲ مترو در کمیسیون سانحه علت یابی و بررسی خواهد شد تا از پیش آمد چنین اتفاقاتی پیشگیری شود.
رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهرداری تهران گفت: طی یک سال گذشته حدود ۴ هزار عنوان پژوهشی به مرکز مطالعات شهرداری پیشنهاد شد و کمتر از ۵ درصد از این عناوین مورد تایید قرار گرفت.
چهارشنبه, 15 مرداد 1399 ساعت 11:43

کاهش قیمت ۱۳ محصول میادین میوه و تره‌بار

تازه‌ترین نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، نشان‌دهنده کاهش قیمت ۱۳ محصول از جمله انواع میوه، سبزیجات و صیفی‌جات در میادین میوه و تره بار است.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو اعلام کرد که با وجود عدم اجرای طرح ترافیک در پایتخت، تعداد مسافران مترو کاهش نیافته است.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد، با اعلام ایجاد سایت جدید و ساماندهی پیشخوان پایانه مسافربری امام رضا(ع) از احداث پارکینگی زیر سطحی با ظرفیت توقف هزار خودرو در این محل خبر داد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از ابلاغ نقشه و نشانی های پیشنهادی مناطق ۱، ۲، ۴ و ۶ در زمینه بهسازی معابر پیاده رو و احداث مسیرهای دوچرخه خبر داد.
دارایی های صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران طبق حسابرسی و ارزش دفتری سال مالی ۱۳۹۷ حدود یک هزار و یکصد میلیارد تومان بوده و بر اساس ارزش روز، بیش از یکهزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برآورد می شود.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در جلسه شورای مدیران این سازمان که به صورت آنلاین برگزار شد، از سال ۹۹ به عنوان «سال تحقق پروژه‌های عمرانی سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار» نام برد و گفت: کار طراحی و ساخت ۱۷ بازار جدید میوه و تره بار در…
قیمت روز ۲۰ محصول پرمصرف میادین میوه و تره بار در دو گروه انواع میوه و سبزیجات و صیفی‌جات اعلام شد.
شهردار تهران گفت: با انتشار اوراق مشارکت انشاءلله در سال ۹۹ شاهد برداشتن گام‌های جدی در توسعه خطوط ۶ و ۷ مترو و ناوگان اتوبوس‌رانی خواهیم بود.
هاشمی درباره پیشنهاد تعطیلی مترو با توجه به شیوع ویروس کرونا در پایتخت توضیحاتی داد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در خصوص آخرین وضعیت صدور مجوز ساخت و اعطای تسهیلات به خانه‌های کوچک مقیاس شامل واحدهای ۲۵ تا ۵۰ مترمربعی، می‌گوید طرحی در این خصوص به وزارت کشور ارایه شده و قرار است در هیات دولت مطرح شود.
شنبه, 28 تیر 1399 ساعت 13:57

آغاز مقدمات ساخت خط ۱۰ مترو

شهردار تهران از آغاز مقدمات ساخت خط ۱۰ مترو از میدان کتابی به سمت منطقه ۲۲ خبر داد.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: مجموع بدهی دولت از بلیت اتوبوس و مترو تا پایان سال ۹۸ مبلغ ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.
شهردار تهران تاکید کرد: ازدحام جمعیت و عدم رعایت پروتکل‌ها به راحتی باعث ایجاد یک بحران می‌شود.
شهردار تهران گفت: اگر تشخیص ستاد کرونا این باشد که طرح ترافیک برداشته شود، این امکان وجود دارد.
صفحه 1 از 34

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399